Anonymní telefonát vyhnal Svědky Jehovovy ze sportovní haly

V době oblastního sjezdu Svědků Jehovových v Ostravě varoval policii před bombou neznámý muž.
Publikováno: 24. 7. 2001 20:00

Ostrava: Za šíření poplašné zprávy stíhají ostravští policisté neznámého pachatele, který v sobotu 21.7. krátce před 18. hodinou oznámil na linku tísňového volání 158 varování před bombou v Paláci kultury a sportu Vítkovice. V té době měli stadion pronajatý Svědkové Jehovovi ze severní Moravy a Slezska, kteří zde ve dnech 20.-22.7. organizovali oblastní sjezd.

Policejní magnetofon zaznamenal mužský hlas a slova: "Páni počúvajte, ak je Palác kultury a sportu, sú tam Jahovisti a je tam silná bomba, zachraňte preboha tých ludí. Naozaj zachrante ich, bo zomrú. Sviňa vychodňár tam dal bombu. Já už utiekam, ať som pryč." Ihned po telefonátu se do sportovní haly vypravilo více než deset policistů a strážníků městské policie s pyrotechnikem a psovodem. V prostoru Paláce kultury a sportu však nebyl nalezen žádný předmět připomínající nástražný výbušný systém. Přesto bylo evakuováno posledních čtyřicet osob, které se v prostorách po ukončení sobotního programu ještě zdržovaly. Během dne však bylo v hale shromážděno okolo 4.500 účastníků sjezdu.

V prvním pololetí letošního roku šetřili ostravští policisté celkem pět trestných činů šíření poplašné zprávy, objasnit se zatím podařilo jeden případ. Stejně tak tomu bylo v prvním pololetí loňského roku.

Související články

Další aktuality

Rok svaté Ludmily bude dnes zahájen v Senátu Parlamentu ČR

Dnes 1. října od 17.00 proběhne ve venkovních prostorách Senátu Parlamentu ČR slavnostní zahájení Roku svaté Ludmily. Ten byl vyhlášen na rok 2021, jelikož si budeme připomínat již 1100 let od úmrtí této světice. Slavnostního zahájení se zúčastní Mons. Zdeněk Wasserbauer, pomocný biskup pražský, místopředseda Senátu Parlamentu ČR Jiří Oberfalzer nebo Ing. Martin Hrdlička, předseda spolku Svatá Ludmila 1100 let a starosta Obce Tetín.
01.10.2020

Blíží se beatifikace italské laičky a španělských mučedníků

Papež František požádal Kongregaci pro svatořečení k vydání sedmi dekretů, které se týkají pěti nových blahoslavených a dvou ctihodných Božích služebníků. Uznal zázrak přikládaný přímluvě jihoitalské laičky a mučednictví čtyř diecézních kněží, zavražděných z nenávisti k víře ve třicátých letech minulého století ve Španělsku. Hrdinské ctnosti potvrdil u dvou zakladatelek řeholních kongregací.
01.10.2020

Pomoc pro Pákistán - 284 křesťanských rodin bez domova

V Pákistánu silné monzunové deště zničily 86 rodinných domů kompletně a 198 částečně, 284 rodin tak zůstalo bez domova. Oblátská farnost Panny Marie v pakistánském Derekabadu prosí o pomoc s výstavbou 10 domů.
01.10.2020

Školení online komunikace

Jednodenní školení je zaměřeno na praktické využití sociálních sítí v marketingu neziskových organizací. Po stručném úvodu do světa sociálních sítí se naučíte jak vytvořit kvalitní a efektivní příspěvek na Facebook, Instagram nebo Twitter, jak a kdy ho publikovat a jak ho dostat k co nejvíce uživatelům.
30.09.2020

Apoštolský list k 1600. výročí úmrtí svatého Jeronýma

Za „velkého učitele a otce církve, který položil bibli do středu svého života“ označil papež František v apoštolském listě svatého Jeronýma, jehož výročí smrti si dnes připomínáme.
30.09.2020