Forum 2000 - meditativní setkání v katedrále

Multireligiozní shromáždění - jako tradiční součást Fora 2000 - se uskuteční 16.10. od 18.30 hodin ve Svatovítské katedrále.
Publikováno: 12. 10. 2001 18:00

Praha: Tradiční meditativní setkání představitelů hlavních světových náboženství - křesťanství, judaismu, islámu, buddhismu a hinduismu - se koná v rámci konference Forum 2000 v úterý 16. října od 18.30 hodin v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě. Setkání pořádá Nadace Forum 2000.

Účastníky v katedrále přivítá pražský světící biskup Jaroslav Škarvada, který zde zastupuje pražského arcibiskupa kardinála Miloslava Vlka. Ten se po celý měsíc říjen účastní celosvětové synody biskupů v Římě. Své meditace přednesou: Om Prakash Sharma, President of the National Council of Hindu Temples; Jana Šilerová, biskupka Církve československé husitské; Albert H. Friedlander, rabín westminsterské synagogy v Londýně, J.Em. Šejk Abbas Mohajerani a J.S. Dalajláma. Poté je na programu poselství prezidenta České republiky Václava Havla představitelům světových náboženství. Večerem provází prof. Tomáš Halík.

Veřejnost a novináři mohou přicházet ke katedrále od 17.00 hodin přes Prašný most nebo Italskou zahradu. Katedrála bude otevřena v 17.50 hodin.

Upozornění pro novináře:
Pro novináře je vyhrazena Hazmburská kaple a vymezený prostor podél pravé stěny katedrály (při pohledu od vchodu). Novináři zaujmou svá místa nejpozději do 18.20 hodin!
Kontaktní osoby pro pracovníky médií: Renata Elhenická, mobil: 0602/93 57 60 a Zuzana Boehmová, mobil: 0602/28 47 92.

Bližší informace o programu a průběhu 5. konference Forum 2000 (včetně přímých přenosů ze zasedání), která se koná na Pražském hradě ve dnech 14.-17.10., najdete na adrese www.forum2000.cz.

Související články

Další aktuality

Papež přijal křesťany, kteří uprchli z Afghánistánu

Vatikán. Před středeční generální audiencí se papež František setkal s asi patnácti lidmi, včetně sedmi dětí, kteří mu vyprávěli o svém útěku z Afgánistánu do Itálie: „Čtyři dny a noci jsme byli zavření ve sklepě ze strachu, že nás zatknou.“ Zprávu o setkání přináší dnešní vydání deníku Svatého stolce, L´Osservatore Romano.
23.09.2021

Pavel Svoboda: Svoboda vyznání se týká každého člověka, i nevěřícího

Pavel Svoboda je bývalým europoslancem za KDU-ČSL, expertem na evropské právo a „otcem“ Červené středy v České republice. Mezinárodní akce Červená středa se letos v České republice uskuteční již počtvrté, a to 24. listopadu, kdy se po celé zemi, ale také ve světě, rozsvítí načerveno stovky budov, modliteben a kostelů. Proč si pronásledované pro víru připomínáme a odkud se tato připomínka vzala?
23.09.2021

Celostátní akce Den Charity začala. Předvedeme vám, co umíme

Oslavme to spolu! V těchto dnech probíhá série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce. Dny otevřených dveří, kulturní akce, či bohoslužby se konají od začátku září a pokračují i během října. „Máme čím se pochlubit, ale bez zájemců, příznivců a dárců, kteří nás podporují, bychom svoji práci dělat nemohli,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo a předem děkuje návštěvníkům akcí za dodržení všech platných bezpečnostních pravidel.
23.09.2021

Arcibiskup Gänswein: Emeritní papež se stále aktivně podílí na životě církve

Emeritní papež Benedikt XVI. se i nadále aktivně podílí na životě církve, uvedl pro německou redakci Vatikánského rozhlasu jeho osobní sekretář. Arcibiskup Georg Gänswein byl jedním z přednášejících na letošním setkání kruhu nových studentů Josepha Ratzingera, které se zabývalo vykoupením a Božím příslibem spásy.
23.09.2021

Konference církevních škol a školských zařízení 2021

Dovolujeme si vás všechny pozvat na další KONFERENCI CÍRKEVNÍCH ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ, která letos proběhne ve dnech 10. - 12. listopadu 2021 v Parkhotelu Plzeň. On-line přihlašování se uzavírá dne 27. 9. 2021. Přihlásit se můžete zde: http://sk.cirkev.cz/ Pokud máte o účast na konferenci zájem, přihlaste se, pokud možno, obratem. Věnujte, prosím, přihlašování náležitou pozornost. Veškeré bližší informace a program naleznete v přílohách.
23.09.2021