Výstava fotografií Ivy Zímové

Výstava "Před válkou jsem měl hračky" bude zahájena 28.10. v Letohradě.
Publikováno: 24. 10. 2001 21:00

Letohrad: Výstava fotografií Ivy Zímové s názvem "Před válkou jsem měl hračky" bude zahájena v neděli 28. října v 16.00 hodin v galerii Na sýpce v Novém Dvoře v Letohradě. Výstava, kterou pořádá Farní charita Letohrad ve spolupráci se Společenským centrem Nový Dvůr a nadací Člověk v tísni, potrvá do 2.11.2001. Otevřeno bude denně od 9 do 17 hodin.

V rámci výstavy proběhne 28.10. od 18.00 hodin v restauraci Na sýpce přednáška s besedou Petry Procházkové, válečné zpravodajky, která se v minulých dnech vrátila z Afghánistánu. Vstupné je dobrovolné, výtěžek bude věnován Dětskému centru v Grozném.

Bližší informace: www.hk.caritas.cz/letohrad.

Související články

Další aktuality

Vatikánská varování k německé synodální cestě

Církev v Německu nastoupila vlastní synodální cestu. Její počínání vzbuzuje otazníky v jiných místních církvích a rovněž ve Vatikánu, jak dosvědčuje papežův list Němcům a naposled list kardinála Marca Ouelleta německému episkopátu. Situaci přibližuje berlínský korespondent Vatikánského rozhlasu Tomasz Kycia.
20.09.2019

Katecheze a výuka náboženství důležitou součásti výchovy k základním lidským a křesťanským postojům

Úkol hlásání evangelia je jeden ze základních úkolů poslání církve, a má být její prioritou. Sv. Pavel zdůrazňuje, že evangelium je moc ke spasení pro každého, kdo věří (Řím 1, 16). Zcela jistě nemá na mysli jen liturgii v chrámech, ale jde spíše o životní styl každého křesťana.
20.09.2019

Programové tipy Radia Proglas na 39. týden 2019

V týdnu od 23. září se můžete těšit například na tematický svatováclavský program v sobotu 28. září nebo novinku – Barvínkovský jukebox.
20.09.2019

Náboženská výchova ve školách v Evropě

Ve většině zemí EU (s katolickou tradicí) je vyučování náboženství ve státních školách  ovlivňováno jednotlivými církvemi. O tom, jaká je situace ve výuce náboženství v jednotlivých zemích Evropy informuje P. Mariusz Kuźniar, ředitel Katechetické sekce České biskupské konference.
20.09.2019

Celostátní akce Den Charity začíná. Ukážeme vám, co dokážeme

Přijďte a oslavujte s námi! Série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce, právě začíná. Přijďte na koncert, den otevřených dveří, na výstavu či sportovní odpoledne. A vezměte sebou děti. „Máme čím se pochlubit, ale současně dobře víme, že bez dárců a příznivců, kteří naši práci podporují, by to nešlo,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo.
19.09.2019