Charita vyhlašuje konto na pomoc Polsku

Ode dneška je možno zasílat finanční dary na pomoc Polsku. Konto Polsko-povodeň 275553030237/0100, v.s. 2101, k.s. 558 u Komerční banky Ostrava.
Publikováno: 20. 8. 2001 19:00

Ostrava/Praha: Od dnešního dne mohou lidé zasílat finanční dary na pomoc Polsku na sbírkové konto, které zřídila Česká katolická charita (ČKCH) u Komerční banky Ostrava: Konto Polsko-povodeň 275553030237/0100, variabilní symbol 2101, konstantní symbol 558. Českou charitní humanitární pomoc do postižených oblastí Polska koordinuje Diecézní charita ostravsko-opavská.
Prvních 100 tisíc korun pro finanční pomoc polským sousedům uvolnila Česká katolická charita (ČKCH) z výtěžku letošní Tříkrálové sbírky již počátkem srpna.

Dalších 30 vysoušečů odveze v úterý 21.8. pracovník ostravské Charity sv. Alexandra do povodněmi postiženého Krakova. Vysoušeče zapůjčila Diecézní charita Hradec Králové.
"Stejně jako těch předchozích 20, jsou i tyto určeny pro Zator, nejvíce postiženou obec krakovské arcidiecéze," uvedl ředitel ostravské Charity Petr Putnioř. "V Zatoru koordinuje humanitární pomoc ředitel tamního charitního domu pro mentálně postižené. Se spolupracovníky mj. rozděluje vysoušeče do domácností," dodal Putnioř.
Podle něj bude do konce léta vypravena z Ostravy do Polska ještě nejméně jedna zásilka vysoušečů. Další vysoušecí přístroje bude ČKCH postupně stahovat z Maďarska, kde posloužily lidem po záplavách letos v březnu.

Během tohoto týdne dovezou z Ostravy do Krakova ještě zásilku nového oblečení, které Charitě daroval karvinský podnikatel Marek Luczuk.

Kontakt: Marta Fišerová, tiskové odd. sdružení ČKCH; mobil: 0723/33 50 60 a Petr Putnioř, ředitel Charity sv. Alexandra, Ostrava-Kunčičky; tel: 069/623 78 31-2.

Související články

Další aktuality

Papež Thajcům: Jste lid úsměvu

Dnešním dnem začal oficiální program papežovy návštěvy v Bangkoku. Dopoledne se Svatý otec setkal s předsedou thajské vlády a veřejnými činiteli. Poté následovala návštěva u nejvyššího patriarchy buddhistů a nemocnice St. Louis. Posledním bodem programu byla mše svatá, která se konala na národním stadiónu.
21.11.2019

Papež František dorazil do Thajska

Dnes v brzkých ranních hodinách středoevropského času dorazil papež František do Thajska, kde zahájil svoji 32. zahraniční cestu. Na letišti v Bangkoku ho kromě oficiální delegace přivítala i jeho sestřenice řeholnice Ana Rosa Sivoriová, která uvedla, že v zemi panuje tzv. „papežská horečka“, neboť všichni chtějí vidět papeže.
20.11.2019

Vyjádření kardinála Dominika Duky k rozhodnutí Krajského soudu v Brně

Přinášíme vyjádření kardinála Dominika Duky k dnešnímu rozhodnutí Krajského soudu v Brně, který zamítl žalobu ohledně omluvy Brněnských divadel za uvedení hry O. Frljiče.
20.11.2019

Ignác Stuchlý pokročil směrem k blahořečení

Dne 5. listopadu 2019 se sešel poradní sbor teologů-konzultorů při vatikánské Kongregaci pro blahořečení a jednomyslně schválili dokument o hrdinských ctnostech Božího služebníka Ignáce Stuchlého (1869–1953), od jehož narození v polovině prosince uplyne 150 let. Je to druhý krůček k oficiálnímu prohlášení zakladatele českého salesiánského díla za „ctihodného“. Třetím krokem bude schválení kauzy od kardinálů téže kongregace.
20.11.2019

Tomáš Kraus: Zájem veřejnosti o Červenou středu nás velmi potěšil

Příští středu 27. listopadu se v Praze a v dalších městech a obcích ČR uskuteční iniciativa Červená středa (#RedWednesday), která chce veřejně připomenout všechny, kdo jsou ve světě pronásledováni pro své náboženské přesvědčení. Při této příležitosti jsme udělali rozhovor s Tomášem Krausem, tajemníkem Federace židovských obcí, která se na této akci podílí společně s ČBK a ERC.
20.11.2019