Oslavy založení Nového Města nad Metují

V rámci oslav 500. výročí založení Nového Města nad Metují bude biskup Duka celebrovat mši v kostele Nejsvětější Trojice 10.8. od 16.00 hodin.
Publikováno: 8. 8. 2001 12:00

Nové Město nad Metují: Oslavy 500. výročí založení města budou zahájeny v pátek 10. srpna ve 14.00 hodin, tedy přesně v ten okamžik, kdy bylo město před 500 lety založeno Janem Černčickým z Kácova, jak uvádí farní pamětní kniha. Po slavnostním vyzvánění všech zvonů, fanfárách, vystoupení pěveckého sboru Kácov a slavnostních projevech, bude zakladateli města odhalena socha.

Oslav se zúčastní také královéhradecký biskup Dominik Duka, který bude od 16.00 hodin celebrovat mši v děkanském kostele Nejsvětější Trojice. Touto slavností bude chrám znovuotevřen po celkové rekonstrukci.

Při večerním slavnostním zasedání zastupitelstva, které se koná od 19.00 hodin na místním zámku, zazní mj. přednáška prof.ThDr. Jana Milíče Lochmana, čestného občana Nového Města nad Metují a účastníka 11. ročníku Akademických týdnů, které budou v pátek zakončeny na nedaleké Pavlátově louce.

Související články

Další aktuality

Nedělní kázání (nejen) pro děti - 25. neděle v mezidobí

Nedělní kázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti ke 25. neděli v mezidobí.
19.09.2020

Papež František: Křesťanský novinář nemá zatajovat pravdu a manipulovat s informacemi

“Je nezbytné, aby ve stále sekularizovanějším mediálním prostoru zazníval hlas církve a křesťanských intelektuálů, kteří jej obohacují o konstruktivní reflexi, vyznačují se kladným pohledem na lidi i události a odmítají předsudky”, oslovil dnes papež František redaktory belgického křesťanského týdeníku Tertio.
18.09.2020

Univerzitní titul z obýváku? Ano, už je to možné i v češtině!

Teologii čistě v online formě budete moci od letošního podzimu studovat na Univerzitě Palackého. A přitom nemusíte jezdit do Olomouce, kde univerzita sídlí. Bakalářem se totiž můžete stát, aniž byste do školy „chodili“. Dva roky příprav vyvrcholily během jarní karantény, která přípravu online programu urychlila. Teď virtuální náruč online univerzity čeká na své první studenty. Zájemci o nový program se mohou hlásit až do 18. října 2020. Výuka začne na konci října.
18.09.2020

Encyklika “Fratelli tutti” bude zveřejněna 4. října

V některých zemích probíhá diskuse o názvu nového papežského dokumentu – encyklice „Fratelli tutti“ – a jeho překladu do různých jazyků. Každá encyklika však v sobě nese univerzální poselství a přeje si promlouvat k srdci každého člověka, domnívá se ediční ředitel vatikánského Úřadu pro komunikaci, Andrea Tornielli. Text nové encykliky bude zveřejněn v neděli 4. října, na liturgickou památku sv. Františka z Assisi, oznámilo tiskové středisko Svatého stolce.
18.09.2020

Katolická teologická fakulta slaví 30 let

Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy slaví svoje malé výročí. Velká výročí fakulty se vztahují ke 14. století, kdy byla fakulta založena v rámci nově vzniklé Univerzity Karlovy. Méně známé však je, že velkým mezníkem byl pro akademickou obec také rok 1990. Fakulta totiž v průběhu své historie nesídlila vždy v Praze a ne vždy byla součástí Univerzity Karlovy.
18.09.2020