Biskup požehnal Občanskou poradnu a dětský stacionář Mraveneček

Biskup Lobkowicz žehná dnes v Opavě dvěma novým charitním zařízením.
Publikováno: 27. 9. 2001 16:00

Opava: Požehnání dvou nových zařízení Charity Opava má dnes na programu ostravsko-opavský biskup František Václav Lobkowicz. Na Pekařské ulici navštívil dopoledne Občanskou poradnu, která je členem Asociace občanských poraden. Ve 13 hodin uvítají biskupa v Denním stacionáři pro děti s kombinovanými vadami na Neumanově ulici.

Stacionář Mraveneček bude zajišťovat pomoc rodinám trvale přetíženým péčí o těžce zdravotně postižené dítě. Charita přichází se zařízením sociální péče rodinného typu nejen s ošetřovatelskou službou, ale i výchovně-vzdělávací péčí, rehabilitačním cvičením a také s množstvím různých terapií.
Mraveneček nabídne také integraci do společnosti formou návštěv kulturních zařízení, letních pobytů či výstavek dětských prací. Filosofie zařízení vychází z předpokladu, že péče o dítě s těžkou mentální retardací není jednoduchá. Nabízí proto rodičům možnost docházet do zaměstnání či dát pouze prostor k odpočinku a načerpání sil.

Kromě zahájení provozu dvou nových zařízení si dnes Charita Opava připomíná pět let od otevření Domu sv. Cyrila a Metoděje pro zrakově postižené ve Vlaštovičkách.
Program oslav začíná v 15 hodin bohoslužbou, kterou celebruje biskup Lobkowicz. Poté slavnost pokračuje přípitkem, představením knihy "Jak jsem potkal Vlaštovičky", divadlem a vystoupením country kapely. Nevidomí si také zahrají turnaj ve slepeckém stolním tenise. Večer uzavře skupina historického šermu.

Související články

Další aktuality

5. ročník celostátní literární soutěže

Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola sv. Anežky České v Odrách vyhlašuje 5. ročník celostátní literární soutěže "Jak svatá Ludmila naše životy ovlivnila".
22.10.2020

Celostátní setkání mládeže se přesouvá na srpen 2022

Vzhledem k nepříznivé situaci v souvislosti s pandemií Covid-19 a rozhodnutí biskupů se Celostátní setkání mládeže přesouvá na srpen 2022. Celostátní fórum mládeže, které předchází Celostátnímu setkání mládeže, se přesouvá na jaro 2022.
22.10.2020

Biskupové se obrací na věřící slovy sv. Jana Pavla II.: Nebojte se!

Biskupové Čech, Moravy a Slezska jednali v rámci 124. plenárního zasedání na Svatém Hostýně. Z důvodu protipandemických opatření ze strany Vlády ČR se část biskupů setkala osobně a druhá část se připojila na jednání formou online konference. Biskupové vydali z plenárního zasedání výzvu pro věřící.
21.10.2020

Katolický týdeník: Každý chvilku tahá pilku

Distanční výuka je zpět. A není vzácným jevem, když se z dětských pokojů stávají nory plnící se špinavým nádobím a nepořádkem, který prorůstá do celého bytu nebo domu.
21.10.2020

Papež František: Kdo ctí Boha, váží si lidí

Dopolední generální audience Svatého otce se, za účasti několika set lidí, konala ve vatikánské aule Pavla VI. Papež František uzavřel svoji reflexi o Žalmech v rámci série katechezí na téma modlitba. Řekl, že Žalmy nám umožňují „nazírat realitu očima samotného Boha“.
21.10.2020