Tábor přátelství pro děti z děkanátů Jeseník, Bruntál a Krnov

Společný dětský tábor pro děti z pohraničních děkanátů připravilo Diecézní centrum pro mládež v Ostravě.
Publikováno: 26. 7. 2001 20:00

Vidnava: Více než tři desítky dětí ze tří pohraničních děkanátů ostravsko-opavské diecéze se vypraví na čtyři dny do Vidnavy na Jesenicku. Tábor na vidnavské faře pro ně připraví skupinka děvčat a chlapců, kteří během roku absolvovali víkendový animátorský kurz.
"Součástí kurzu je zorganizování minitábora pro děti v některé z pohraničních oblastí diecéze," uvedla Lenka Moravcová z Diecézního centra pro mládež v Ostravě. Mladí animátoři se pod vedením zkušených vedoucích sejdou na faře ve Vidnavě již v neděli 29. července a doladí program pro 35 dětí, které dorazí na místo až ve středu 1. srpna.

Pro děti ve věku 8 až 12 let je připraven program plný her, výletů a pracovních dílen, tzv. workshopů. "Budeme malovat na sklo, kamínky, dřevěné kolíčky na prádlo, plést z korálků náramky a možná vyrobíme i ruční papír," vyjmenovala nabídku tábora Veronika Černíková, která prošla víkendovým animátorským kurzem. Pro kluky, které nebaví malovat nebo navlékat korálky na šňůrku, mají připravenou školu uzlování a řadu dalších skautských dovedností. V programu se také najde čas na výlet do nedalekého města Javorník, kde děti navštíví zámek Jánský vrch. Tábor přátelství, jak jej organizátoři nazvali, končí v sobotu 4. srpna.

Související články

Další aktuality

125. plenární zasedání ČBK proběhlo opět částečně online

Biskupové Čech, Moravy a Slezska jednali v rámci 125. plenárního zasedání 19. - 20. ledna 2021 v Praze na Arcibiskupství pražském. Z důvodu protipandemických opatření ze strany Vlády ČR se část biskupů setkala osobně a část se připojila na jednání formou online konference stejně jako na podzimním jednání loni. Hlavním tématem tohoto plenárního zasedání byly ekonomické záležitosti, jejichž schválení bylo nezbytné pro další chod církevních institucí v roce 2021.
20.01.2021

Papež František: Jednota je dar, o nějž je třeba prosit modlitbou

Dopoledne pronesl Petrův nástupce v přímém přenosu z knihovny Apoštolského paláce pravidelnou katechezi. Jako každý rok zaměřil papež pozornost na probíhající Týden modliteb za jednotu křesťanů (18. - 25. ledna), což dobře zapadlo do cyklu, ve kterém již od 6. května loňského roku pojednává o modlitbě. Ve své katechezi připomněl, že jednoty je dosaženo pouze s Boží milostí, a ne naší vlastní silou vůle.
20.01.2021

Akční plán Strategie regionálního rozvoje ČR 21+ schválila Vláda ČR

Vláda ČR na svém zasedání 11. ledna 2021 schválila Akční plán Strategie regionálního rozvoje ČR 2021+ pro roky 2021 a 2022, na jehož tvorbě se podíleli i zástupci České biskupské konference.
20.01.2021

Katolický týdeník: Sociální izolace drtí vztahy

Za poslední rok jsme to slyšeli bezpočtukrát: buďte doma, s nikým se nepotkávejte. Zvláště jste-li vyššího věku, nemocní nebo s někým takovým žijete.
20.01.2021

IROP podpoří projekty v oblasti zdravotnictví, sociálních služeb a IZS

Evropská unie poskytne ČR dodatečné prostředky z nového investičního nástroje REACT-EU. Celkem se jedná o cca 21,7 mld. Kč, které budou rozděleny prostřednictvím nových výzev Integrovaného regionálního operačního programu.
19.01.2021