Svěcení nového kostela ve Václavovicích

Nový kostel sv. Václava bude posvěcen 28.9. ve Václavovicích u Šenova.
Publikováno: 27. 9. 2001 16:00

Václavovice: Nový kostel sv. Václava ve Václavovicích u Šenova posvětí v pátek 28.9. ostravsko-opavský biskup František Václav Lobkowicz. Slavnostní bohoslužba začíná v 10 hodin.

Nový filiální kostel sv. Václava ve Václavovicích, který spadá pod farnost Šenov, postavili z darů sami věřící. Václavovičtí se tak konečně dočkali splnění dlouholetého přání. Výstavbu plánovali již před 2. světovou válkou, která práce znemožnila. Stejná snaha byla zablokována i po roce 1945. Kostel se v obci s více než čtrnácti sty obyvateli začal stavět až na podzim roku 1998 a rozpočet počítal s částkou jedenáct miliónů korun.
Podle projektu, který vypracoval nedávno zesnulý olomoucký architekt Tomáš Černoušek, se do kostela vejde pohodlně až dvě stě lidí. Koncem června byly v šenovském kostele požehnány dva zvony Václav a Marie, které již visí ve věži nového chrámu.

Související články

Další aktuality

5. ročník celostátní literární soutěže

Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola sv. Anežky České v Odrách vyhlašuje 5. ročník celostátní literární soutěže "Jak svatá Ludmila naše životy ovlivnila".
22.10.2020

Celostátní setkání mládeže se přesouvá na srpen 2022

Vzhledem k nepříznivé situaci v souvislosti s pandemií Covid-19 a rozhodnutí biskupů se Celostátní setkání mládeže přesouvá na srpen 2022. Celostátní fórum mládeže, které předchází Celostátnímu setkání mládeže, se přesouvá na jaro 2022.
22.10.2020

Biskupové se obrací na věřící slovy sv. Jana Pavla II.: Nebojte se!

Biskupové Čech, Moravy a Slezska jednali v rámci 124. plenárního zasedání na Svatém Hostýně. Z důvodu protipandemických opatření ze strany Vlády ČR se část biskupů setkala osobně a druhá část se připojila na jednání formou online konference. Biskupové vydali z plenárního zasedání výzvu pro věřící.
21.10.2020

Katolický týdeník: Každý chvilku tahá pilku

Distanční výuka je zpět. A není vzácným jevem, když se z dětských pokojů stávají nory plnící se špinavým nádobím a nepořádkem, který prorůstá do celého bytu nebo domu.
21.10.2020

Papež František: Kdo ctí Boha, váží si lidí

Dopolední generální audience Svatého otce se, za účasti několika set lidí, konala ve vatikánské aule Pavla VI. Papež František uzavřel svoji reflexi o Žalmech v rámci série katechezí na téma modlitba. Řekl, že Žalmy nám umožňují „nazírat realitu očima samotného Boha“.
21.10.2020