Setkání chrámových sborů a schol plzeňské diecéze

Již 3. ročník setkání, při kterém se letos v Plzni sjede na 20 schol a sborů z celých západních Čech, se uskuteční 13.10. v Plzni.
Publikováno: 10. 10. 2001 17:00

Plzeň: Veřejnosti se sbory a scholy představí tuto sobotu postupně od 13.30 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie (u františkánů) v plzeňské Františkánské ulici. Každý z nich bude mít k předvedení svého umu k dispozici asi čtvrt hodiny. V 17.30 hodin se potom při hlavním koncertu v katedrále sv. Bartoloměje rozezní zpěv všech účastníků setkání. "Závěrečného vystoupení se podle mého odhadu zúčastní přes 300 zpěváků", říká jeden z organizátorů Jiří Černý.

Program obou koncertů je k dispozci na stránkách scholy kostela sv. Jana Nepomuckého v Plzni: www.volny.cz/urede. Plakát je pro zájemce v příloze této zprávy.

Setkání chrámových sborů a schol plzeňské diecéze navazuje na minulé úspěšné ročníky. Loni se v západočeské metropoli sešlo 250 zpěváků a předloni dvě stovky. Z obou minulých ročníků byla vlastním nákladem vydaná CD, která zachycují a dokumentují průběh a atmosféru srazu chrámových sborů a schol.
V rámci setkání západočeských zpěváků bude za účasti autora provedeno i III. ordinarium P. Karla Břízy. Ten právě v říjnu 2001 slaví významné životní jubileum. Letošní setkání se uskuteční pod patronací plzeňského biskupa Františka Radkovského.

20 sborů a schol, které přislíbily svoji účast:
Borský chrámový sbor, Bor u Tachova ? Svatojakubský sbor, Staňkov ? Chrámový sbor, Stráž u Tachova ? Chrámový sbor, Město Touškov ? Schola Všech svatých, Volyně ? Fontána, Mariánské Lázně ? Chrámový sbor, Klatovy ? Kolegium pro duchovní hudbu, Klatovy ? Schola od sv. Bartoloměje, Plzeň ? Schola od Františkánů, Plzeň ? Resonance, Plzeň ? Ženský chrámový sbor, Stříbro ? Schola, Cheb ? Schola od sv. Martina a Prokopa, Plzeň ? Schola Holýšov ? Schola Plánice ? Svatohorský chrámový sbor, Svatá Hora ? Collegium Planense, Planá u Mariánských Lázních ? Schola od Redemptoristů, Plzeň ? Schola Cantorum R.S.R., Plzeň.

Související články

Další aktuality

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc červen 2020

Naléhavý úmysl papeže Františka na tento měsíc se věnuje modlitbě za světlo a sílu Ducha Svatého pro církev, aby svoji vnitřní obnovou pomáhala horlivěji celé lidské rodině vyjít z krize způsobené pandemií a vydala se vstříc nové epoše příchodu Božího království.
04.06.2020

Charita pokračuje v pomoci indickým rodinám

HRADEC KRÁLOVÉ: Mezi deset zemí, které nejvíce zasáhla pandemie nového koronaviru, patří také Indie. Počet nakažených aktuálně překročil 200 tisíc obyvatel a přes 100 milionů Indů přišlo kvůli koronakrizi o svoji obživu. Do pomoci potřebným v Indii se zapojili také dárci z České republiky. Diecézní charita Hradec Králové tak mohla podpořit hladovějící indické rodiny již částkou 715 657 korun. Další příspěvky je stále možné zasílat na sbírkové konto 1387434288/2700 (VS 53000).
04.06.2020

Dokážeme pomoci chráněné dílně?

Chráněná dílna Inspirace pro handicapované absolventky Dívčí katolické střední školy během nouzového stavu pomáhala - ušila a zdarma rozdala roušky více než tisícovce potřebným – seniorům, pečovatelkám a jejich klientům, zaměstnancům lékáren…Protože ale byly zrušeny všechny tradiční prodejní akce, nevydělala prodejem výrobků letos zatím ani korunu. Dokážeme nyní naopak my pomoci chráněné dílně….? Proklik na bližší informace pod obrázkem.
03.06.2020

ŠKOLA PŘIPRAVUJE NA PRÁCI, KTERÁ MÁ SMYSL

I krizový stav kvůli koronaviru mohl být“ příležitostí ke svědectví“. O ně se pokusila i Dívčí katolická škola - viz přiložený rozhovor. Handicapované klientky její chráněné dílny, většinou absolventky školy, ušily a zdarma jiným potřebným rozdaly přes tisíc roušek….
03.06.2020

Výstava o arcibiskupovi Otčenáškovi otevřena

Na Terasách Karla Otčenáška, na jižní straně Velkého náměstí v Hradci Králové, byla v úterý 2.6. slavnostně instalována expozice o životě 23. hradeckého biskupa.
03.06.2020