Oslava 23. výročí papežova pontifikátu v Praze

Oslava 23. výročí pontifikátu papeže Jana Pavla II. se koná v naší zemi 18.10. od 17.00 v pražské katedrále.
Publikováno: 17. 10. 2001 22:00

Praha: Slavnostní bohoslužba u příležitosti 23. výročí volby papeže Jana Pavla II. se koná 18.10. od 17.00 hodin ve Svatovítské katedrále na Pražském hradě. (Kardinál Karol Wojtyla byl zvolen papežem 16.10.1978.) Apoštolský nuncius v ČR arcibiskup Erwin Josef Ender bude hlavním celebrantem slavnostní mše. Vatikánský státní svátek bude zároveň prvním oficiálním setkáním nového nuncia s veřejností.
Bohoslužby se zúčastní rovněž biskupové českých a moravských diecézí v čele s předsedou České biskupské konference (ČBK) olomouckým arcibiskupem Janem Graubnerem.

Po skončení mše je apoštolský nuncius připraven zodpovědět otázky novinářů v recepci Arcibiskupského paláce. K dispozici novinářům budou pracovníci tiskového střediska ČBK.

Pražský arcibiskup kardinál Miloslav Vlk, který pobývá v těchto dnech na zasedání biskupské synody v Římě, poblahopřál Svatému otci jménem českých katolíků osobně již včera (16.10.).

Související články

Další aktuality

Vatikánská varování k německé synodální cestě

Církev v Německu nastoupila vlastní synodální cestu. Její počínání vzbuzuje otazníky v jiných místních církvích a rovněž ve Vatikánu, jak dosvědčuje papežův list Němcům a naposled list kardinála Marca Ouelleta německému episkopátu. Situaci přibližuje berlínský korespondent Vatikánského rozhlasu Tomasz Kycia.
20.09.2019

Katecheze a výuka náboženství důležitou součásti výchovy k základním lidským a křesťanským postojům

Úkol hlásání evangelia je jeden ze základních úkolů poslání církve, a má být její prioritou. Sv. Pavel zdůrazňuje, že evangelium je moc ke spasení pro každého, kdo věří (Řím 1, 16). Zcela jistě nemá na mysli jen liturgii v chrámech, ale jde spíše o životní styl každého křesťana.
20.09.2019

Programové tipy Radia Proglas na 39. týden 2019

V týdnu od 23. září se můžete těšit například na tematický svatováclavský program v sobotu 28. září nebo novinku – Barvínkovský jukebox.
20.09.2019

Náboženská výchova ve školách v Evropě

Ve většině zemí EU (s katolickou tradicí) je vyučování náboženství ve státních školách  ovlivňováno jednotlivými církvemi. O tom, jaká je situace ve výuce náboženství v jednotlivých zemích Evropy informuje P. Mariusz Kuźniar, ředitel Katechetické sekce České biskupské konference.
20.09.2019

Celostátní akce Den Charity začíná. Ukážeme vám, co dokážeme

Přijďte a oslavujte s námi! Série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce, právě začíná. Přijďte na koncert, den otevřených dveří, na výstavu či sportovní odpoledne. A vezměte sebou děti. „Máme čím se pochlubit, ale současně dobře víme, že bez dárců a příznivců, kteří naši práci podporují, by to nešlo,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo.
19.09.2019