Zahájení 11. ročníku Akademických týdnů

Další ročník Akademických týdnů bude zahájen na Pavlátově louce u Nového Města nad Metují 28. července za účasti královéhradeckého biskupa Dominika Duky.
Publikováno: 25. 7. 2001 21:00

Hradec Králové: Letošní 11. ročník Akademických týdnů bude zahájen 28. července v 16.00 hodin za účasti představitelů České křesťanské akademie, královéhradeckého biskupství a diecéze, Řádu bratří kazatelů a města Nové Město nad Metují.
Součástí zahájení je mše, kterou bude celebrovat královéhradecký biskup Dominik Duka. V 18.00 hodin budou položeny květiny na hrob zakladatele Akademických týdnů P. Jaroslava Knittla.
První přednášku letošního ročníku pronese od 19.30 hodin biskup Duka, a sice na téma "Teologie po Osvětimi na prahu III. tisíciletí".

K dalším významným osobnostem, které v průběhu 14 dnů pronesou své příspěvky, patří evangelický duchovní Svatopluk Karásek, ThDr. Valerián Bugel, prof. Jan Milíč Lochman D.D. nebo astronom RNDr. Jiří Grygar.
Součástí programu, který na Pavlátově louce u Nového Města nad Metují potrvá do 10. srpna, je také řada diskusí a kulturní a společenský program, např. vystoupení písničkářky Evy Henychové či skupiny Šalmíjá.

Počátek Akademických týdnů sahá do roku 1932. Obnoveny byly v roce 1991 a v jejich pořádání pokračuje občanské sdružení Akademické týdny. Cílem Akademických týdnů je setkávání lidí všech věkových kategorií, svobodných i rodin, za účelem obohacení znalostí, vzájemného poznání a tělesné i duševní rekreace.

Bližší informace na tel: 0443/622 302 nebo 0603/867 463.

Související články

Další aktuality

Nedělní kázání (nejen) pro děti - 25. neděle v mezidobí

Nedělní kázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti ke 25. neděli v mezidobí.
19.09.2020

Papež František: Křesťanský novinář nemá zatajovat pravdu a manipulovat s informacemi

“Je nezbytné, aby ve stále sekularizovanějším mediálním prostoru zazníval hlas církve a křesťanských intelektuálů, kteří jej obohacují o konstruktivní reflexi, vyznačují se kladným pohledem na lidi i události a odmítají předsudky”, oslovil dnes papež František redaktory belgického křesťanského týdeníku Tertio.
18.09.2020

Univerzitní titul z obýváku? Ano, už je to možné i v češtině!

Teologii čistě v online formě budete moci od letošního podzimu studovat na Univerzitě Palackého. A přitom nemusíte jezdit do Olomouce, kde univerzita sídlí. Bakalářem se totiž můžete stát, aniž byste do školy „chodili“. Dva roky příprav vyvrcholily během jarní karantény, která přípravu online programu urychlila. Teď virtuální náruč online univerzity čeká na své první studenty. Zájemci o nový program se mohou hlásit až do 18. října 2020. Výuka začne na konci října.
18.09.2020

Encyklika “Fratelli tutti” bude zveřejněna 4. října

V některých zemích probíhá diskuse o názvu nového papežského dokumentu – encyklice „Fratelli tutti“ – a jeho překladu do různých jazyků. Každá encyklika však v sobě nese univerzální poselství a přeje si promlouvat k srdci každého člověka, domnívá se ediční ředitel vatikánského Úřadu pro komunikaci, Andrea Tornielli. Text nové encykliky bude zveřejněn v neděli 4. října, na liturgickou památku sv. Františka z Assisi, oznámilo tiskové středisko Svatého stolce.
18.09.2020

Katolická teologická fakulta slaví 30 let

Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy slaví svoje malé výročí. Velká výročí fakulty se vztahují ke 14. století, kdy byla fakulta založena v rámci nově vzniklé Univerzity Karlovy. Méně známé však je, že velkým mezníkem byl pro akademickou obec také rok 1990. Fakulta totiž v průběhu své historie nesídlila vždy v Praze a ne vždy byla součástí Univerzity Karlovy.
18.09.2020