Misijní kongres dětí

1. Misijní kongres dětí v ČR se uskuteční 29.9 ve Špindlerově Mlýně.
Publikováno: 27. 9. 2001 21:00

Špindlerův Mlýn: "Vy jste světlo světa" zní motto Misijního kongresu dětí, který se bude konat v sobotu 29.9. ve Špindlerově Mlýně ve SKI Areálu Svatý Petr.

Už od rána je pro účastníky připraven bohatý program: stavba misijního mostu, od 9.30 misijní růženec, po něm písničky a divadelní představení nebo nácvik hymny kongresu.
Slavnostní zahájení se uskuteční v 10.30. Účastníky pozdraví národní ředitel Papežského misijního díla P. Jiří Šlégr, po něm promluví generální sekretář Papežského misijního díla dětí Patrick Byrne z Říma a bude představeno několik misionářů.
Od 11 do 15 hodin bude probíhat program s názvem "Poznávání kontinentů". V jeho průběhu jsou připraveny zajímavé soutěže a hry představující život a kulturu jednotlivých kontinentů světa.

Po 15. hodině začne mše, která bude zakončena rozesláním dětských misionářů. Vedle mnoha hostů se programu zúčastní také olomoucký arcibiskup Jan Graubner a královéhradecký biskup Dominik Duka.

Související články

Další aktuality

Charita pomáhá obětem bojů z Náhorního Karabachu

Až 20 tisíc obyvatel Náhorního Karabachu muselo opustit své domovy kvůli probíhajícímu ozbrojenému konfliktu, který se rozhořel mezi Arménií a Ázerbájdžánem o nadvládu nad tímto územím. Charita Česká republika proto posílá na pomoc běžencům, kteří se uchýlili do Arménie, 5 tisíc eur (přes 130 tisíc Kč) ze svého krizového fondu. Peníze budou předány naší sesterské Charitě Arménie, která v oblasti poskytuje pomoc lidem v nouzi.
30.10.2020

Slovo brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho ke slavnosti Všech svatých

U příležitosti nedělní slavnosti Všech svatých vám přinášíme video a pastýřský list brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho „Všichni jsme na cestě ke svatosti“.
30.10.2020

Dialog katolické církve s judaismem se rozvíjí již pětapadesát let

Před pětapadesáti lety byla zveřejněna koncilní deklarace o poměru církve k nekřesťanským náboženstvím Nostra Aetate, která zahájila oficiální dialog katolické církve s judaismem. Kardinál Kurt Koch, zodpovědný za ekumenický a meziboženský dialog, který předsedá Komisi pro náboženské vztahy s judaismem, v této souvislosti zaslal list Mezinárodnímu židovskému výboru pro mezináboženské konzultace (IJCIC), tedy partneru, který ze strany judaismu vede dialog se Svatým stolcem a který odpověděl vlastním poselstvím.
30.10.2020

K brutálnímu útoku v Nice: Papež nablízku truchlícím

„Papež byl informován o situaci a je nablízku truchlícímu katolickému společenství,“ čteme ve vatikánském tiskovém prohlášení k teroristickému útoku, při němž ve čtvrtek ráno v katedrále Notre-Dame v Nice třiadvacetiletý islamista zabil tři lidi a několik dalších zranil..
30.10.2020

Františkův sen o Evropě

Papež František v dopise vatikánskému státnímu sekretáři, kardinálu Pietru Parolinovi, připomíná historii a hodnoty evropského kontinentu a vyslovuje své přání o bratrství a solidaritě mezi národy v době, která je poznamenaná individualistickými tendencemi. Dopis byl napsán k příležitosti 40. výročí vzniku Komise episkopátů Evropských společenství (COMECE), 50. výročí ustanovení diplomatických vztahů mezi Svatým stolcem a Evropskou unií a 50. výročí přítomnosti Svatého stolce jako stálého pozorovatele při Radě Evropy.
30.10.2020