Křesťanství ve 3. tisíciletí křesťanského věku - výtvarná soutěž

Výsledky výtvarné soutěže budou zveřejněny 19.10. v Náchodě.
Publikováno: 18. 10. 2001 10:00

Náchod: Výtvarnou soutěž v oboru grafických technik, kreseb a maleb na téma "Křesťanství ve 3. tisíciletí křesťanského věku - Setkání křesťanské morálky, myšlenek i činů se životem nenáboženského světa dnešních dnů" vyhlásila pracovní komise pro 12. ročník Dnů česko-polské křesťanské kultury. Kategorie A byla vyhrazena dospělým a mládeži od 15 let, do kategorie B mohly své práce přihlásit děti do 15 let. Uzávěrka byla posledního září t.r. Osmdesáti výtvarnými díly však byla obsazena jen kategorie B.

Předání odměn a setkání s autory vítězných prací i s jejich pedagogy se uskuteční v pátek 19. října od 9.00 hodin v náchodském Okresním muzeu (Masarykovo nám.), kde bude současně zahájena také výstava o partnerství měst Náchoda a Kladska. Vítězné práce budou k vidění v Okresním muzeu Náchod od 20.10. a přinese je na svých stránkách také Náchodský zpravodaj v listopadu, kdy vyjde zvláštní číslo ve spolupráci se Státní galerií výtvarného umění v Náchodě.

Kontakt: Daniel Kvasnička; tel: 0441/42 73 32; mobil: 0604/94 77 39; e-mail: cbnachod@iol.cz.

Související články

Další aktuality

Papež přijal křesťany, kteří uprchli z Afghánistánu

Vatikán. Před středeční generální audiencí se papež František setkal s asi patnácti lidmi, včetně sedmi dětí, kteří mu vyprávěli o svém útěku z Afgánistánu do Itálie: „Čtyři dny a noci jsme byli zavření ve sklepě ze strachu, že nás zatknou.“ Zprávu o setkání přináší dnešní vydání deníku Svatého stolce, L´Osservatore Romano.
23.09.2021

Pavel Svoboda: Svoboda vyznání se týká každého člověka, i nevěřícího

Pavel Svoboda je bývalým europoslancem za KDU-ČSL, expertem na evropské právo a „otcem“ Červené středy v České republice. Mezinárodní akce Červená středa se letos v České republice uskuteční již počtvrté, a to 24. listopadu, kdy se po celé zemi, ale také ve světě, rozsvítí načerveno stovky budov, modliteben a kostelů. Proč si pronásledované pro víru připomínáme a odkud se tato připomínka vzala?
23.09.2021

Celostátní akce Den Charity začala. Předvedeme vám, co umíme

Oslavme to spolu! V těchto dnech probíhá série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce. Dny otevřených dveří, kulturní akce, či bohoslužby se konají od začátku září a pokračují i během října. „Máme čím se pochlubit, ale bez zájemců, příznivců a dárců, kteří nás podporují, bychom svoji práci dělat nemohli,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo a předem děkuje návštěvníkům akcí za dodržení všech platných bezpečnostních pravidel.
23.09.2021

Arcibiskup Gänswein: Emeritní papež se stále aktivně podílí na životě církve

Emeritní papež Benedikt XVI. se i nadále aktivně podílí na životě církve, uvedl pro německou redakci Vatikánského rozhlasu jeho osobní sekretář. Arcibiskup Georg Gänswein byl jedním z přednášejících na letošním setkání kruhu nových studentů Josepha Ratzingera, které se zabývalo vykoupením a Božím příslibem spásy.
23.09.2021

Konference církevních škol a školských zařízení 2021

Dovolujeme si vás všechny pozvat na další KONFERENCI CÍRKEVNÍCH ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ, která letos proběhne ve dnech 10. - 12. listopadu 2021 v Parkhotelu Plzeň. On-line přihlašování se uzavírá dne 27. 9. 2021. Přihlásit se můžete zde: http://sk.cirkev.cz/ Pokud máte o účast na konferenci zájem, přihlaste se, pokud možno, obratem. Věnujte, prosím, přihlašování náležitou pozornost. Veškeré bližší informace a program naleznete v přílohách.
23.09.2021