Papež píše mladým lidem

09. 08. 2001 Rubrika: Domácí
Papež Jan Pavel II. zaslal mladým lidem poselství, v němž je zve k duchovní přípravě na XVII. Světový den mládeže, který se uskuteční v kanadském Torontu 23.-28.7.2002.

Vatikán: Mladí lidé se opět mohou zaposlouchat do slov papeže Jana Pavla II. V posledních červencových dnech jim totiž poslal své osobní poselství, v němž mladé lidi pozval k duchovní přípravě na oslavy XVII. Světového dne mládeže (SDM), který se bude konat kanadském Torontu 23.-28.7.2002. Hlavním tématem listu je biblický citát: "Vy jste světlo světa, vy jste sůl země."
Je zvykem, že papežovy dopisy se stávají tematickým mottem setkávání mládeže v nejrůznějších skupinách. Jde o konkrétní výraz dialogu církve se světem mladých generací.


Papež v poselství vyzývá mladé lidi, aby přijali svou zodpovědnost hlasatelů evangelia a dodává jim odvahu. Vyzývá je, aby četli jeho poslední apoštolský list "Novo millennio ineunte" (Na počátku nového tisíciletí) a nacházeli v něm povzbuzení pro svůj život. V závěru je pak vyzývá k jasné angažovanosti pro spravedlnost ve světě a k projevům solidarity se všemi lidmi, kteří se ocitají v nedostatku - jak materiálním, tak i duchovním.

Mladí lidé z České republiky, kteří se ve větším množství nebudou moci zúčastnit SDM v Americe, se k tomuto velkému setkání připojí 3. Celostátním setkáním mládeže, které se koná ve Žďáru nad Sázavou 13.-18.8.2002.

Sekce pro mládež České biskupské konference připravuje nejen překlad tohoto papežova dopisu, ale také nabídne mladým lidem krátkou metodickou pomůcku k prohloubení myšlenek Svatého otce.