33. mezinárodní ekumenická konference

V pořadí již 33. mezinárodní ekumenická konference se koná ve dnech 30.7.-6.8. v areálu České zemědělské univerzity v Praze 6 - Suchdole na téma "Naděje".
Publikováno: 28. 7. 2001 0:00

Praha: V pořadí již 33. mezinárodní ekumenická konference, kterou pořádá Český region Mezinárodního ekumenického společenství (International Ecumenical Fellowship, IEF CZ), se koná ve dnech 30.7.-6.8. v areálu České zemědělské univerzity v Praze 6 - Suchdole (Kamýcká 129). Úvodní bohoslužbě 30.7. od 20.00 hodin bude předsedat plzeňský biskup František Radkovský, který je v rámci České biskupské konference (ČBK) odpovědný za oblast ekumenismu. Tématem letošní konference je "Naděje".

IEF je křesťanská ekumenická organizace, která vznikla v roce 1967 ve Švýcarsku. Její členové se pravidelně setkávají v rámci svého bydliště a země při studijních dnech a víkendech a při každoroční konferenci na mezinárodní úrovni. Český region IEF vznikl s vědomím Ekumenické rady církví v ČR a Ekumenické komise ČBK.

Podle slov Heleny Blaženínové, prezidentky IEF CZ, je ekumenická konference šancí setkat se s lidmi z vlastní země i ze zahraničí a dozvědět se více o možnostech ekumenismu v různých zemích. Hlavním tématem je nejen "eschatologická naděje", ale i praktická naděje současného života. Součástí týdenního programu budou přednášky zahraničních hostů, koncerty, rozhovory, seminář o hudbě, v rámci workshopů se bude hovořit na téma "Bible a umění" atd.
Připraven je také celodenní výlet zvláštním vlakem do Plzně (3.8.), kde účastníci navštíví meditační zahradu, synagogu - druhou největší v Evropě - a vyslechnou od 15.00 hodin koncert skupiny Ester "Poklad židovských písní". V katedrále sv. Bartoloměje se uskuteční společná bohoslužba od 17.00 hodin. Prohlídka plzeňského pivovaru bude zakončena večeří.
Závěrečné bohoslužby 5.8. od 20.00 hodin se opět zúčastní také biskup František Radkovský.

Bližší informace: Hana Kotmelova, Pod Vilami 19, 140 00 Praha 4; tel/fax: 02/61 21 77 26; mobil 0603/88 53 44;

Související články

Další aktuality

Papež František poslal církvi v Libanonu finanční dar 250 tisíc eur

Svatý otec poslal prostřednictvím Dikasteria pro službu integrálnímu lidskému rozvoji počáteční pomoc libanonské církvi ve výši 250 tisíc eur. Dar je určen pro potřeby místní církve a je výrazem pozornosti a otcovské blízkosti Svatého otce vůči postiženému lidu, který se nachází ve vážných obtížích.
07.08.2020

Obnovujeme živobytí na severu Iráku

Charita Česká republika spustila v březnu 2020 nový projekt, jehož cílem je podpora živobytí zranitelných rodin jak v městských, tak venkovských částech provincie Ninive na severu Iráku. Soustředíme se na komunity kolem měst Karakoš, Karemlaš a Bartella 30 minut jihovýchodně od Mosulu a 50 minut severozápadně od Erbílu.
07.08.2020

Papež: Užití atomovové energie k válečným cílům je nemorální

Papež František v poselství, adresovaném prefektovi hirošimské prefektury Hidehikovi Juzakimu, pozdravil účastníky včerejšího vzpomínkového aktu, který se uskutečnil u příležitosti pětasedmdesátého výročí svržení atomové bomby na toto japonské město. Římský biskup se v listě srdečně obrací zejména k obětem, které bombardování přežily a jimž se v japonštině říká „hibakuša“.
07.08.2020

Křest udělovaný pozměněnými svátostnými formulemi je neplatný

Kongregace pro nauku víry dnes zveřejnila věroučnou nótu o slovech, kterými se udílí svátost křtu, a záporně odpověděla na dotaz, zda je platný křest udělený slovy: „My tě křtíme ve jménu Otce i Syna i Ducha Svatého“; zároveň prohlásila, že v případě této změněné formulace je třeba křest vykonat správně znovu. Svatý otec František přijal toto rozhodnutí letos 8. června a nařídil jej zveřejnit.
06.08.2020

Maronitský patriarcha prosí o pomoc

Libanonský kardinál Béchara Boutros Raï požádal mezinárodní společenství o pomoc raněnému Libanonu. V textu nazvaném „Výzva ke státům světa“ volá po vytvoření zvláštního fondu pro Libanon pod záštitou OSN. Maronitský patriarcha zdůrazňuje, že hlavní město Libanonu je zničeno a v důsledku dvou obrovských explozí vypadá, jako by se jím přehnala válka. Stovky rodin naráz přišly o dům.
06.08.2020