Bohoslužba vyslání vojenských kaplanů

Další dva duchovní budou vysláni do služby vojenského kaplana 12.10. v Nedachlebicích.
Publikováno: 11. 10. 2001 22:00

Nedachlebice: Do služby vojenského kaplana Armády České republiky (AČR) budou vysláni v pátek 12. října v Nedachlebicích u Uherského Hradiště dva duchovní: P. Josef Glogar a P. Josef Konečný. Bohoslužbu v kostele sv. Cyrila a Metoděje, která začíná v 18.00 hodin, povedou olomoucký arcibiskup Jan Graubner (předseda České biskupské konference) a biskup Slezské církve evangelické a.v. Vladislav Volný (předseda Ekumenické rady církví ČR). Dále bude přítomen také protestantský vojenský biskup Hartmunt Loewe z Německa a hlavní kaplan AČR Tomáš Holub.

Vojenský kaplan J. Konečný bude sloužit na výcvikové základně spojovacího vojska v Lipníku nad Bečvou a J. Glogar na školní základně letectva v Pardubicích.
Celkový počet vojenských kaplanů v AČR je k 1.10. t.r. 14 - z 5 církví (z toho 8 katolíků).

Související články

Další aktuality

Vatikánská varování k německé synodální cestě

Církev v Německu nastoupila vlastní synodální cestu. Její počínání vzbuzuje otazníky v jiných místních církvích a rovněž ve Vatikánu, jak dosvědčuje papežův list Němcům a naposled list kardinála Marca Ouelleta německému episkopátu. Situaci přibližuje berlínský korespondent Vatikánského rozhlasu Tomasz Kycia.
20.09.2019

Katecheze a výuka náboženství důležitou součásti výchovy k základním lidským a křesťanským postojům

Úkol hlásání evangelia je jeden ze základních úkolů poslání církve, a má být její prioritou. Sv. Pavel zdůrazňuje, že evangelium je moc ke spasení pro každého, kdo věří (Řím 1, 16). Zcela jistě nemá na mysli jen liturgii v chrámech, ale jde spíše o životní styl každého křesťana.
20.09.2019

Programové tipy Radia Proglas na 39. týden 2019

V týdnu od 23. září se můžete těšit například na tematický svatováclavský program v sobotu 28. září nebo novinku – Barvínkovský jukebox.
20.09.2019

Náboženská výchova ve školách v Evropě

Ve většině zemí EU (s katolickou tradicí) je vyučování náboženství ve státních školách  ovlivňováno jednotlivými církvemi. O tom, jaká je situace ve výuce náboženství v jednotlivých zemích Evropy informuje P. Mariusz Kuźniar, ředitel Katechetické sekce České biskupské konference.
20.09.2019

Celostátní akce Den Charity začíná. Ukážeme vám, co dokážeme

Přijďte a oslavujte s námi! Série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce, právě začíná. Přijďte na koncert, den otevřených dveří, na výstavu či sportovní odpoledne. A vezměte sebou děti. „Máme čím se pochlubit, ale současně dobře víme, že bez dárců a příznivců, kteří naši práci podporují, by to nešlo,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo.
19.09.2019