Nové Hrady - nový kmitočet pro Radio Proglas

Publikováno: 11. 10. 2001 21:00

Brno: Rada České republiky pro rozhlasové a televizní vysílání rozhodla na svém 16. zasedání 9.10. o přidělení nově zkoordinovaných kmitočtů jako územní rozšíření osmi stávajícím provozovatelům. Mezi nimi je i Radio Proglas s kmitočtem 107,5 MHz/500 W pro Nové Hrady. Proglas takto získal sedmý kmitočet (po Svatém Hostýnu, Brně, Pradědu, Ještědu, Příbrami a Uherském Brodu), který poslouží posluchačům na českobudějovicku.

Radio Proglas je nekomerční rozhlasovou stanicí s licencí do roku 2007. Jde o rodinné rádio s důrazem na křesťanské pojetí hodnot. Vysílá 24 hodin denně pro všechny věkové skupiny. Mluvené slovo tvoří asi 45 % vysílání, nechybí hudba vážná, duchovní, folklórní i populární.

Související články

Další aktuality

Vatikánská varování k německé synodální cestě

Církev v Německu nastoupila vlastní synodální cestu. Její počínání vzbuzuje otazníky v jiných místních církvích a rovněž ve Vatikánu, jak dosvědčuje papežův list Němcům a naposled list kardinála Marca Ouelleta německému episkopátu. Situaci přibližuje berlínský korespondent Vatikánského rozhlasu Tomasz Kycia.
20.09.2019

Katecheze a výuka náboženství důležitou součásti výchovy k základním lidským a křesťanským postojům

Úkol hlásání evangelia je jeden ze základních úkolů poslání církve, a má být její prioritou. Sv. Pavel zdůrazňuje, že evangelium je moc ke spasení pro každého, kdo věří (Řím 1, 16). Zcela jistě nemá na mysli jen liturgii v chrámech, ale jde spíše o životní styl každého křesťana.
20.09.2019

Programové tipy Radia Proglas na 39. týden 2019

V týdnu od 23. září se můžete těšit například na tematický svatováclavský program v sobotu 28. září nebo novinku – Barvínkovský jukebox.
20.09.2019

Náboženská výchova ve školách v Evropě

Ve většině zemí EU (s katolickou tradicí) je vyučování náboženství ve státních školách  ovlivňováno jednotlivými církvemi. O tom, jaká je situace ve výuce náboženství v jednotlivých zemích Evropy informuje P. Mariusz Kuźniar, ředitel Katechetické sekce České biskupské konference.
20.09.2019

Celostátní akce Den Charity začíná. Ukážeme vám, co dokážeme

Přijďte a oslavujte s námi! Série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce, právě začíná. Přijďte na koncert, den otevřených dveří, na výstavu či sportovní odpoledne. A vezměte sebou děti. „Máme čím se pochlubit, ale současně dobře víme, že bez dárců a příznivců, kteří naši práci podporují, by to nešlo,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo.
19.09.2019