Diskuse nad listem Pokoj a Dobro pokračuje

Publikováno: 30. 4. 2001 22:00

Praha: Panelová diskuse nad 3. a 4. kapitolou sociálního listu "Pokoj a Dobro" proběhne v prostorách Pastoračního střediska Arcibiskupství pražského při kostele sv. Vojtěcha v Praze 6 - Dejvicích (Kolejní 4) ve čtvrtek 3. května od 20.00 hodin. Nad koncepcí transformace a funkcí trhu jako všeléku se budou zamýšlet dva katolíci - Marek Benda a Miroslav Tyl a dva evangelíci - Tomáš Ježek a Pavel Prosek. Pozvání přijal také jeden z autorů listu prof. Lubomír Mlčoch. Moderování večera se ujme Václav Peřich.

Reakce na první panelovou diskusi u sv. Vojtěcha jsou pro zájemce k dispozici na internetových stránkách www.pastorace.cz, v oddíle Diskuse.

Související články

Další aktuality

Školení online komunikace

Jednodenní školení je zaměřeno na praktické využití sociálních sítí v marketingu neziskových organizací. Po stručném úvodu do světa sociálních sítí se naučíte jak vytvořit kvalitní a efektivní příspěvek na Facebook, Instagram nebo Twitter, jak a kdy ho publikovat a jak ho dostat k co nejvíce uživatelům.
30.09.2020

Apoštolský list k 1600. výročí úmrtí svatého Jeronýma

Za „velkého učitele a otce církve, který položil bibli do středu svého života“ označil papež František v apoštolském listě svatého Jeronýma, jehož výročí smrti si dnes připomínáme.
30.09.2020

Papež: Laskavost je signálem Ježíšovy přítomnosti

Nádvoří sv. Damase hostilo dnes dopoledne generální audienci Petrova nástupce. Několik stovek lidí si vyslechlo závěrečnou část cyklu papežových katechezí Uzdravit svět. Papež také v závěru audience oznámil, že dnes vydal zvláštní apoštolský list o vztahu k Písmu svatému - Sacrae Scripturae affectus - u příležitosti 1600. výročí smrti svatého Jeronýma.
30.09.2020

Katolický týdeník: O „nebezpečné“ literatuře

Ve středu 7. října uplyne 60 let ode dne, kdy v sanitním voze u Vlčatína zemřel při převozu do třebíčské nemocnice básník Jan Zahradníček. Toto výročí je příležitostí připomenout si jeho tragický osud, ale i další literáty pronásledované nejen v 50. letech.
30.09.2020

Závěrečné poselství z plenárního zasedání CCEE

Na závěr plenárního zasedání Rady evropských biskupských konferencí (CCEE), které se konalo 26.-27. září, vydali evropští biskupové krátké poselství určené nejen pro katolíky, ale pro všechny obyvatele Evropy:
29.09.2020