Prohlášení o audienci prezidenta Bushe u papeže

Setkání amerického prezidenta George W. Bushe s papežem Janem Pavlem II. proběhlo v srdečném duchu.
Publikováno: 24. 7. 2001 22:00

Vatikán/VIS: Joaquin Navarro-Valls, ředitel tiskové kanceláře Svatého stolce, vydal 23.7. následující prohlášení o audienci prezidenta Spojených států u papeže:

"Svatý otec přijal dnes dopoledne prezidenta Spojených států George W. Bushe ve své letní rezidenci v Castel Gandolfo. Po soukromém setkání, které proběhlo ve velmi srdečné atmosféře, Jan Pavel II. pozdravil první dámu Lauru Bushovou a prezidentovu dceru Barbaru.
Prezident Spojených států se poté setkal s kardinálem Angelem Sodanem, státním sekretářem, kterého doprovázel arcibiskup Jean-Luis Tauran, sekretář pro vztahy se státy.
Během rozhovorů byly zopakovány nejdůležitější otázky ústředního zájmu pro mezinárodní komunitu. Prezident Bush si přál sdělit Svatému otci své dojmy z právě proběhlého summitu G-8 v Janově. Zvláštní pozornost byla věnována situaci na Středním východě. Dále bylo diskutováno o úctě k lidským právům, včetně práva na svobodu vyznání - zvláště v Asii, o solidaritě s rozvojovými zeměmi, zvláštní pozornost byla věnována nejchudším zemím."

Další aktuality

Nedělní kázání (nejen) pro děti - 25. neděle v mezidobí

Nedělní kázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti ke 25. neděli v mezidobí.
19.09.2020

Papež František: Křesťanský novinář nemá zatajovat pravdu a manipulovat s informacemi

“Je nezbytné, aby ve stále sekularizovanějším mediálním prostoru zazníval hlas církve a křesťanských intelektuálů, kteří jej obohacují o konstruktivní reflexi, vyznačují se kladným pohledem na lidi i události a odmítají předsudky”, oslovil dnes papež František redaktory belgického křesťanského týdeníku Tertio.
18.09.2020

Univerzitní titul z obýváku? Ano, už je to možné i v češtině!

Teologii čistě v online formě budete moci od letošního podzimu studovat na Univerzitě Palackého. A přitom nemusíte jezdit do Olomouce, kde univerzita sídlí. Bakalářem se totiž můžete stát, aniž byste do školy „chodili“. Dva roky příprav vyvrcholily během jarní karantény, která přípravu online programu urychlila. Teď virtuální náruč online univerzity čeká na své první studenty. Zájemci o nový program se mohou hlásit až do 18. října 2020. Výuka začne na konci října.
18.09.2020

Encyklika “Fratelli tutti” bude zveřejněna 4. října

V některých zemích probíhá diskuse o názvu nového papežského dokumentu – encyklice „Fratelli tutti“ – a jeho překladu do různých jazyků. Každá encyklika však v sobě nese univerzální poselství a přeje si promlouvat k srdci každého člověka, domnívá se ediční ředitel vatikánského Úřadu pro komunikaci, Andrea Tornielli. Text nové encykliky bude zveřejněn v neděli 4. října, na liturgickou památku sv. Františka z Assisi, oznámilo tiskové středisko Svatého stolce.
18.09.2020

Katolická teologická fakulta slaví 30 let

Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy slaví svoje malé výročí. Velká výročí fakulty se vztahují ke 14. století, kdy byla fakulta založena v rámci nově vzniklé Univerzity Karlovy. Méně známé však je, že velkým mezníkem byl pro akademickou obec také rok 1990. Fakulta totiž v průběhu své historie nesídlila vždy v Praze a ne vždy byla součástí Univerzity Karlovy.
18.09.2020