Nový nuncius přiletí do Prahy

Nový nuncius pro ČR arcibiskup Erwin J. Ender přiletí do Prahy 15. srpna.
Publikováno: 10. 8. 2001 12:00

Praha: Arcibiskup Erwin Josef Ender (64), nový apoštolský nuncius pro Českou republiku, přiletí na ruzyňské letiště v Praze ve středu 15. srpna odpoledne.
Na Ruzyni budou nového nuncia očekávat zástupci České biskupské konference, v čele s jejím předsedou olomouckým arcibiskupem Janem Graubnerem a pražským arcibiskupem kardinálem Miloslavem Vlkem. Vatikánského velvyslance uvítají rovněž zástupci diplomatického protokolu Ministerstva zahraničních věcí (MZV) ČR. Z letiště odjede nuncius do pražského sídla Apoštolské nunciatury (Voršilská 12, Praha 1).

Arcibiskup Erwin J. Ender střídá ve funkci apoštolského nuncia Giovanniho Coppu (76), který odcestoval z Prahy 31.7.

Poznámka pro novináře!
V případě zájmu novinářů o setkání s novým nunciem přímo na ruzyňském letišti, je třeba kontaktovat zástupce ředitele diplomatického protokolu MZV Mgr. Igora Šedu; tel: 02/24 18 22 96.

Související články

Další aktuality

Přímé přenosy bohoslužeb od 29. září do 4. října 2020

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
29.09.2020

Kardinál Czerny sloužil mši u oltáře sv. Václava ve vatikánské bazilice

Jako každý rok na slavnost sv. Václava oslavila národního patrona také česká komunita žijící v Římě. Bohoslužbu zorganizovali členové České papežské koleje Nepomucenum v čele rektorem, otcem Romanem Czudkem. Svého křestního patrona uctil také velvyslanec České republiky při Svatém stolci, Václav Kolaja, spolu s ostatními členy naší římské ambasády. Mši svatou sloužil kardinál Michael Czerny SI, kterého, jak známo, pojí s naší vlastí rodové kořeny.
28.09.2020

Ve Staré Boleslavi se konala Národní svatováclavská pouť

I přes přísná koronavirová opatření se dnes ve Staré Boleslavi konala Národní svatováclavská pouť. Hlavním celebrantem poutní bohoslužby byl pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka, kazatelem olomoucký arcibiskup Jan Graubner, předseda ČBK. Společně s nimi koncelebrovali čeští a moravští biskupové a řada kněží.
28.09.2020

Obrácení je milost, o kterou musíme neustále prosit

V neděli před polednem se na Svatopetrském náměstí sešlo několik set lidí, aby si v dešti vyslechli pravidelnou papežovu promluvu před mariánskou modlitbou Anděl Páně.
27.09.2020

Papež vyzval evropské církve k duchovnímu výkladu pandemie

Papež ve svém poselství pro účastníky plenárního zasedání Rady evropských biskupských konferencí, které se z důvodu pandemie koná 26.-27. října pouze online, ujistil biskupy o své duchovní podpoře.
25.09.2020