Charita veze do Polska vysoušeče, lopaty a svetry

Na výzvu v médiích se ozvalo několik dárců, jejichž pomoc vezou pracovníci ostravské Charity sv. ALexandra do Polska.
Publikováno: 9. 8. 2001 16:00

Ostrava: 20 vysoušečů vlhkého zdiva, lopaty, krumpáče, ale i pletené oblečení pro Poláky postižené povodní, odváží dnes pracovníci ostravské Charity sv. Alexandra do Krakova. Polské Arcidiecézní krakovské charitě nabídli čeští kolegové pomoc již v minulém týdnu a postiženou oblast již jednou navštívili.

V nejbližších dnech bude moci Charita zveřejnit i konto, kam lidé mohou zasílat finanční prostředky. "Vše je připraveno, jen čekáme na povolení krajského úřadu," uvedl ředitel Charity sv. Alexandra Petr Putnioř. Komise, která schvaluje veřejné sbírky, však nemůže rozhodnout dřív, než bude mít čerstvý výpis z rejstříku trestů odpovědné osoby. Na ten musí čekat Charita i úředníci Moravskoslezského kraje.

Související články

Další aktuality

Vatikánská varování k německé synodální cestě

Církev v Německu nastoupila vlastní synodální cestu. Její počínání vzbuzuje otazníky v jiných místních církvích a rovněž ve Vatikánu, jak dosvědčuje papežův list Němcům a naposled list kardinála Marca Ouelleta německému episkopátu. Situaci přibližuje berlínský korespondent Vatikánského rozhlasu Tomasz Kycia.
20.09.2019

Katecheze a výuka náboženství důležitou součásti výchovy k základním lidským a křesťanským postojům

Úkol hlásání evangelia je jeden ze základních úkolů poslání církve, a má být její prioritou. Sv. Pavel zdůrazňuje, že evangelium je moc ke spasení pro každého, kdo věří (Řím 1, 16). Zcela jistě nemá na mysli jen liturgii v chrámech, ale jde spíše o životní styl každého křesťana.
20.09.2019

Programové tipy Radia Proglas na 39. týden 2019

V týdnu od 23. září se můžete těšit například na tematický svatováclavský program v sobotu 28. září nebo novinku – Barvínkovský jukebox.
20.09.2019

Náboženská výchova ve školách v Evropě

Ve většině zemí EU (s katolickou tradicí) je vyučování náboženství ve státních školách  ovlivňováno jednotlivými církvemi. O tom, jaká je situace ve výuce náboženství v jednotlivých zemích Evropy informuje P. Mariusz Kuźniar, ředitel Katechetické sekce České biskupské konference.
20.09.2019

Celostátní akce Den Charity začíná. Ukážeme vám, co dokážeme

Přijďte a oslavujte s námi! Série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce, právě začíná. Přijďte na koncert, den otevřených dveří, na výstavu či sportovní odpoledne. A vezměte sebou děti. „Máme čím se pochlubit, ale současně dobře víme, že bez dárců a příznivců, kteří naši práci podporují, by to nešlo,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo.
19.09.2019