Charita pomáhá s výstavbou domků v Indii

Česká katolická charita posílá do Indie přes milion korun na výstavbu 10 rodinných domků pro oběti letošního zemětřesení.
Publikováno: 9. 8. 2001 12:00

Praha-Gujarat (Indie): Přes 2 miliony korun jsou dnes na sbírkovém kontu sdružení Česká katolická charita (ČKCH), které bylo vyhlášeno letos v lednu po katastrofálním zemětřesení v Indii. Z této částky Charita zatím uhradila 128 tisíc Kč za leteckou zásilku antibiotik. "Nyní posíláme ze sbírky do indické provincie Gujarat milion padesát tisíc korun, což je částka na stavbu 10 domků," uvedla Květa Princová, vedoucí Humanitárního střediska sdružení ČKCH.
Podle Princové činí náklady na jeden domek, včetně podílu na výstavbu infrastruktury, přibližně 140 tisíc korun. "35 tisíc korun hradí indická vláda, 105 tisíci Kč přispívá Charita," upřesnila. Přízemní domek pro jednu rodinu tvoří jedna místnost o velikosti 30 m2, WC je venku. K domku náleží pozemek o rozloze 100 m2.

Mezinárodní charita (Caritas Internationalis - CI), jejíž součástí je ČKCH, plánuje stavbu domků v 10 vesnicích indické provincie Gujarat pro 3.120 rodin, které přišly při lednovém zemětřesení o všechno. V těchto vesnicích se v rámci programu obnovy postaví také vodovod, škola, komunitní centrum a správní úřad.
Program obnovy probíhá ve dvou fázích. Letos by mělo ve zmíněné oblasti vyrůst 1.500 nových domků, v příštím roce zbývajících 1.620. "Mezinárodní charita poskytne na program obnovy celkem přes 8 milionů dolarů. ČKCH zašle další peníze na druhou fázi programu příští rok v březnu," dodala Princová.

Na charitní konto "Pomoc Indii" s číslem účtu 101 101 7777/5500, variabilní symbol 107 u Raiffeisenbank Praha 1, Vodičkova ul., je stále možné přispívat.

Kontakt: Marta Fišerová, tiskové odd. sdružení ČKCH, Vladislavova 12, 110 00 Praha 1; tel/fax: 02/96 24 33 41; e-mail: oulik@charita.cz; mobil: 0723/33 50 60.

Související články

Další aktuality

Papež Thajcům: Jste lid úsměvu

Dnešním dnem začal oficiální program papežovy návštěvy v Bangkoku. Dopoledne se Svatý otec setkal s předsedou thajské vlády a veřejnými činiteli. Poté následovala návštěva u nejvyššího patriarchy buddhistů a nemocnice St. Louis. Posledním bodem programu byla mše svatá, která se konala na národním stadiónu.
21.11.2019

Papež František dorazil do Thajska

Dnes v brzkých ranních hodinách středoevropského času dorazil papež František do Thajska, kde zahájil svoji 32. zahraniční cestu. Na letišti v Bangkoku ho kromě oficiální delegace přivítala i jeho sestřenice řeholnice Ana Rosa Sivoriová, která uvedla, že v zemi panuje tzv. „papežská horečka“, neboť všichni chtějí vidět papeže.
20.11.2019

Vyjádření kardinála Dominika Duky k rozhodnutí Krajského soudu v Brně

Přinášíme vyjádření kardinála Dominika Duky k dnešnímu rozhodnutí Krajského soudu v Brně, který zamítl žalobu ohledně omluvy Brněnských divadel za uvedení hry O. Frljiče.
20.11.2019

Ignác Stuchlý pokročil směrem k blahořečení

Dne 5. listopadu 2019 se sešel poradní sbor teologů-konzultorů při vatikánské Kongregaci pro blahořečení a jednomyslně schválili dokument o hrdinských ctnostech Božího služebníka Ignáce Stuchlého (1869–1953), od jehož narození v polovině prosince uplyne 150 let. Je to druhý krůček k oficiálnímu prohlášení zakladatele českého salesiánského díla za „ctihodného“. Třetím krokem bude schválení kauzy od kardinálů téže kongregace.
20.11.2019

Tomáš Kraus: Zájem veřejnosti o Červenou středu nás velmi potěšil

Příští středu 27. listopadu se v Praze a v dalších městech a obcích ČR uskuteční iniciativa Červená středa (#RedWednesday), která chce veřejně připomenout všechny, kdo jsou ve světě pronásledováni pro své náboženské přesvědčení. Při této příležitosti jsme udělali rozhovor s Tomášem Krausem, tajemníkem Federace židovských obcí, která se na této akci podílí společně s ČBK a ERC.
20.11.2019