Den Brna

Den Brna se uskuteční 18.8. Nabízíme program v brněnské katedrále.
Publikováno: 17. 8. 2001 23:00

Brno: Tradiční Den Brna pod záštitou brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho a primátora města Brna Petra Duchoně se koná v sobotu 18. srpna. Program oslav v katedrále sv. Petra a Pavla na Petrově:

18.00 mše; celebruje biskup Cikrle
19.15 slavné mariánské nešpory
19.50 slovo primátora města Brna a brněnského biskupa k oslavě Dne Brna
20.00 koncert duchovní hudby v podání Dómského smíšeného sboru, sólistů a Brněnského filharmonického sboru Beseda brněnská; varhany David Postránecký; řídí Petr Kolař
21.00 ohňostroj

Od 19.30 hodin je na programu pochod centrem města na Petrov, provolání velitele města k obráncům, písně o švédském obléhání a fanfáry trubačů.

Související články

Další aktuality

Vatikánská varování k německé synodální cestě

Církev v Německu nastoupila vlastní synodální cestu. Její počínání vzbuzuje otazníky v jiných místních církvích a rovněž ve Vatikánu, jak dosvědčuje papežův list Němcům a naposled list kardinála Marca Ouelleta německému episkopátu. Situaci přibližuje berlínský korespondent Vatikánského rozhlasu Tomasz Kycia.
20.09.2019

Katecheze a výuka náboženství důležitou součásti výchovy k základním lidským a křesťanským postojům

Úkol hlásání evangelia je jeden ze základních úkolů poslání církve, a má být její prioritou. Sv. Pavel zdůrazňuje, že evangelium je moc ke spasení pro každého, kdo věří (Řím 1, 16). Zcela jistě nemá na mysli jen liturgii v chrámech, ale jde spíše o životní styl každého křesťana.
20.09.2019

Programové tipy Radia Proglas na 39. týden 2019

V týdnu od 23. září se můžete těšit například na tematický svatováclavský program v sobotu 28. září nebo novinku – Barvínkovský jukebox.
20.09.2019

Náboženská výchova ve školách v Evropě

Ve většině zemí EU (s katolickou tradicí) je vyučování náboženství ve státních školách  ovlivňováno jednotlivými církvemi. O tom, jaká je situace ve výuce náboženství v jednotlivých zemích Evropy informuje P. Mariusz Kuźniar, ředitel Katechetické sekce České biskupské konference.
20.09.2019

Celostátní akce Den Charity začíná. Ukážeme vám, co dokážeme

Přijďte a oslavujte s námi! Série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce, právě začíná. Přijďte na koncert, den otevřených dveří, na výstavu či sportovní odpoledne. A vezměte sebou děti. „Máme čím se pochlubit, ale současně dobře víme, že bez dárců a příznivců, kteří naši práci podporují, by to nešlo,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo.
19.09.2019