Školení pracovníků s mládeží

Pro kněze, řeholnice a laiky organizuje Sekce pro mládež České biskupské konference další z řady vzdělávacích týdnů.
Publikováno: 11. 10. 2001 22:00

Praha: Vzdělávací týden pro pracovníky s mládeží probíhá ve dnech 8.-12. října v kapucínském klášteře na Hradčanech. Mezi zhruba 60 účastníky jsou kněží, řeholnice a laici, kteří pracují v jednotlivých diecézích na různých místech s mladými lidmi. Tento týden je součástí studijně-formačního kurzu pastorace mládeže na diecézní úrovni, který trvá dva roky a obsahuje 8 týdnů soustředění.

Na programu byly přednášky s následujícími tématy: média ve službě mládeži, jak se s mladými lidmi modlit a jak s nimi slavit liturgii, kulturní zázemí dnešní mladé generace a psychologie a duchovní vedení.
V průběhu týdne přednášeli: Mgr. Pavel Fischer, ředitel politického oddělení Kanceláře prezidenta republiky; publicista RNDr. Jiří Zajíc; Mons. Domenico Sigalini, zodpovědný za mládež v Italské biskupské konferenci a klinický psycholog PhDr. Jaroslav Šturma.
Obohacující byla i setkání a diskuse s pražskými světícími biskupy Jaroslavem Škarvadou a Václavem Malým.

Související články

Další aktuality

Papež Thajcům: Jste lid úsměvu

Dnešním dnem začal oficiální program papežovy návštěvy v Bangkoku. Dopoledne se Svatý otec setkal s předsedou thajské vlády a veřejnými činiteli. Poté následovala návštěva u nejvyššího patriarchy buddhistů a nemocnice St. Louis. Posledním bodem programu byla mše svatá, která se konala na národním stadiónu.
21.11.2019

Papež František dorazil do Thajska

Dnes v brzkých ranních hodinách středoevropského času dorazil papež František do Thajska, kde zahájil svoji 32. zahraniční cestu. Na letišti v Bangkoku ho kromě oficiální delegace přivítala i jeho sestřenice řeholnice Ana Rosa Sivoriová, která uvedla, že v zemi panuje tzv. „papežská horečka“, neboť všichni chtějí vidět papeže.
20.11.2019

Vyjádření kardinála Dominika Duky k rozhodnutí Krajského soudu v Brně

Přinášíme vyjádření kardinála Dominika Duky k dnešnímu rozhodnutí Krajského soudu v Brně, který zamítl žalobu ohledně omluvy Brněnských divadel za uvedení hry O. Frljiče.
20.11.2019

Ignác Stuchlý pokročil směrem k blahořečení

Dne 5. listopadu 2019 se sešel poradní sbor teologů-konzultorů při vatikánské Kongregaci pro blahořečení a jednomyslně schválili dokument o hrdinských ctnostech Božího služebníka Ignáce Stuchlého (1869–1953), od jehož narození v polovině prosince uplyne 150 let. Je to druhý krůček k oficiálnímu prohlášení zakladatele českého salesiánského díla za „ctihodného“. Třetím krokem bude schválení kauzy od kardinálů téže kongregace.
20.11.2019

Tomáš Kraus: Zájem veřejnosti o Červenou středu nás velmi potěšil

Příští středu 27. listopadu se v Praze a v dalších městech a obcích ČR uskuteční iniciativa Červená středa (#RedWednesday), která chce veřejně připomenout všechny, kdo jsou ve světě pronásledováni pro své náboženské přesvědčení. Při této příležitosti jsme udělali rozhovor s Tomášem Krausem, tajemníkem Federace židovských obcí, která se na této akci podílí společně s ČBK a ERC.
20.11.2019