Prezident Havel se zúčastní ekumenické bohoslužby

Prezident Havel se v pražské katedrále zúčastní bohoslužby za oběti teroristických útoků.
Publikováno: 14. 9. 2001 0:00

Praha: Prezident republiky Václav Havel s chotí se zúčastní ekumenické bohoslužby za oběti teroristických útoků proti USA. Bohoslužba se koná v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě v sobotu 15. září v 17.00 hodin.

Modlitební shromáždění, kterého se zúčastní představitelé křesťanských církví v čele s českým katolickým primasem a pražským arcibiskupem kardinálem Miloslavem Vlkem, organizuje Arcibiskupství pražské a Ekumenická rada církví v ČR. Na pozvání Apoštolské nunciatury se bohoslužby zúčastní rovněž zástupci pražského diplomatického sboru.

Bohoslužbu bude v přímém přenosu vysílat Česká televize na 1. programu.

K účasti jsou zváni všichni lidé dobré vůle. Bezpečnostní orgány žádají, aby si účastníci bohoslužby sebou do chrámu laskavě nenosili žádná zavazadla, kabelky, tašky apod.

Související články

Další aktuality

Charita pomáhá obětem bojů z Náhorního Karabachu

Až 20 tisíc obyvatel Náhorního Karabachu muselo opustit své domovy kvůli probíhajícímu ozbrojenému konfliktu, který se rozhořel mezi Arménií a Ázerbájdžánem o nadvládu nad tímto územím. Charita Česká republika proto posílá na pomoc běžencům, kteří se uchýlili do Arménie, 5 tisíc eur (přes 130 tisíc Kč) ze svého krizového fondu. Peníze budou předány naší sesterské Charitě Arménie, která v oblasti poskytuje pomoc lidem v nouzi.
30.10.2020

Slovo brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho ke slavnosti Všech svatých

U příležitosti nedělní slavnosti Všech svatých vám přinášíme video a pastýřský list brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho „Všichni jsme na cestě ke svatosti“.
30.10.2020

Dialog katolické církve s judaismem se rozvíjí již pětapadesát let

Před pětapadesáti lety byla zveřejněna koncilní deklarace o poměru církve k nekřesťanským náboženstvím Nostra Aetate, která zahájila oficiální dialog katolické církve s judaismem. Kardinál Kurt Koch, zodpovědný za ekumenický a meziboženský dialog, který předsedá Komisi pro náboženské vztahy s judaismem, v této souvislosti zaslal list Mezinárodnímu židovskému výboru pro mezináboženské konzultace (IJCIC), tedy partneru, který ze strany judaismu vede dialog se Svatým stolcem a který odpověděl vlastním poselstvím.
30.10.2020

K brutálnímu útoku v Nice: Papež nablízku truchlícím

„Papež byl informován o situaci a je nablízku truchlícímu katolickému společenství,“ čteme ve vatikánském tiskovém prohlášení k teroristickému útoku, při němž ve čtvrtek ráno v katedrále Notre-Dame v Nice třiadvacetiletý islamista zabil tři lidi a několik dalších zranil..
30.10.2020

Františkův sen o Evropě

Papež František v dopise vatikánskému státnímu sekretáři, kardinálu Pietru Parolinovi, připomíná historii a hodnoty evropského kontinentu a vyslovuje své přání o bratrství a solidaritě mezi národy v době, která je poznamenaná individualistickými tendencemi. Dopis byl napsán k příležitosti 40. výročí vzniku Komise episkopátů Evropských společenství (COMECE), 50. výročí ustanovení diplomatických vztahů mezi Svatým stolcem a Evropskou unií a 50. výročí přítomnosti Svatého stolce jako stálého pozorovatele při Radě Evropy.
30.10.2020