Charita veze do Polska vysoušeče, lopaty a svetry

Na výzvu v médiích se ozvalo několik dárců, jejichž pomoc vezou pracovníci ostravské Charity sv. ALexandra do Polska.
Publikováno: 9. 8. 2001 16:00

Ostrava: 20 vysoušečů vlhkého zdiva, lopaty, krumpáče, ale i pletené oblečení pro Poláky postižené povodní, odváží dnes pracovníci ostravské Charity sv. Alexandra do Krakova. Polské Arcidiecézní krakovské charitě nabídli čeští kolegové pomoc již v minulém týdnu a postiženou oblast již jednou navštívili.

V nejbližších dnech bude moci Charita zveřejnit i konto, kam lidé mohou zasílat finanční prostředky. "Vše je připraveno, jen čekáme na povolení krajského úřadu," uvedl ředitel Charity sv. Alexandra Petr Putnioř. Komise, která schvaluje veřejné sbírky, však nemůže rozhodnout dřív, než bude mít čerstvý výpis z rejstříku trestů odpovědné osoby. Na ten musí čekat Charita i úředníci Moravskoslezského kraje.

Související články

Další aktuality

Pokračuje celková rekonstrukce opavské konkatedrály za 78 milionů

Až do prosince letošního roku bude probíhat oprava opavské konkatedrály Nanebevzetí Panny Marie. Celková rekonstrukce za téměř 78 milionů korun zde začala v březnu loňského roku. Podařilo se nám podívat dovnitř kostela, který kompletně vyplnilo lešení.
04.08.2020

Pouť k Panně Marii Klokotské se bude letos konat od 13. do 16. srpna 2020

Letošní pouť k Panně Marii Klokotské bude nabitá bohatým duchovním programem. Konat se bude od čtvrtka 13. srpna do neděle 16. srpna.
04.08.2020

Vatikán: Zdravotní stav emeritního papeže Benedikta XVI. není znepokojující

Vatikánské tiskové středisko reagovalo na zprávy, které se objevily včera (3.8. 2020) v médiích ohledně zdravotního stavu emeritního papeže Benedikta XVI. Podle mluvčího Vatikánu není stav emeritního papeže znepokojující, i když Benedikt XVI. trpí bolestivou chorobou.
04.08.2020

Kéž vás uchvátí a vede Mariin příklad, napsal papež mladým do Medžugorje

Papež František zaslal list účastníkům festivalu mládeže (Mladifest) v Medžugorje. Toto setkání se koná každoročně ve dnech 1. – 6. srpna za účasti několika desítek tisíc lidí z více než stovky zemí. Letošní 31. ročník však probíhá za sanitárních restrikcí, tedy s podstatně menší účastí a hlavně po internetu. Nicméně, vůbec poprvé mu věnoval pozornost Petrův nástupce, který zaslal učastníkům zvláštní list prostřednictvím apoštolského nuncia v Bosně a Hercegovině, mons. Luigi Pezzuta, který jej přečetl během zahajovací ceremonie v sobotu v podvečer (1.8.).
03.08.2020

Biskup Bergoglio a eucharistický zázrak v Buenos Aires

Papež František ještě jako buenosaireský biskup schválil vědecké přešetření domnělého eucharistického zázraku, k němuž došlo v letech 1992-1996 a který bývá označován za „eucharistický zázrak z Buenos Aires“. Již jako kardinál pak vícekrát navštívil kostel Nejsvětější Panny Marie v centru argentinského hlavního města, který uchovává znamení tohoto divu, a vedl tam eucharistickou adoraci.
03.08.2020