Charita veze do Polska vysoušeče, lopaty a svetry

Na výzvu v médiích se ozvalo několik dárců, jejichž pomoc vezou pracovníci ostravské Charity sv. ALexandra do Polska.
Publikováno: 9. 8. 2001 16:00

Ostrava: 20 vysoušečů vlhkého zdiva, lopaty, krumpáče, ale i pletené oblečení pro Poláky postižené povodní, odváží dnes pracovníci ostravské Charity sv. Alexandra do Krakova. Polské Arcidiecézní krakovské charitě nabídli čeští kolegové pomoc již v minulém týdnu a postiženou oblast již jednou navštívili.

V nejbližších dnech bude moci Charita zveřejnit i konto, kam lidé mohou zasílat finanční prostředky. "Vše je připraveno, jen čekáme na povolení krajského úřadu," uvedl ředitel Charity sv. Alexandra Petr Putnioř. Komise, která schvaluje veřejné sbírky, však nemůže rozhodnout dřív, než bude mít čerstvý výpis z rejstříku trestů odpovědné osoby. Na ten musí čekat Charita i úředníci Moravskoslezského kraje.

Související články

Další aktuality

Papež Thajcům: Jste lid úsměvu

Dnešním dnem začal oficiální program papežovy návštěvy v Bangkoku. Dopoledne se Svatý otec setkal s předsedou thajské vlády a veřejnými činiteli. Poté následovala návštěva u nejvyššího patriarchy buddhistů a nemocnice St. Louis. Posledním bodem programu byla mše svatá, která se konala na národním stadiónu.
21.11.2019

Papež František dorazil do Thajska

Dnes v brzkých ranních hodinách středoevropského času dorazil papež František do Thajska, kde zahájil svoji 32. zahraniční cestu. Na letišti v Bangkoku ho kromě oficiální delegace přivítala i jeho sestřenice řeholnice Ana Rosa Sivoriová, která uvedla, že v zemi panuje tzv. „papežská horečka“, neboť všichni chtějí vidět papeže.
20.11.2019

Vyjádření kardinála Dominika Duky k rozhodnutí Krajského soudu v Brně

Přinášíme vyjádření kardinála Dominika Duky k dnešnímu rozhodnutí Krajského soudu v Brně, který zamítl žalobu ohledně omluvy Brněnských divadel za uvedení hry O. Frljiče.
20.11.2019

Ignác Stuchlý pokročil směrem k blahořečení

Dne 5. listopadu 2019 se sešel poradní sbor teologů-konzultorů při vatikánské Kongregaci pro blahořečení a jednomyslně schválili dokument o hrdinských ctnostech Božího služebníka Ignáce Stuchlého (1869–1953), od jehož narození v polovině prosince uplyne 150 let. Je to druhý krůček k oficiálnímu prohlášení zakladatele českého salesiánského díla za „ctihodného“. Třetím krokem bude schválení kauzy od kardinálů téže kongregace.
20.11.2019

Tomáš Kraus: Zájem veřejnosti o Červenou středu nás velmi potěšil

Příští středu 27. listopadu se v Praze a v dalších městech a obcích ČR uskuteční iniciativa Červená středa (#RedWednesday), která chce veřejně připomenout všechny, kdo jsou ve světě pronásledováni pro své náboženské přesvědčení. Při této příležitosti jsme udělali rozhovor s Tomášem Krausem, tajemníkem Federace židovských obcí, která se na této akci podílí společně s ČBK a ERC.
20.11.2019