Petice proti přijetí zákona o registrovaném partnerství osob stejného pohlaví

Publikováno: 5. 6. 2001 1:00

Brno: Přinášíme plné znění petice Národního centra pro rodinu v Brně proti přijetí zákona o registrovaném partnerství osob stejného pohlaví, jejíž text schválili biskupové na 41. plenárním zasedání České biskupské konference počátkem dubna t.r. v Hejnicích:

"Parlament České republiky má opět projednávat zákon o registrovaném partnerství, který hodlá postavit soužití dvou osob stejného pohlaví na roveň manželství.

Aniž bychom měli v úmyslu tyto osoby diskriminovat, chceme zdůraznit, že manželství a rodina má pro celou společnost naprosto výjimečnou hodnotu. Ta je vyjádřena mimo jiné i tím, že stát poskytuje manželům a rodinám jisté výjimečné právní postavení, které nenáleží členům žádného jiného společenství.

Případným schválením tohoto zákona by byli mladí lidé informováni, že manželství je možno uzavřít nejen s osobou opačného, ale i stejného pohlaví. Tato informace může být pro mnoho mladých lidí velmi matoucí a může poškodit jejich další osobnostní vývoj.

Žádáme, aby Parlament neschvaloval tento zákon."

Související články

Další aktuality

Biskupové zaslali papeži Františkovi blahopřání k výročí svěcení a narozeninám

Papež František si dnes připomíná 50. výročí od přijetí svého kněžského svěcení a o pár dní později, v úterý 17. prosince, oslaví i své 83. narozeniny. Při příležitosti těchto výročí poslal Svatému otci jménem celé České biskupské konference blahopřání její předseda kardinál Dominik Duka OP.
13.12.2019

Programové tipy Radia Proglas na 51. týden 2019

V týdnu od 16. prosince se můžete těšit na rozhovory s Ivem Šmoldasem nebo s cukrářkou Ivetou Fabešovou.
13.12.2019

Svatý otec vydal poselství k 53. světovému dni míru

„Mír jako cesta naděje: dialog, usmíření a ekologická přeměna“ je tématem papežova poselství u příležitosti 53. světového dne míru, který se bude slavit 1. ledna 2020.
13.12.2019

Hradec Králové bude hostit Celostátní setkání mládeže

Biskupové na svém plenárním zasedání rozhodli o konání Celostátního setkání mládeže v Hradci Králové v létě 2021.
13.12.2019

V prosinci byl zahájen Lorentánský jubilejní rok

Na Slavnost Panny Marie počaté bez poskvrny prvotního hříchu 8. prosince byl v italském Loretu zahájen Loretánský jubilejní rok. Svatá brána se na tomto poutním místě otevřela sto let poté, kdy byla Panna Marie z Loreta prohlášena patronkou cestujících letadlem. Jubilejní rok, jehož téma zní „Povoláni letět vysoko“, bude ukončen 10. prosince 2020.
13.12.2019