Kněžské svěcení ve Žluticích

Maciej Žarski přijme kněžské svěcení z rukou plzeňského biskupa Františka Radkovského ve Žluticích, kde jako jáhen již více než 1,5 roku působí.
Publikováno: 18. 4. 2001 23:00

Žlutice: Maciej Žarski (*1974) přijme kněžské svěcení z rukou plzeňského biskupa Františka Radkovského ve Žluticích na Karlovarsku, kde jako jáhen již více než 1,5 roku působí. Slavnosti, která se uskuteční v kostele sv. Petra a Pavla 20. dubna v 16.00 hodin, se zúčastní kromě kněží karlovarského vikariátu také polští kněží, kteří v plzeňské diecézi působí.

Liturgii doprovodí na varhany hudební skladatel Miloš Bok.

Související články

Další aktuality

Velikonoční výzva českých a moravských biskupů

Čeští a moravští biskupové vyzývají věřící, aby na Bílou sobotu po setmění, zapálili za okny domovů svíčku, případně vystavili obraz Ježíše Krista.
03.04.2020

ČBK podporuje Sbírku pro Česko: Na vlně pomoci proti bezmoci!

ČBK, jako zřizovatel Charity ČR, jednoznačně podporuje vyhlášenou Sbírku pro Česko: Na vlně pomoci proti bezmoci. Čeští a moravští biskupové proto vyzývají věřící, aby dle svých možností, na tuto sbírku přispěli. Katolická církev se tak v této zcela mimořádné situaci aktivně hlásí na pomoc společnosti a státu, a chce podpořit finančně ty, kteří to nyní nejvíce potřebují.
03.04.2020

Modlitba pro čas epidemie

Zástupkyně šéfredaktora jezuitského magazínu America - Kerry Weber, připravila modlitbu, kterou nabízí pro období ohrožení koronavirem. Redakce jezuitského portálu Jesuits Global ji doporučuje jezuitům, všem jejich spolupracovníkům na celém světě a nejen jim. Přinášíme vám český překlad.
03.04.2020

Zůstaňme sjednoceni!

Společné prohlášení předsedů COMECE (Komise evropských biskupských konferencí) a CEC (Konference evropských církví) k situaci pandemie COVID – 19.
03.04.2020

Papežská misijní díla zřizují na podporu misijních zemí Misijní fond solidarity KORONA

Misijní země se stejně jako Česká republika potýkají s pandemií koronaviru. Izolace nám znepříjemňuje každodenní život, ale pro chudé lidi v misiích jsou dlouhodobá karanténní opatření ještě mnohem náročnější.
03.04.2020