Vzdělávací cyklus pro dobrovolníky ve vězeňství

Publikováno: 16. 5. 2001 2:00

Praha: Vzdělávací cyklus pro dobrovolníky v oblasti vězeňské péče pořádá Arcidiecézní charita Praha ve čtvrtek 17. května v prostorách Farního klubu při chrámu Panny Marie Sněžné v Praze 1 (Jungmannovo nám. 18, vchod z Františkánské zahrady). Program:

* 9.30 zahájení prezidentem České katolické charity (ČKCH) P.Ing. Miloslavem Fialou

* 10.00 proč se ČKCH zabývá vězeňskou péčí

* 10.30 představení systému práce v projektu "Vězeňská péče"

* 11.00 přednáška speciálního pedagoga a tiskového mluvčího věznice Vinařice Bc. Luboše Beránka

* 13.00 zkušenosti psychologa z věznice Vinařice z práce s problémovými osobami ve výkonu trestu

* 14.00 přednáška ředitele věznice Ruzyně

* 15.00 beseda

Oběd je možno si objednat ráno na místě. Během dne je pro účastníky semináře zajištěno občerstvení.

Související články

Další aktuality

Školení online komunikace

Jednodenní školení je zaměřeno na praktické využití sociálních sítí v marketingu neziskových organizací. Po stručném úvodu do světa sociálních sítí se naučíte jak vytvořit kvalitní a efektivní příspěvek na Facebook, Instagram nebo Twitter, jak a kdy ho publikovat a jak ho dostat k co nejvíce uživatelům.
30.09.2020

Apoštolský list k 1600. výročí úmrtí svatého Jeronýma

Za „velkého učitele a otce církve, který položil bibli do středu svého života“ označil papež František v apoštolském listě svatého Jeronýma, jehož výročí smrti si dnes připomínáme.
30.09.2020

Papež: Laskavost je signálem Ježíšovy přítomnosti

Nádvoří sv. Damase hostilo dnes dopoledne generální audienci Petrova nástupce. Několik stovek lidí si vyslechlo závěrečnou část cyklu papežových katechezí Uzdravit svět. Papež také v závěru audience oznámil, že dnes vydal zvláštní apoštolský list o vztahu k Písmu svatému - Sacrae Scripturae affectus - u příležitosti 1600. výročí smrti svatého Jeronýma.
30.09.2020

Katolický týdeník: O „nebezpečné“ literatuře

Ve středu 7. října uplyne 60 let ode dne, kdy v sanitním voze u Vlčatína zemřel při převozu do třebíčské nemocnice básník Jan Zahradníček. Toto výročí je příležitostí připomenout si jeho tragický osud, ale i další literáty pronásledované nejen v 50. letech.
30.09.2020

Závěrečné poselství z plenárního zasedání CCEE

Na závěr plenárního zasedání Rady evropských biskupských konferencí (CCEE), které se konalo 26.-27. září, vydali evropští biskupové krátké poselství určené nejen pro katolíky, ale pro všechny obyvatele Evropy:
29.09.2020