Kardinál Meisner u Panny Marie Pomocné a na Cvilíně

Dvě slezská poutní místa navštíví o víkendu 11. a 12. srpna německý kardinál Joachim Meisner.
Publikováno: 8. 8. 2001 20:00

Zlaté Hory: Kardinál Joachim Meisner (68), arcibiskup z Kolína na Rýnem, bude hostem letošní hlavní pouti na obnoveném poutním místě Panny Marie Pomocné u Zlatých Hor (Maria Hilf). Slavnostní mši zde bude celebrovat společně s ostravsko-opavským biskupem Františkem Lobkowiczem v sobotu 11. srpna od 11.00 hodin.
Poutní slavnost začíná již v 8.00 hodin pobožností křížové cesty, jejíž první zastavení leží 3 kilometry od poutního místa za obcí Zlaté Hory a vede lesní stezkou až k areálu s kostelem a pramenem vody. Poté se v areálu poutního místa od 10.00 hodin představí v patnáctiminutových vstupech svou činnost zástupci Centra pro rodinu, hnutí Pro život a CENAP. Před bohoslužbou se budou věřící modlit růženec. Odpoledne ve 14.00 hodin mohou poutníci přijmout požehnání.

Kardinál Meisner zůstane ve Slezsku až do neděle 12.8., kdy bude celebrovat mši také na poutním místě Cvilín u Krnova. Kostel Panny Marie Sedmibolestné se otevře poutníkům již v 8.00 hodin. Bohoslužba s kardinálem začíná v 10.00 hodin.

Host z Německa patří k významným duchovním představitelům katolické církve. Kardinál Joachim Meisner je rodákem z okolí Breslau (dnešní Vratislav v Polsku) a poutní místo Maria Hilf navštívil již v mládí se svou matkou. V době komunistické totality byl biskupem v Berlíně, kde tehdy tajně vysvětil na kněze přibližně 40 Čechů.

Související články

Další aktuality

Celostátní akce Den Charity začíná. Ukážeme vám, co dokážeme

Přijďte a oslavujte s námi! Série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce, právě začíná. Přijďte na koncert, den otevřených dveří, na výstavu či sportovní odpoledne. A vezměte sebou děti. „Máme čím se pochlubit, ale současně dobře víme, že bez dárců a příznivců, kteří naši práci podporují, by to nešlo,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo.
19.09.2019

Katolický týdeník: Světec, který spojuje národy

Novým blahoslaveným, který má blízko k naší zemi, je od neděle 15. září P. Richard Henkes. Beatifikace se konala v německém Limburku a přijeli na ni i poutníci z Česka či Polska.
18.09.2019

Začíná soudní řízení v kauze sexuálního zneužívání ve vatikánském malém semináři

Promotor spravedlnosti vatikánského tribunálu usnesením ze dne 16. a 17. září nařídil, aby byla postoupena soudu obžaloba ze sexuálního zneužívání, jehož se měl před rokem 2012 ve vatikánském malém semináři sv. Pia X. dopustit o. Gabriele Martinelli, a obžalobu z napomáhání trestnému činu, která se týká rektora téhož ministrantského semináře, o. Enrica Radice, sdělilo tiskové středisko Svatého stolce.
18.09.2019

Naživo s Indy o tom, jak čeští dárci mění životy chudých indických dětí

Tento týden přijede do východních Čech indický koordinátor charitního projektu Adopce na dálku® P. Patrick Edward Pinto z oblasti Bangalore. O životě dětí z nejchudších indických rodin, kterým čeští dárci pomáhají získat vzdělání, bude vyprávět studentům na školách v Hradci Králové (20. 9.) a na Pardubicku (18., 19. a 23. 9.). Živé besedy pro veřejnost se uskuteční v Poličce (18. 9.), v Novém Městě nad Metují (20. 9.), v Kutné Hoře (21. 9.), v Dobrušce a v Rychnově (22. 9.) i v dalších městech. Ve čtvrtek 19. září se P. Pinto ještě setká s radním Pardubického kraje pro sociální péči a neziskový sektor Pavlem Šotolou a s řediteli Charit.
17.09.2019

Mše svatá zahájí proces blahořečení Adolfa Kajpra

Dnes uplynulo přesně 60 let od smrti P. Adolfa Kajpra SJ (1902–1959). Při příležitosti tohoto výročí a zahájení diecézní fáze procesu jeho blahořečení se bude slavit mše svatá v kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí. Začne v neděli 22. září v 9 hodin a hlavním celebrantem bude pražský arcibiskup Dominik Duka OP. V závěru bohoslužby budou ostatky Božího služebníka Adolfa Kajpra uloženy v kostele.
17.09.2019