Den biskupství v děkanátu Frýdek

Ostravsko-opavský biskup František Lobkowicz navštíví 17.8. Václavovice a Třinec.
Publikováno: 16. 8. 2001 22:00

Třinec: Novostavbu kostela ve Václavovicích, který bude poprvé sloužit věřícím v den jeho vysvěcení o slavnosti sv. Václava (28.9.), navštíví biskup již o více než měsíc dříve. V pátek 17.8. zde začíná tzv. Den biskupství. Tentokrát zavítá biskup se svými spolupracovníky do děkanátu Frýdek.
Po prohlídce staveniště nového kostela v 8.30 hodin odjede biskup do Třince, kde jej v 10.00 hodin bude očekávat starosta města. Následuje setkání a oběd se starostou. Odpoledne navštíví biskup Lobkowicz kardiocentrum v nemocnici Třinec-Podlesí. V tomto městě se ještě před večerní mší setká na faře s pracovníky místní Charity. Stejně jako v předchozích děkanátech začíná bohoslužba v 16.00 hodin. Po ní bude následovat beseda biskupa s věřícími a představení pracovníků biskupství.

Dny biskupství v jednotlivých děkanátech jsou součástí oslav 5. výročí založení ostravsko-opavské diecéze. V průběhu letošního roku biskup navštíví všech 11 děkanátů.

Související články

Další aktuality

Papež Thajcům: Jste lid úsměvu

Dnešním dnem začal oficiální program papežovy návštěvy v Bangkoku. Dopoledne se Svatý otec setkal s předsedou thajské vlády a veřejnými činiteli. Poté následovala návštěva u nejvyššího patriarchy buddhistů a nemocnice St. Louis. Posledním bodem programu byla mše svatá, která se konala na národním stadiónu.
21.11.2019

Papež František dorazil do Thajska

Dnes v brzkých ranních hodinách středoevropského času dorazil papež František do Thajska, kde zahájil svoji 32. zahraniční cestu. Na letišti v Bangkoku ho kromě oficiální delegace přivítala i jeho sestřenice řeholnice Ana Rosa Sivoriová, která uvedla, že v zemi panuje tzv. „papežská horečka“, neboť všichni chtějí vidět papeže.
20.11.2019

Vyjádření kardinála Dominika Duky k rozhodnutí Krajského soudu v Brně

Přinášíme vyjádření kardinála Dominika Duky k dnešnímu rozhodnutí Krajského soudu v Brně, který zamítl žalobu ohledně omluvy Brněnských divadel za uvedení hry O. Frljiče.
20.11.2019

Ignác Stuchlý pokročil směrem k blahořečení

Dne 5. listopadu 2019 se sešel poradní sbor teologů-konzultorů při vatikánské Kongregaci pro blahořečení a jednomyslně schválili dokument o hrdinských ctnostech Božího služebníka Ignáce Stuchlého (1869–1953), od jehož narození v polovině prosince uplyne 150 let. Je to druhý krůček k oficiálnímu prohlášení zakladatele českého salesiánského díla za „ctihodného“. Třetím krokem bude schválení kauzy od kardinálů téže kongregace.
20.11.2019

Tomáš Kraus: Zájem veřejnosti o Červenou středu nás velmi potěšil

Příští středu 27. listopadu se v Praze a v dalších městech a obcích ČR uskuteční iniciativa Červená středa (#RedWednesday), která chce veřejně připomenout všechny, kdo jsou ve světě pronásledováni pro své náboženské přesvědčení. Při této příležitosti jsme udělali rozhovor s Tomášem Krausem, tajemníkem Federace židovských obcí, která se na této akci podílí společně s ČBK a ERC.
20.11.2019