100 tisíc korun z Tříkrálové sbírky míří do Polska

Do Krakova vyrazí 2.8. expedice, která zmapuje situaci v lokalitě postižené povodní.
Publikováno: 1. 8. 2001 20:00

Ostrava: Sto tisíc korun z peněz vykoledovaných během Tříkrálové sbírky zaslala Česká katolická charita na konto arcidiecézní charity v Krakově. Tyto prostředky jsou první finanční pomocí na krytí povodňových ztrát v sousedním Polsku.

Pracovníci Arcidiecézní charity Krakov se v uplynulých dnech obrátili na Diecézní charitu ostravsko-opavskou s prosbou o sousedskou pomoc. Koordinace se ujala Charita sv. Alexandra se sídlem v Ostravě-Kunčičkách, jejíž součástí je i humanitární sklad. Na výzvu v médiích reagovalo již několik firem i jednotlivců, kteří nabízejí materiál i peníze.
"Ozval se sponzor z Opavy, který nám daruje deky v hodnotě 10 tisíc korun a firma Model Opava zase posílá paletu kartonových obalů na balení krabic," uvedl ředitel Charity sv. Alexandra Petr Putnioř, který dodal, že se ozývá také řada lidí, kteří by rádi poslali peníze na konto pro pomoc Polsku. Žádost o zřízení konta však prochází procedurou schvalování na Ministerstvu zahraničí ČR, takže konto bude otevřeno během několika dnů.

Do Krakova vyrazí již ve čtvrtek 2. srpna expedice, která zmapuje potřeby postiženého kraje přímo v terénu. Nejpozději příští týden odjede další vozidlo naložené desítkami vysoušečů, které budou odstraňovat vlhkost přímo ze zdí domů. "Máme k dispozici 48 vysoušečů a dalších 65 nám nabídla Diecézní charita Hradec Králové," dodal Putnioř.

Související články

Další aktuality

Mír spočívá na modlitbě a dialogu, píše papež komunitě Sant´Egidio

Ve španělském hlavním městě v neděli začalo každoroční mezinárodní setkání za mír, které za účasti tří set náboženských představitelů a osobností ze světa politiky i kultury pořádá římská komunita Sant´Egidio, tentokrát pod mottem „Mír bez hranic“. Třiatřicet let po modlitbě za mír v Assisi, k níž vyzval sv. Jan Pavel II., tak pokračuje tato „pouť míru“, jak ji v pozdravném poselství definuje papež František.
16.09.2019

Pastýřský list biskupa Vlastimila Kročila

Pastýřský list diecézního biskupa českobudějovického k 24. neděli v mezidobí.
16.09.2019

Svatoludmilská pouť na Levém Hradci

Ve dnech 14.-15. 9. 2019 se konala na Levém Hradci Svatoludmilská pouť, během níž byla vystavena lebka sv. Ludmily. V sobotu 14. 9. byla relikvie uvítána v kostele sv. Klimenta, poté byla slavena byzantsko-slovanská liturgie sv. Jana Zlatoústého ke cti sv. Ludmily. Hlavním celebrantem byl gen. vikář Apoštolského exarchátu Mons. Milan Hanuš. V neděli 15.9. slavnostní mši sv. celebroval Mons. Dominik kardinál Duka OP, arcibiskup pražský. Po mši kardinál Duka požehnal vyhlídku sv. Ludmily, následovala beseda a řeckokatolický chvalozpěv - Akathist.
16.09.2019

Přímé přenosy bohoslužeb od 16. do 22. září 2019

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
16.09.2019

Pastýřský list biskupa Vlastimila Kročila

Pastýřský list diecézního biskupa českobudějovického k 24.neděli v mezidobí.
15.09.2019