Delegace české Charity se zúčastnila konference o rozšíření EU

18. 05. 2001 Rubrika: Zahraniční

Brusel (B): Volným pohybem pracovníků, koordinací sociálních systémů, otázkami zaměstnanosti, sociálními problémy v souvislosti s rozšířením EU a úlohou neziskových organizací v dnešní době se v uplynulých dnech zabývala v pořadí 2. konference o rozšíření EU, která se uskutečnila v Bruselu (14.-17.5.) na téma "Terciální sektor a budoucnost charitativní péče v kandidátských zemích střední a východní Evropy".

Mezi zástupci členských organizací Caritas Evropa byla také delegace z České republiky ve složení: Jaroslav Kopřiva, generální sekretář sdružení Česká katolická charita; Jiří Hořínek, ředitel Diecézní charity (DCH) ostravsko-opavské; Jiří Stejskal, ředitel DCH Hradec Králové; Pavel Vychopeň, ředitel Diakonie; Ondřej Mátl, zástupce ředitele oddělení sociálních služeb Ministerstva práce a sociálních věcí ČR a Milan Lipner, ředitel Ústavu sociálních analýz na Moravě.

Generální sekretáři či ředitelé národních Charit se v sobotu 19. května sejdou na jednodenní Regionální konferenci členských organizací Caritas Evropa. V rámci této konference bude pobíhat i malé sympozium o práci dobrovolníků v charitních zařízeních.