Střípky uvedou nové CD koncertem na Svatém Kopečku

Premiéru nového CD populárních Střípků zažijí návštěvníci sobotního koncertu 15.9. na Svatém Kopečku u Olomouce.
Publikováno: 14. 9. 2001 0:00

Svatý Kopeček: Třetí - a pravděpodobně poslední - album populární skupiny Střípky nahráli během letošního roku mladí hudebníci a zpěváci v Ostravě. O tom, že nahrávka bude stát za to, se mohou poprvé přesvědčit hosté koncertu Střípků na Svatém Kopečku u Olomouce, který začíná v sobotu 15. září v 18.00 v bazilice Navštívení Panny Marie.
Pod vedením dirigenta Pavla Kociána, hudebníka Josefa Fojty a za pomoci primáše Hradišťanu Jiřího Pavlicy vzniklo nové album s názvem "Abba, Otče".

Nová deska obsahuje 17 skladeb a přináší 62 minut kvalitní hudby. Posluchači na ní mohou najít všechny hymny světových setkání mládeže, které dosud nenabídla žádná nahrávka. Kromě těchto populárních hitů zazní také řada písniček, které jsou mezi mladými lidmi oblíbené. Scholu, která hudební nosič nahrála v interiéru opravovaného kostela sv. Václava v Ostravě, doprovází špičkový orchestr.

Schola studentů olomouckých vysokých škol se letos sešla zřejmě naposledy. Mnozí z interpretů již pracují a ze školy se rozešli do všech koutů naší vlasti.

Související články

Další aktuality

Charita pomáhá obětem bojů z Náhorního Karabachu

Až 20 tisíc obyvatel Náhorního Karabachu muselo opustit své domovy kvůli probíhajícímu ozbrojenému konfliktu, který se rozhořel mezi Arménií a Ázerbájdžánem o nadvládu nad tímto územím. Charita Česká republika proto posílá na pomoc běžencům, kteří se uchýlili do Arménie, 5 tisíc eur (přes 130 tisíc Kč) ze svého krizového fondu. Peníze budou předány naší sesterské Charitě Arménie, která v oblasti poskytuje pomoc lidem v nouzi.
30.10.2020

Slovo brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho ke slavnosti Všech svatých

U příležitosti nedělní slavnosti Všech svatých vám přinášíme video a pastýřský list brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho „Všichni jsme na cestě ke svatosti“.
30.10.2020

Dialog katolické církve s judaismem se rozvíjí již pětapadesát let

Před pětapadesáti lety byla zveřejněna koncilní deklarace o poměru církve k nekřesťanským náboženstvím Nostra Aetate, která zahájila oficiální dialog katolické církve s judaismem. Kardinál Kurt Koch, zodpovědný za ekumenický a meziboženský dialog, který předsedá Komisi pro náboženské vztahy s judaismem, v této souvislosti zaslal list Mezinárodnímu židovskému výboru pro mezináboženské konzultace (IJCIC), tedy partneru, který ze strany judaismu vede dialog se Svatým stolcem a který odpověděl vlastním poselstvím.
30.10.2020

K brutálnímu útoku v Nice: Papež nablízku truchlícím

„Papež byl informován o situaci a je nablízku truchlícímu katolickému společenství,“ čteme ve vatikánském tiskovém prohlášení k teroristickému útoku, při němž ve čtvrtek ráno v katedrále Notre-Dame v Nice třiadvacetiletý islamista zabil tři lidi a několik dalších zranil..
30.10.2020

Františkův sen o Evropě

Papež František v dopise vatikánskému státnímu sekretáři, kardinálu Pietru Parolinovi, připomíná historii a hodnoty evropského kontinentu a vyslovuje své přání o bratrství a solidaritě mezi národy v době, která je poznamenaná individualistickými tendencemi. Dopis byl napsán k příležitosti 40. výročí vzniku Komise episkopátů Evropských společenství (COMECE), 50. výročí ustanovení diplomatických vztahů mezi Svatým stolcem a Evropskou unií a 50. výročí přítomnosti Svatého stolce jako stálého pozorovatele při Radě Evropy.
30.10.2020