Setkání pro osamělé matky s dětmi

Týdenní setkání pro osamělé matky s dětmi organizuje v termínech 21.-28.7. a 29.7.-5.8. Centrum pro rodinný život při Arcibiskupství olomouckém.
Publikováno: 24. 7. 2001 20:00

Hranice: Týdenní setkání pro osamělé matky s dětmi se koná v termínech 21.-28.7. a 29.7.-5.8. v Hranicích na Moravě, v prostorách internátu SPŠ A SOU Hranice. Setkání organizuje Centrum pro rodinný život při Arcibiskupství olomouckém. Pobyt je určen pro všechny matky, které z různých důvodů (neprovdání se, rozvodu, ovdovění apod.) vychovávají své děti samy. Na první termín přijely maminky, které se tohoto sekání účastní poprvé, druhý týden je pro ty, které se účastní již opakovaně.

Setkání je rozděleno do dvou částí: naučné a rekreační. Dopolední část zahrnuje přednášky psychologa, dětského psychologa, psychiatra a kněze. V průběhu přednášek je zajištěna péče o děti a program pro ně. Během dne je také příležitost k osobním rozhovorům s přítomnými odborníky nebo knězem, který je k dispozici po celou dobu setkání. Každý den je možno zúčastit se mše a společných modliteb.
Rekreační část je na programu v odpoledních hodinách. Lze ji trávit buď individuálně, nebo se zapojit do společně připravovaného programu pro celou rodinu. Součástí pobytu je i nabídka jednodenního výletu.

Bližší informace: pí Večeřová; mobil: 0723/46 66 21.
Kontakt: Centrum pro rodinný život, Biskupské nám. 2, 772 00 Olomouc; tel: 068/55 00 250-3; e-mail: reznickm@arcibol.cz.

Související články

Další aktuality

Nedělní kázání (nejen) pro děti - 25. neděle v mezidobí

Nedělní kázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti ke 25. neděli v mezidobí.
19.09.2020

Papež František: Křesťanský novinář nemá zatajovat pravdu a manipulovat s informacemi

“Je nezbytné, aby ve stále sekularizovanějším mediálním prostoru zazníval hlas církve a křesťanských intelektuálů, kteří jej obohacují o konstruktivní reflexi, vyznačují se kladným pohledem na lidi i události a odmítají předsudky”, oslovil dnes papež František redaktory belgického křesťanského týdeníku Tertio.
18.09.2020

Univerzitní titul z obýváku? Ano, už je to možné i v češtině!

Teologii čistě v online formě budete moci od letošního podzimu studovat na Univerzitě Palackého. A přitom nemusíte jezdit do Olomouce, kde univerzita sídlí. Bakalářem se totiž můžete stát, aniž byste do školy „chodili“. Dva roky příprav vyvrcholily během jarní karantény, která přípravu online programu urychlila. Teď virtuální náruč online univerzity čeká na své první studenty. Zájemci o nový program se mohou hlásit až do 18. října 2020. Výuka začne na konci října.
18.09.2020

Encyklika “Fratelli tutti” bude zveřejněna 4. října

V některých zemích probíhá diskuse o názvu nového papežského dokumentu – encyklice „Fratelli tutti“ – a jeho překladu do různých jazyků. Každá encyklika však v sobě nese univerzální poselství a přeje si promlouvat k srdci každého člověka, domnívá se ediční ředitel vatikánského Úřadu pro komunikaci, Andrea Tornielli. Text nové encykliky bude zveřejněn v neděli 4. října, na liturgickou památku sv. Františka z Assisi, oznámilo tiskové středisko Svatého stolce.
18.09.2020

Katolická teologická fakulta slaví 30 let

Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy slaví svoje malé výročí. Velká výročí fakulty se vztahují ke 14. století, kdy byla fakulta založena v rámci nově vzniklé Univerzity Karlovy. Méně známé však je, že velkým mezníkem byl pro akademickou obec také rok 1990. Fakulta totiž v průběhu své historie nesídlila vždy v Praze a ne vždy byla součástí Univerzity Karlovy.
18.09.2020