Kájovská hlavní pouť

Česko-německé poutní místo Kájov slaví 13.-14.10. svou hlavní pouť.
Publikováno: 11. 10. 2001 16:00

Kájov: Kájov (německým názvem Gojau) na českokrumlovsku - s kostelem Nanebevzetí Panny Marie - vždy býval významným poutním místem. Po roce 1990 se poutě obnovily jako česko-německé. Hlavní pouť připadá letos na víkend 13.-14. října.

Pro německy mluvící poutníky bude zaměřen sobotní odpolední program, který povede P. Josef Mathuni OMI. Mše začíná v 19.00 hodin, od 21.00 hodin se koná světelný průvod a následuje modlitba růžence. Ve 23.00 hodin začíná celonoční adorace.
Hlavní poutní mši v neděli od 10.00 hodin bude předsedat českobudějovický biskup Antonín Liška. Ve 13.30 hodin následují litanie a zakončení pouti.

Související články

Další aktuality

Vatikánská varování k německé synodální cestě

Církev v Německu nastoupila vlastní synodální cestu. Její počínání vzbuzuje otazníky v jiných místních církvích a rovněž ve Vatikánu, jak dosvědčuje papežův list Němcům a naposled list kardinála Marca Ouelleta německému episkopátu. Situaci přibližuje berlínský korespondent Vatikánského rozhlasu Tomasz Kycia.
20.09.2019

Katecheze a výuka náboženství důležitou součásti výchovy k základním lidským a křesťanským postojům

Úkol hlásání evangelia je jeden ze základních úkolů poslání církve, a má být její prioritou. Sv. Pavel zdůrazňuje, že evangelium je moc ke spasení pro každého, kdo věří (Řím 1, 16). Zcela jistě nemá na mysli jen liturgii v chrámech, ale jde spíše o životní styl každého křesťana.
20.09.2019

Programové tipy Radia Proglas na 39. týden 2019

V týdnu od 23. září se můžete těšit například na tematický svatováclavský program v sobotu 28. září nebo novinku – Barvínkovský jukebox.
20.09.2019

Náboženská výchova ve školách v Evropě

Ve většině zemí EU (s katolickou tradicí) je vyučování náboženství ve státních školách  ovlivňováno jednotlivými církvemi. O tom, jaká je situace ve výuce náboženství v jednotlivých zemích Evropy informuje P. Mariusz Kuźniar, ředitel Katechetické sekce České biskupské konference.
20.09.2019

Celostátní akce Den Charity začíná. Ukážeme vám, co dokážeme

Přijďte a oslavujte s námi! Série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce, právě začíná. Přijďte na koncert, den otevřených dveří, na výstavu či sportovní odpoledne. A vezměte sebou děti. „Máme čím se pochlubit, ale současně dobře víme, že bez dárců a příznivců, kteří naši práci podporují, by to nešlo,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo.
19.09.2019