Delegace české Charity se zúčastnila konference o rozšíření EU

Publikováno: 18. 5. 2001 4:00

Brusel (B): Volným pohybem pracovníků, koordinací sociálních systémů, otázkami zaměstnanosti, sociálními problémy v souvislosti s rozšířením EU a úlohou neziskových organizací v dnešní době se v uplynulých dnech zabývala v pořadí 2. konference o rozšíření EU, která se uskutečnila v Bruselu (14.-17.5.) na téma "Terciální sektor a budoucnost charitativní péče v kandidátských zemích střední a východní Evropy".

Mezi zástupci členských organizací Caritas Evropa byla také delegace z České republiky ve složení: Jaroslav Kopřiva, generální sekretář sdružení Česká katolická charita; Jiří Hořínek, ředitel Diecézní charity (DCH) ostravsko-opavské; Jiří Stejskal, ředitel DCH Hradec Králové; Pavel Vychopeň, ředitel Diakonie; Ondřej Mátl, zástupce ředitele oddělení sociálních služeb Ministerstva práce a sociálních věcí ČR a Milan Lipner, ředitel Ústavu sociálních analýz na Moravě.

Generální sekretáři či ředitelé národních Charit se v sobotu 19. května sejdou na jednodenní Regionální konferenci členských organizací Caritas Evropa. V rámci této konference bude pobíhat i malé sympozium o práci dobrovolníků v charitních zařízeních.

Související články

Další aktuality

Školení online komunikace

Jednodenní školení je zaměřeno na praktické využití sociálních sítí v marketingu neziskových organizací. Po stručném úvodu do světa sociálních sítí se naučíte jak vytvořit kvalitní a efektivní příspěvek na Facebook, Instagram nebo Twitter, jak a kdy ho publikovat a jak ho dostat k co nejvíce uživatelům.
30.09.2020

Apoštolský list k 1600. výročí úmrtí svatého Jeronýma

Za „velkého učitele a otce církve, který položil bibli do středu svého života“ označil papež František v apoštolském listě svatého Jeronýma, jehož výročí smrti si dnes připomínáme.
30.09.2020

Papež: Laskavost je signálem Ježíšovy přítomnosti

Nádvoří sv. Damase hostilo dnes dopoledne generální audienci Petrova nástupce. Několik stovek lidí si vyslechlo závěrečnou část cyklu papežových katechezí Uzdravit svět. Papež také v závěru audience oznámil, že dnes vydal zvláštní apoštolský list o vztahu k Písmu svatému - Sacrae Scripturae affectus - u příležitosti 1600. výročí smrti svatého Jeronýma.
30.09.2020

Katolický týdeník: O „nebezpečné“ literatuře

Ve středu 7. října uplyne 60 let ode dne, kdy v sanitním voze u Vlčatína zemřel při převozu do třebíčské nemocnice básník Jan Zahradníček. Toto výročí je příležitostí připomenout si jeho tragický osud, ale i další literáty pronásledované nejen v 50. letech.
30.09.2020

Závěrečné poselství z plenárního zasedání CCEE

Na závěr plenárního zasedání Rady evropských biskupských konferencí (CCEE), které se konalo 26.-27. září, vydali evropští biskupové krátké poselství určené nejen pro katolíky, ale pro všechny obyvatele Evropy:
29.09.2020