Den biskupství v děkanátu Frýdek

Ostravsko-opavský biskup František Lobkowicz navštíví 17.8. Václavovice a Třinec.
Publikováno: 16. 8. 2001 22:00

Třinec: Novostavbu kostela ve Václavovicích, který bude poprvé sloužit věřícím v den jeho vysvěcení o slavnosti sv. Václava (28.9.), navštíví biskup již o více než měsíc dříve. V pátek 17.8. zde začíná tzv. Den biskupství. Tentokrát zavítá biskup se svými spolupracovníky do děkanátu Frýdek.
Po prohlídce staveniště nového kostela v 8.30 hodin odjede biskup do Třince, kde jej v 10.00 hodin bude očekávat starosta města. Následuje setkání a oběd se starostou. Odpoledne navštíví biskup Lobkowicz kardiocentrum v nemocnici Třinec-Podlesí. V tomto městě se ještě před večerní mší setká na faře s pracovníky místní Charity. Stejně jako v předchozích děkanátech začíná bohoslužba v 16.00 hodin. Po ní bude následovat beseda biskupa s věřícími a představení pracovníků biskupství.

Dny biskupství v jednotlivých děkanátech jsou součástí oslav 5. výročí založení ostravsko-opavské diecéze. V průběhu letošního roku biskup navštíví všech 11 děkanátů.

Související články

Další aktuality

Vatikánská varování k německé synodální cestě

Církev v Německu nastoupila vlastní synodální cestu. Její počínání vzbuzuje otazníky v jiných místních církvích a rovněž ve Vatikánu, jak dosvědčuje papežův list Němcům a naposled list kardinála Marca Ouelleta německému episkopátu. Situaci přibližuje berlínský korespondent Vatikánského rozhlasu Tomasz Kycia.
20.09.2019

Katecheze a výuka náboženství důležitou součásti výchovy k základním lidským a křesťanským postojům

Úkol hlásání evangelia je jeden ze základních úkolů poslání církve, a má být její prioritou. Sv. Pavel zdůrazňuje, že evangelium je moc ke spasení pro každého, kdo věří (Řím 1, 16). Zcela jistě nemá na mysli jen liturgii v chrámech, ale jde spíše o životní styl každého křesťana.
20.09.2019

Programové tipy Radia Proglas na 39. týden 2019

V týdnu od 23. září se můžete těšit například na tematický svatováclavský program v sobotu 28. září nebo novinku – Barvínkovský jukebox.
20.09.2019

Náboženská výchova ve školách v Evropě

Ve většině zemí EU (s katolickou tradicí) je vyučování náboženství ve státních školách  ovlivňováno jednotlivými církvemi. O tom, jaká je situace ve výuce náboženství v jednotlivých zemích Evropy informuje P. Mariusz Kuźniar, ředitel Katechetické sekce České biskupské konference.
20.09.2019

Celostátní akce Den Charity začíná. Ukážeme vám, co dokážeme

Přijďte a oslavujte s námi! Série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce, právě začíná. Přijďte na koncert, den otevřených dveří, na výstavu či sportovní odpoledne. A vezměte sebou děti. „Máme čím se pochlubit, ale současně dobře víme, že bez dárců a příznivců, kteří naši práci podporují, by to nešlo,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo.
19.09.2019