Diskuse nad listem Pokoj a Dobro pokračuje

Publikováno: 30. 4. 2001 22:00

Praha: Panelová diskuse nad 3. a 4. kapitolou sociálního listu "Pokoj a Dobro" proběhne v prostorách Pastoračního střediska Arcibiskupství pražského při kostele sv. Vojtěcha v Praze 6 - Dejvicích (Kolejní 4) ve čtvrtek 3. května od 20.00 hodin. Nad koncepcí transformace a funkcí trhu jako všeléku se budou zamýšlet dva katolíci - Marek Benda a Miroslav Tyl a dva evangelíci - Tomáš Ježek a Pavel Prosek. Pozvání přijal také jeden z autorů listu prof. Lubomír Mlčoch. Moderování večera se ujme Václav Peřich.

Reakce na první panelovou diskusi u sv. Vojtěcha jsou pro zájemce k dispozici na internetových stránkách www.pastorace.cz, v oddíle Diskuse.

Související články

Další aktuality

Futsalisté se modlili v pražské katedrále

Portugal, Belarus, Kosova, Austria: už nápisy na bundách věřících prozrazují, že tentokrát zasedli do katedrálních lavic sportovci. Jsou z celé Evropy a jsou to futsalisté. A také kněží. Na závěr 14. ročníku evropského šampionátu, který pořádají v Říčanech, se přišli pomodlit do nejvýznamnějšího chrámu v zemi.
20.02.2020

Tři kardinálové vyzývají biskupské konference přijmout uprchlíky z Řecka

Tři kardinálové ve společném dopise apelují za přemístění uprchlíků ze záchytných táborů na řeckém ostrově Lesbos prostřednictvím humanitárních koridorů do jednotlivých zemí Evropy. Kardinálové Hollerich, Czerny a Krajewski zaslali biskupským konferencím zemí Evropské unie spolu s listem i směrnice k proceduře přemístění uprchlíků a žadatelů o azyl. Pomáhat jim v tom bude Komunita sv. Egidia.
20.02.2020

Josef Toufar - akce v příštích dnech

Připomenutí 70. výročí úmrtí číhošťského faráře Josefa Toufara.
20.02.2020

Papež: Tichost spojuje, hněv rozděluje

Vatikánská aula Pavla VI. se dnes dopoledne zcela zaplnila lidmi, kteří přišli na generální audienci se Svatým otcem. Byla zahájena čtením Žalmu (Žl 37,3-8-11), který nabádá: »Doufej v Hospodina a čiň dobro, pak budeš přebývat v zemi a těšit se klidu«, a konstatuje, že »pokorní budou vlastnit zemi«.
19.02.2020

Katolický týdeník: Chraň své srdce

Slýcháváme řadu dobrých rad, jak předcházet infarktu a dalším srdečním onemocněním úpravou jídelníčku či sportem, ale jak často bereme ohled na svá srdce ve významu duchovním? Je to přitom výzva právě pro blížící se postní dobu.
18.02.2020