Den smutku v Evropské unii

Evropská unie vyhlašuje Den smutku a solidarity s americkým lidem na pátek 14.9.
Publikováno: 13. 9. 2001 22:00

Brusel (B)/COMECE: John Coughlan, mluvčí sekretariátu Komise biskupských konferencí členských států Evropské unie (COMECE) zaslal 13.9. biskupským konferencím států Evropské unie (EU) i kandidátských států EU následující zprávu:

Nicole Fontaine, předsedkyně Evropského parlamentu, Guy Verhofstadt, předseda Rady Evropské unie, Romano Prodi, předseda Evropské komise, Louis Michel, předseda Všeobecné rady a Javier Solana, vysoký představitel EU pro zahraniční a bezpečnostní záležitosti oznamují jménem EU, že pátek 14.9. bude Dnem smutku a solidarity s americkým lidem.

Hlavy států a vlád 15 členských států EU vydají společné prohlášení v 6.00 hodin bruselského času. Tři minuty ticha budou drženy od 12.00 hodin bruselského času, kdy ustane veškerá činnost. Kandidátské země jsou také zvány, aby se přidaly k tomuto projevu solidarity. Tímto držením ticha si lidé EU přejí vyjádřit hluboké soucítění se smutkem a bolestí, kterými trpí lid Spojených států amerických.

Související články

Další aktuality

5. ročník celostátní literární soutěže

Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola sv. Anežky České v Odrách vyhlašuje 5. ročník celostátní literární soutěže "Jak svatá Ludmila naše životy ovlivnila".
22.10.2020

Celostátní setkání mládeže se přesouvá na srpen 2022

Vzhledem k nepříznivé situaci v souvislosti s pandemií Covid-19 a rozhodnutí biskupů se Celostátní setkání mládeže přesouvá na srpen 2022. Celostátní fórum mládeže, které předchází Celostátnímu setkání mládeže, se přesouvá na jaro 2022.
22.10.2020

Biskupové se obrací na věřící slovy sv. Jana Pavla II.: Nebojte se!

Biskupové Čech, Moravy a Slezska jednali v rámci 124. plenárního zasedání na Svatém Hostýně. Z důvodu protipandemických opatření ze strany Vlády ČR se část biskupů setkala osobně a druhá část se připojila na jednání formou online konference. Biskupové vydali z plenárního zasedání výzvu pro věřící.
21.10.2020

Katolický týdeník: Každý chvilku tahá pilku

Distanční výuka je zpět. A není vzácným jevem, když se z dětských pokojů stávají nory plnící se špinavým nádobím a nepořádkem, který prorůstá do celého bytu nebo domu.
21.10.2020

Papež František: Kdo ctí Boha, váží si lidí

Dopolední generální audience Svatého otce se, za účasti několika set lidí, konala ve vatikánské aule Pavla VI. Papež František uzavřel svoji reflexi o Žalmech v rámci série katechezí na téma modlitba. Řekl, že Žalmy nám umožňují „nazírat realitu očima samotného Boha“.
21.10.2020