Na Sibiři byl zavražděn polský kněz

Publikováno: 20. 4. 2001 22:00

Moskva (Rusko)/KNA: Polský kněz P. Jan Frackiewicz (77) byl brutálně zavražděn v sibiřské oblasti Krasnojarsk. Podle sdělení ruské zpravodajské agentury ITAR-TASS byla mrtvola duchovního nalezena se spoutanýma rukama a se stopami mučení. Policie dosud nemá informace o možných pachatelích, ani nezná pozadí tohoto násilného činu, nevylučuje však politické motivy.

Apoštolský administrátor pro východní Sibiř biskup Jerzy Mazur byl vraždou šokován. Smrt polského misionáře označil za mučednickou. Památka P. Frackiewicze zůstane "symbolem naděje znovuzrozeného křesťanství na Sibiři," dodal biskup.

Kněz věnoval především vesničanům a mladým lidem. Rovněž se intenzivně zasazoval o ekumenické sbližování a usmíření mezi katolíky a ortodoxními křesťany.

Související články

Další aktuality

Farnosti mohou uspořádat veřejné projekce historického filmu Fatima

Společnost Foxx Media Group, s. r. o. nabízí zájemcům možnost zorganizovat veřejnou projekci historického dramatu Fatima. „U příležitosti výročí zjevení Panny Marie ve Fatimě vám nabízíme možnost vrátit se v čase do roku 1917 a připomenout si příběh o síle víry, jehož poselství stále trvá," avizuje Alexandra Lederleitnerová ze společnosti.
14.05.2021

Noc kostelů na YouTube

Krátký videospot na kanále YouTube je pozvánkou na 13. ročník Noci kostelů, která se bude konat v pátek 28. května 2021.
14.05.2021

Nový vyslanec EU pro náboženskou svobodu

Nového zvláštního vyslance EU pro náboženskou svobodu ve světě jmenovala Evropská komise. Je jím někdejší kyperský eurokomisař Christos Stylianidis (63).
13.05.2021

V pražské katedrále sv. Víta byl instalován relikviář sv. Jana Pavla II.

Nový relikviář obsahující krev sv. Jana Pavla II. byl ve středu 12. května, v předvečer 40. výročí atentátu na tohoto polského papeže, instalován v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze.
13.05.2021

Oltář z brněnské katedrály byl instalován v kapli Papežské koleje Nepomucenum

Oltář z brněnské katedrály sv. Petra a Pavla na Petrově má již za sebou poslední etapu svého putování. V těchto dnech ho sochař Petr Váňa nainstaloval do kolejní kaple Nepomucena v Římě. Ještě před měsícem sloužil svému účelu v kněžišti katedrály sv. Petra a Pavla na Petrově. Přinášíme vám také fotogalerii z jeho instalace.
13.05.2021