Setkání chrámových sborů a schol plzeňské diecéze

Již 3. ročník setkání, při kterém se letos v Plzni sjede na 20 schol a sborů z celých západních Čech, se uskuteční 13.10. v Plzni.
Publikováno: 10. 10. 2001 17:00

Plzeň: Veřejnosti se sbory a scholy představí tuto sobotu postupně od 13.30 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie (u františkánů) v plzeňské Františkánské ulici. Každý z nich bude mít k předvedení svého umu k dispozici asi čtvrt hodiny. V 17.30 hodin se potom při hlavním koncertu v katedrále sv. Bartoloměje rozezní zpěv všech účastníků setkání. "Závěrečného vystoupení se podle mého odhadu zúčastní přes 300 zpěváků", říká jeden z organizátorů Jiří Černý.

Program obou koncertů je k dispozci na stránkách scholy kostela sv. Jana Nepomuckého v Plzni: www.volny.cz/urede. Plakát je pro zájemce v příloze této zprávy.

Setkání chrámových sborů a schol plzeňské diecéze navazuje na minulé úspěšné ročníky. Loni se v západočeské metropoli sešlo 250 zpěváků a předloni dvě stovky. Z obou minulých ročníků byla vlastním nákladem vydaná CD, která zachycují a dokumentují průběh a atmosféru srazu chrámových sborů a schol.
V rámci setkání západočeských zpěváků bude za účasti autora provedeno i III. ordinarium P. Karla Břízy. Ten právě v říjnu 2001 slaví významné životní jubileum. Letošní setkání se uskuteční pod patronací plzeňského biskupa Františka Radkovského.

20 sborů a schol, které přislíbily svoji účast:
Borský chrámový sbor, Bor u Tachova ? Svatojakubský sbor, Staňkov ? Chrámový sbor, Stráž u Tachova ? Chrámový sbor, Město Touškov ? Schola Všech svatých, Volyně ? Fontána, Mariánské Lázně ? Chrámový sbor, Klatovy ? Kolegium pro duchovní hudbu, Klatovy ? Schola od sv. Bartoloměje, Plzeň ? Schola od Františkánů, Plzeň ? Resonance, Plzeň ? Ženský chrámový sbor, Stříbro ? Schola, Cheb ? Schola od sv. Martina a Prokopa, Plzeň ? Schola Holýšov ? Schola Plánice ? Svatohorský chrámový sbor, Svatá Hora ? Collegium Planense, Planá u Mariánských Lázních ? Schola od Redemptoristů, Plzeň ? Schola Cantorum R.S.R., Plzeň.

Související články

Další aktuality

Celostátní akce Den Charity začíná. Ukážeme vám, co dokážeme

Přijďte a oslavujte s námi! Série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce, právě začíná. Přijďte na koncert, den otevřených dveří, na výstavu či sportovní odpoledne. A vezměte sebou děti. „Máme čím se pochlubit, ale současně dobře víme, že bez dárců a příznivců, kteří naši práci podporují, by to nešlo,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo.
19.09.2019

Katolický týdeník: Světec, který spojuje národy

Novým blahoslaveným, který má blízko k naší zemi, je od neděle 15. září P. Richard Henkes. Beatifikace se konala v německém Limburku a přijeli na ni i poutníci z Česka či Polska.
18.09.2019

Začíná soudní řízení v kauze sexuálního zneužívání ve vatikánském malém semináři

Promotor spravedlnosti vatikánského tribunálu usnesením ze dne 16. a 17. září nařídil, aby byla postoupena soudu obžaloba ze sexuálního zneužívání, jehož se měl před rokem 2012 ve vatikánském malém semináři sv. Pia X. dopustit o. Gabriele Martinelli, a obžalobu z napomáhání trestnému činu, která se týká rektora téhož ministrantského semináře, o. Enrica Radice, sdělilo tiskové středisko Svatého stolce.
18.09.2019

Naživo s Indy o tom, jak čeští dárci mění životy chudých indických dětí

Tento týden přijede do východních Čech indický koordinátor charitního projektu Adopce na dálku® P. Patrick Edward Pinto z oblasti Bangalore. O životě dětí z nejchudších indických rodin, kterým čeští dárci pomáhají získat vzdělání, bude vyprávět studentům na školách v Hradci Králové (20. 9.) a na Pardubicku (18., 19. a 23. 9.). Živé besedy pro veřejnost se uskuteční v Poličce (18. 9.), v Novém Městě nad Metují (20. 9.), v Kutné Hoře (21. 9.), v Dobrušce a v Rychnově (22. 9.) i v dalších městech. Ve čtvrtek 19. září se P. Pinto ještě setká s radním Pardubického kraje pro sociální péči a neziskový sektor Pavlem Šotolou a s řediteli Charit.
17.09.2019

Mše svatá zahájí proces blahořečení Adolfa Kajpra

Dnes uplynulo přesně 60 let od smrti P. Adolfa Kajpra SJ (1902–1959). Při příležitosti tohoto výročí a zahájení diecézní fáze procesu jeho blahořečení se bude slavit mše svatá v kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí. Začne v neděli 22. září v 9 hodin a hlavním celebrantem bude pražský arcibiskup Dominik Duka OP. V závěru bohoslužby budou ostatky Božího služebníka Adolfa Kajpra uloženy v kostele.
17.09.2019