Bohoslužba vyslání nového vojenského kaplana

Do služby vojenského kaplana bude 31.10. v Pardubicích vyslán katolický kněz Tomáš Hoffmann.
Publikováno: 30. 10. 2001 16:00

Pardubice: Do duchovní služby v Armádě ČR bude vyslán ve středu 31. října nový vojenský kaplan Tomáš Hoffmann, kněz královéhradecké diecéze. Ekumenická bohoslužba vyslání proběhne v pardubickém kostele sv. Jana Křtitele od 17.00 hodin.
P. Hoffmann bude do duchovní služby v armádě vyslán diecézním biskupem Dominikem Dukou a předsedou Ekumenické rady církví Vladislavem Volným, biskupem Slezské církve evangelické a.v. Přítomen bude rovněž hlavní kaplan Armády ČR Tomáš Holub a další vojenští kaplani a zástupci církví.

Nový vojenský kaplan bude sloužit na Vojenské lékařské akademii Jana Evangelisty Purkyně v Hradci Králové.

Související články

Další aktuality

Kardinál Czerny sloužil mši u oltáře sv. Václava ve vatikánské bazilice

Jako každý rok na slavnost sv. Václava oslavila národního patrona také česká komunita žijící v Římě. Bohoslužbu zorganizovali členové České papežské koleje Nepomucenum v čele rektorem, otcem Romanem Czudkem. Svého křestního patrona uctil také velvyslanec České republiky při Svatém stolci, Václav Kolaja, spolu s ostatními členy naší římské ambasády. Mši svatou sloužil kardinál Michael Czerny SI, kterého, jak známo, pojí s naší vlastí rodové kořeny.
28.09.2020

Ve Staré Boleslavi se konala Národní svatováclavská pouť

I přes přísná koronavirová opatření se dnes ve Staré Boleslavi konala Národní svatováclavská pouť. Hlavním celebrantem poutní bohoslužby byl pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka, kazatelem olomoucký arcibiskup Jan Graubner, předseda ČBK. Společně s nimi koncelebrovali čeští a moravští biskupové a řada kněží.
28.09.2020

Obrácení je milost, o kterou musíme neustále prosit

V neděli před polednem se na Svatopetrském náměstí sešlo několik set lidí, aby si v dešti vyslechli pravidelnou papežovu promluvu před mariánskou modlitbou Anděl Páně.
27.09.2020

Papež vyzval evropské církve k duchovnímu výkladu pandemie

Papež ve svém poselství pro účastníky plenárního zasedání Rady evropských biskupských konferencí, které se z důvodu pandemie koná 26.-27. října pouze online, ujistil biskupy o své duchovní podpoře.
25.09.2020

U příležitosti Dne české státnosti ocenil Senát biskupa Václava Malého

U příležitosti Dne české státnosti předal dnes předseda horní komory Parlamentu ČR Miloš Vystrčil stříbrné pamětní medaile. Mezi oceněnými byl i pražský pomocný biskup Václav Malý.
25.09.2020