Odpustková slavnost Porciunkule v Opočně

Hlavní mši tradiční pouti Porciunkule v Opočně bude 5.8. celebrovat biskup Duka.
Publikováno: 3. 8. 2001 20:00

Opočno: Slavná pouť zvaná Porciunkule je spojena s kapucínským raně barokním klášterním kostelem Narození Páně v Opočně. Slavnost začíná v sobotu 4. srpna mší v 18.00 hodin.
Hlavní poutní bohoslužbu bude celebrovat královéhradecký biskup Dominik Duka v neděli 5.8. od 10.30 hodin. Odpoledne od 14.00 hodin se v kostele koná pobožnost III. řádu sv. Františka; poté v 15.00 hodin začíná bohoslužba slova s litaniemi a požehnáním. Slavnost bude zakončena mší v 17.00 hodin.

Porciunkulí, tj. malým podílem, nazval sv. František kostelík poblíž italského městečka Assisi, který se stal kolébkou jeho duchovního díla. František a jeho druhové kostelík sami opravili a každoročně slavili výročí jeho posvěcení. Podobně se dnes slaví ve všech kostelích, kde Františkovi duchovní synové působí.

Související články

Další aktuality

Mír spočívá na modlitbě a dialogu, píše papež komunitě Sant´Egidio

Ve španělském hlavním městě v neděli začalo každoroční mezinárodní setkání za mír, které za účasti tří set náboženských představitelů a osobností ze světa politiky i kultury pořádá římská komunita Sant´Egidio, tentokrát pod mottem „Mír bez hranic“. Třiatřicet let po modlitbě za mír v Assisi, k níž vyzval sv. Jan Pavel II., tak pokračuje tato „pouť míru“, jak ji v pozdravném poselství definuje papež František.
16.09.2019

Pastýřský list biskupa Vlastimila Kročila

Pastýřský list diecézního biskupa českobudějovického k 24. neděli v mezidobí.
16.09.2019

Svatoludmilská pouť na Levém Hradci

Ve dnech 14.-15. 9. 2019 se konala na Levém Hradci Svatoludmilská pouť, během níž byla vystavena lebka sv. Ludmily. V sobotu 14. 9. byla relikvie uvítána v kostele sv. Klimenta, poté byla slavena byzantsko-slovanská liturgie sv. Jana Zlatoústého ke cti sv. Ludmily. Hlavním celebrantem byl gen. vikář Apoštolského exarchátu Mons. Milan Hanuš. V neděli 15.9. slavnostní mši sv. celebroval Mons. Dominik kardinál Duka OP, arcibiskup pražský. Po mši kardinál Duka požehnal vyhlídku sv. Ludmily, následovala beseda a řeckokatolický chvalozpěv - Akathist.
16.09.2019

Přímé přenosy bohoslužeb od 16. do 22. září 2019

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
16.09.2019

Pastýřský list biskupa Vlastimila Kročila

Pastýřský list diecézního biskupa českobudějovického k 24.neděli v mezidobí.
15.09.2019