Setkání chrámových sborů a schol plzeňské diecéze

Již 3. ročník setkání, při kterém se letos v Plzni sjede na 20 schol a sborů z celých západních Čech, se uskuteční 13.10. v Plzni.
Publikováno: 10. 10. 2001 17:00

Plzeň: Veřejnosti se sbory a scholy představí tuto sobotu postupně od 13.30 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie (u františkánů) v plzeňské Františkánské ulici. Každý z nich bude mít k předvedení svého umu k dispozici asi čtvrt hodiny. V 17.30 hodin se potom při hlavním koncertu v katedrále sv. Bartoloměje rozezní zpěv všech účastníků setkání. "Závěrečného vystoupení se podle mého odhadu zúčastní přes 300 zpěváků", říká jeden z organizátorů Jiří Černý.

Program obou koncertů je k dispozci na stránkách scholy kostela sv. Jana Nepomuckého v Plzni: www.volny.cz/urede. Plakát je pro zájemce v příloze této zprávy.

Setkání chrámových sborů a schol plzeňské diecéze navazuje na minulé úspěšné ročníky. Loni se v západočeské metropoli sešlo 250 zpěváků a předloni dvě stovky. Z obou minulých ročníků byla vlastním nákladem vydaná CD, která zachycují a dokumentují průběh a atmosféru srazu chrámových sborů a schol.
V rámci setkání západočeských zpěváků bude za účasti autora provedeno i III. ordinarium P. Karla Břízy. Ten právě v říjnu 2001 slaví významné životní jubileum. Letošní setkání se uskuteční pod patronací plzeňského biskupa Františka Radkovského.

20 sborů a schol, které přislíbily svoji účast:
Borský chrámový sbor, Bor u Tachova ? Svatojakubský sbor, Staňkov ? Chrámový sbor, Stráž u Tachova ? Chrámový sbor, Město Touškov ? Schola Všech svatých, Volyně ? Fontána, Mariánské Lázně ? Chrámový sbor, Klatovy ? Kolegium pro duchovní hudbu, Klatovy ? Schola od sv. Bartoloměje, Plzeň ? Schola od Františkánů, Plzeň ? Resonance, Plzeň ? Ženský chrámový sbor, Stříbro ? Schola, Cheb ? Schola od sv. Martina a Prokopa, Plzeň ? Schola Holýšov ? Schola Plánice ? Svatohorský chrámový sbor, Svatá Hora ? Collegium Planense, Planá u Mariánských Lázních ? Schola od Redemptoristů, Plzeň ? Schola Cantorum R.S.R., Plzeň.

Související články

Další aktuality

Katoličtí skauti se setkají s papežem

Ve dnech 27. července až 3. srpna bude Itálie hostit Euromoot, setkání skautů patřících do Mezinárodní unie evropských skautů UIGSE. Na pět tisíc skautek a skautů z této větve katolicky inspirovaného skautingu se na zakončení týdenního programu setká s papežem Františkem.
19.07.2019

Programové tipy Radia Proglas na 30. týden 2019

V týdnu od 22. července se můžete těšit na dva tematické pořady o svatojakubském putování, Čtení na pokračování z knihy Pekařský učedník ze Znojma a hudební pořad Slyšte, lidé! s názvem Marian Friedl, beskydský chameleon.
19.07.2019

Papežská nadace Kirche in Not vyzývá k solidaritě se syrskými křesťany

Válka v Sýrii neskončila, zdůrazňuje ředitel papežské nadace Kirche in Not, Alessandro Monteduro. Od začátku války v roce 2011 věnovala nadace místním církvím zhruba 30 milionů 400 tisíc euro a nyní se rozhodla zahájit dva nové projekty.
19.07.2019

Změny ve vedení vatikánských médií

Papež František jmenoval Mattea Bruniho novým ředitelem Vatikánského tiskového střediska. Alessandro Gisotti, který působí jako dočasný ředitel vatikánského tiskového oddělení, a Sergio Centofanti byli jmenováni Svatým otcem zástupci ředitele vatikánského dikasteria pro komunikaci. Tyto změny jsou platné od 22. července 2019.
18.07.2019

Půl milionu korun ze sbírky ČBK odešlo na opravu katedrály Notre-Dame

Ze sbírky vyhlášené ČBK na obnovu pařížské katedrály Notre-Dame po ničivém požáru byla dnes odeslána první platba ve výši 499 586 Kč (19 000 EUR). Finanční prostředky jsou určené na podporu aktivit katedrály po dobu její opravy a na opravy po požáru. Sbírka nadále pokračuje, dary můžete zasílat na číslo účtu 1387680243/2700.
17.07.2019