Kardinál Meisner u Panny Marie Pomocné a na Cvilíně

Dvě slezská poutní místa navštíví o víkendu 11. a 12. srpna německý kardinál Joachim Meisner.
Publikováno: 8. 8. 2001 20:00

Zlaté Hory: Kardinál Joachim Meisner (68), arcibiskup z Kolína na Rýnem, bude hostem letošní hlavní pouti na obnoveném poutním místě Panny Marie Pomocné u Zlatých Hor (Maria Hilf). Slavnostní mši zde bude celebrovat společně s ostravsko-opavským biskupem Františkem Lobkowiczem v sobotu 11. srpna od 11.00 hodin.
Poutní slavnost začíná již v 8.00 hodin pobožností křížové cesty, jejíž první zastavení leží 3 kilometry od poutního místa za obcí Zlaté Hory a vede lesní stezkou až k areálu s kostelem a pramenem vody. Poté se v areálu poutního místa od 10.00 hodin představí v patnáctiminutových vstupech svou činnost zástupci Centra pro rodinu, hnutí Pro život a CENAP. Před bohoslužbou se budou věřící modlit růženec. Odpoledne ve 14.00 hodin mohou poutníci přijmout požehnání.

Kardinál Meisner zůstane ve Slezsku až do neděle 12.8., kdy bude celebrovat mši také na poutním místě Cvilín u Krnova. Kostel Panny Marie Sedmibolestné se otevře poutníkům již v 8.00 hodin. Bohoslužba s kardinálem začíná v 10.00 hodin.

Host z Německa patří k významným duchovním představitelům katolické církve. Kardinál Joachim Meisner je rodákem z okolí Breslau (dnešní Vratislav v Polsku) a poutní místo Maria Hilf navštívil již v mládí se svou matkou. V době komunistické totality byl biskupem v Berlíně, kde tehdy tajně vysvětil na kněze přibližně 40 Čechů.

Související články

Další aktuality

Přímé přenosy bohoslužeb od 29. září do 4. října 2020

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
29.09.2020

Kardinál Czerny sloužil mši u oltáře sv. Václava ve vatikánské bazilice

Jako každý rok na slavnost sv. Václava oslavila národního patrona také česká komunita žijící v Římě. Bohoslužbu zorganizovali členové České papežské koleje Nepomucenum v čele rektorem, otcem Romanem Czudkem. Svého křestního patrona uctil také velvyslanec České republiky při Svatém stolci, Václav Kolaja, spolu s ostatními členy naší římské ambasády. Mši svatou sloužil kardinál Michael Czerny SI, kterého, jak známo, pojí s naší vlastí rodové kořeny.
28.09.2020

Ve Staré Boleslavi se konala Národní svatováclavská pouť

I přes přísná koronavirová opatření se dnes ve Staré Boleslavi konala Národní svatováclavská pouť. Hlavním celebrantem poutní bohoslužby byl pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka, kazatelem olomoucký arcibiskup Jan Graubner, předseda ČBK. Společně s nimi koncelebrovali čeští a moravští biskupové a řada kněží.
28.09.2020

Obrácení je milost, o kterou musíme neustále prosit

V neděli před polednem se na Svatopetrském náměstí sešlo několik set lidí, aby si v dešti vyslechli pravidelnou papežovu promluvu před mariánskou modlitbou Anděl Páně.
27.09.2020

Papež vyzval evropské církve k duchovnímu výkladu pandemie

Papež ve svém poselství pro účastníky plenárního zasedání Rady evropských biskupských konferencí, které se z důvodu pandemie koná 26.-27. října pouze online, ujistil biskupy o své duchovní podpoře.
25.09.2020