Konrád Adenauer a jeho vize Evropy

Kolokvium u příležitosti 125. výročí narození významného evropského politika 20. století se koná 15.10. v Hradci Králové.
Publikováno: 11. 10. 2001 22:00

Hradec Králové: Kolokvium pod názvem "Konrád Adenauer a jeho vize Evropy" se uskuteční v pondělí 15. října od 18.00 hodin v prostorách nové budovy Univerzity Hradec Králové - č. 3 (Hradecká 1227/4). Kolokvium u příležitosti 125. výročí narození Konráda Adenauera pořádá Diecézní teologický institut při královéhradeckém biskupství ve spolupráci s Nadací Konráda Adenauera a Ústavem filosofie a společenských věd Univerzity Hradec Králové (UHK).

Hlavní referát přednese Dr. Hans Peter Mensing, ředitel edičního oddělení Nadace Bundeskanzler-Adenauer-Haus. S pozdravy a krátkými příspěvky vystoupí také ředitel Ústavu filosofie a společenských věd UHK doc.Ing. Miloš Vítek, CSc.; ředitel zastoupení Nadace Konráda Adenauera v ČR Frank Spengler a královéhradecký biskup Dominik Duka.

Související články

Další aktuality

Modlitba a mše za oběti střelby v Ostravě

ČBK vyzývá k modlitbám za oběti tragické události z dnešního rána ve Fakultní nemocnici v Ostravě a jejich rodiny.
10.12.2019

Nikdo nesmí na ulici umrznout. V Praze byla otevřena nová noclehárna pro lidi bez domova.

V Praze žijí bez domova čtyři tisíce lidí. Přespávají na ubytovnách, na gauči u přátel, ale také venku v parcích a opuštěných objektech. Když se ochladí, vyhledávají noclehárny. Jejich kapacita ale v zimních měsících nestačí. Aby lidé venku neumrzli, otevřela na začátku prosince Arcidiecézní charita Praha spolu s Armádou spásy krizovou noclehárnu v Praze-Michli. Bude fungovat až do konce března.
10.12.2019

Justitia et Pax Europa: Domorodé národy jsou živou výzvou k naději

Prohlášení Justitia et Pax Europa (Spravedlnost a mír) u příležitosti Dne lidských práv, 10. prosince 2019. Text přinášíme v plném překladu.
10.12.2019

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc prosinec 2019

Modleme se za to, abychom lépe chápali odezvu mladých lidí na podněty, které církev před ně klade.
10.12.2019

Papež jmenoval kardinála Tagleho prefektem Kongregace pro evangelizaci národů

Tiskové středisko Svatého stolce včera oznámilo jmenování nového prefekta Kongregace pro evangelizaci národů, latinsky tradičně nazývané propaganda fide, jakož i výměny velmistra rytířského řádu strážců svatého hrobu jeruzalémského.
09.12.2019