Projekt kláštera trapistů v Novém Dvoře

Výstava věnovaná projektu právě vznikajícího kláštera trapistů začíná 17.10. v Plzni.
Publikováno: 15. 10. 2001 20:00

Plzeň: Vernisáž výstavy s názvem "Nový Dvůr: Projekt kláštera řádu trapistů" se uskuteční ve středu 17. října od 16.00 hodin v prostorách plzeňské Francouzské aliance na náměstí Republiky. Účast na otevření výstavy přislíbili: plzeňský biskup František Radkovský, francouzský velvyslanec v České republice Philippe Coste a primátor města Plzně Jiří Šneberger.

Expozice představuje zchátralou barokní usedlost v Novém Dvoře nedaleko Teplé, kterou v současné době trapisté přestavují na svůj klášter. Až do 18. listopadu budou k vidění plány, fotografie i trojrozměrné modely budoucího kláštera.

Od roku 1991, kdy se první Češi stali mnichy ve francouzském opatství Sept-Fons, do roku 1998 vstoupilo do tohoto kláštera tolik bratří, že bylo možné rozhodnout o založení nového kláštera v České republice. Místem, kde se tak stane, je právě bývalá zemědělská usedlost tepelského kláštera v Novém Dvoře, kam trapisty pozval biskup František Radkovský.
Řeholníci požádali londýnského architekta Johna Pawsona, aby zdevastovanou ruinu proměnil v klášter. Stavební práce byly zahájeny 1.6.2000. O stavbu pečuje ateliér architekta Jana Soukupa, který také připravil zmíněnou výstavu.

Související články

Další aktuality

Papež přijal křesťany, kteří uprchli z Afghánistánu

Vatikán. Před středeční generální audiencí se papež František setkal s asi patnácti lidmi, včetně sedmi dětí, kteří mu vyprávěli o svém útěku z Afgánistánu do Itálie: „Čtyři dny a noci jsme byli zavření ve sklepě ze strachu, že nás zatknou.“ Zprávu o setkání přináší dnešní vydání deníku Svatého stolce, L´Osservatore Romano.
23.09.2021

Pavel Svoboda: Svoboda vyznání se týká každého člověka, i nevěřícího

Pavel Svoboda je bývalým europoslancem za KDU-ČSL, expertem na evropské právo a „otcem“ Červené středy v České republice. Mezinárodní akce Červená středa se letos v České republice uskuteční již počtvrté, a to 24. listopadu, kdy se po celé zemi, ale také ve světě, rozsvítí načerveno stovky budov, modliteben a kostelů. Proč si pronásledované pro víru připomínáme a odkud se tato připomínka vzala?
23.09.2021

Celostátní akce Den Charity začala. Předvedeme vám, co umíme

Oslavme to spolu! V těchto dnech probíhá série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce. Dny otevřených dveří, kulturní akce, či bohoslužby se konají od začátku září a pokračují i během října. „Máme čím se pochlubit, ale bez zájemců, příznivců a dárců, kteří nás podporují, bychom svoji práci dělat nemohli,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo a předem děkuje návštěvníkům akcí za dodržení všech platných bezpečnostních pravidel.
23.09.2021

Arcibiskup Gänswein: Emeritní papež se stále aktivně podílí na životě církve

Emeritní papež Benedikt XVI. se i nadále aktivně podílí na životě církve, uvedl pro německou redakci Vatikánského rozhlasu jeho osobní sekretář. Arcibiskup Georg Gänswein byl jedním z přednášejících na letošním setkání kruhu nových studentů Josepha Ratzingera, které se zabývalo vykoupením a Božím příslibem spásy.
23.09.2021

Konference církevních škol a školských zařízení 2021

Dovolujeme si vás všechny pozvat na další KONFERENCI CÍRKEVNÍCH ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ, která letos proběhne ve dnech 10. - 12. listopadu 2021 v Parkhotelu Plzeň. On-line přihlašování se uzavírá dne 27. 9. 2021. Přihlásit se můžete zde: http://sk.cirkev.cz/ Pokud máte o účast na konferenci zájem, přihlaste se, pokud možno, obratem. Věnujte, prosím, přihlašování náležitou pozornost. Veškeré bližší informace a program naleznete v přílohách.
23.09.2021