Oslavy založení Nového Města nad Metují

V rámci oslav 500. výročí založení Nového Města nad Metují bude biskup Duka celebrovat mši v kostele Nejsvětější Trojice 10.8. od 16.00 hodin.
Publikováno: 8. 8. 2001 12:00

Nové Město nad Metují: Oslavy 500. výročí založení města budou zahájeny v pátek 10. srpna ve 14.00 hodin, tedy přesně v ten okamžik, kdy bylo město před 500 lety založeno Janem Černčickým z Kácova, jak uvádí farní pamětní kniha. Po slavnostním vyzvánění všech zvonů, fanfárách, vystoupení pěveckého sboru Kácov a slavnostních projevech, bude zakladateli města odhalena socha.

Oslav se zúčastní také královéhradecký biskup Dominik Duka, který bude od 16.00 hodin celebrovat mši v děkanském kostele Nejsvětější Trojice. Touto slavností bude chrám znovuotevřen po celkové rekonstrukci.

Při večerním slavnostním zasedání zastupitelstva, které se koná od 19.00 hodin na místním zámku, zazní mj. přednáška prof.ThDr. Jana Milíče Lochmana, čestného občana Nového Města nad Metují a účastníka 11. ročníku Akademických týdnů, které budou v pátek zakončeny na nedaleké Pavlátově louce.

Související články

Další aktuality

Vatikánská varování k německé synodální cestě

Církev v Německu nastoupila vlastní synodální cestu. Její počínání vzbuzuje otazníky v jiných místních církvích a rovněž ve Vatikánu, jak dosvědčuje papežův list Němcům a naposled list kardinála Marca Ouelleta německému episkopátu. Situaci přibližuje berlínský korespondent Vatikánského rozhlasu Tomasz Kycia.
20.09.2019

Katecheze a výuka náboženství důležitou součásti výchovy k základním lidským a křesťanským postojům

Úkol hlásání evangelia je jeden ze základních úkolů poslání církve, a má být její prioritou. Sv. Pavel zdůrazňuje, že evangelium je moc ke spasení pro každého, kdo věří (Řím 1, 16). Zcela jistě nemá na mysli jen liturgii v chrámech, ale jde spíše o životní styl každého křesťana.
20.09.2019

Programové tipy Radia Proglas na 39. týden 2019

V týdnu od 23. září se můžete těšit například na tematický svatováclavský program v sobotu 28. září nebo novinku – Barvínkovský jukebox.
20.09.2019

Náboženská výchova ve školách v Evropě

Ve většině zemí EU (s katolickou tradicí) je vyučování náboženství ve státních školách  ovlivňováno jednotlivými církvemi. O tom, jaká je situace ve výuce náboženství v jednotlivých zemích Evropy informuje P. Mariusz Kuźniar, ředitel Katechetické sekce České biskupské konference.
20.09.2019

Celostátní akce Den Charity začíná. Ukážeme vám, co dokážeme

Přijďte a oslavujte s námi! Série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce, právě začíná. Přijďte na koncert, den otevřených dveří, na výstavu či sportovní odpoledne. A vezměte sebou děti. „Máme čím se pochlubit, ale současně dobře víme, že bez dárců a příznivců, kteří naši práci podporují, by to nešlo,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo.
19.09.2019