Setkání Evropského ekumenického fóra křesťanských žen

Každoroční setkání národních koordinátorek Fóra se letos uskutečnilo koncem října v severoanglickém Ushaw. Generální shromáždění proběhne příští rok v ČR.
Publikováno: 5. 11. 2001 18:00

Ushaw (GB): Letošní setkání Evropského ekumenického fóra křesťanských žen (EEFCW) na téma "Prožívání multikulturní rozdílnosti v Evropě" se konalo 26.-30.10. v severoanglickém Ushaw (hrabství Durham). Komisi žen při Ekumenické radě církví České republiky zastupovaly: Emanuela Blažková, farářka Církve československé husitské a PhDr. Markéta Koronthályová, předsedkyně Unie katolických žen. Účastnice se také zabývaly přípravou projektů v Moldávii, Bosně, Rusku a na Ukrajině.

EEFCW působí v Evropě již od roku 1982. Mezi úkoly tohoto fóra patří především posilování ekumenické spolupráce mezi ženami, jejich podpora při hledání společné evropské identity, spolupráce žen při hlásání evangelia a různé praktické projekty, které jsou zaměřeny na vzdělávání žen - v poslední době především v zemích východní Evropy.

Generální shromáždění EEFCW, které se schází vždy po čtyřech letech, se uskuteční příští rok ve dnech 25.8.-1.9. v Čelákovicích u Prahy pod názvem "Křesťanské ženy a budoucnost Evropy".

Související články

Další aktuality

Nedělní kázání (nejen) pro děti - 25. neděle v mezidobí

Nedělní kázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti ke 25. neděli v mezidobí.
19.09.2020

Papež František: Křesťanský novinář nemá zatajovat pravdu a manipulovat s informacemi

“Je nezbytné, aby ve stále sekularizovanějším mediálním prostoru zazníval hlas církve a křesťanských intelektuálů, kteří jej obohacují o konstruktivní reflexi, vyznačují se kladným pohledem na lidi i události a odmítají předsudky”, oslovil dnes papež František redaktory belgického křesťanského týdeníku Tertio.
18.09.2020

Univerzitní titul z obýváku? Ano, už je to možné i v češtině!

Teologii čistě v online formě budete moci od letošního podzimu studovat na Univerzitě Palackého. A přitom nemusíte jezdit do Olomouce, kde univerzita sídlí. Bakalářem se totiž můžete stát, aniž byste do školy „chodili“. Dva roky příprav vyvrcholily během jarní karantény, která přípravu online programu urychlila. Teď virtuální náruč online univerzity čeká na své první studenty. Zájemci o nový program se mohou hlásit až do 18. října 2020. Výuka začne na konci října.
18.09.2020

Encyklika “Fratelli tutti” bude zveřejněna 4. října

V některých zemích probíhá diskuse o názvu nového papežského dokumentu – encyklice „Fratelli tutti“ – a jeho překladu do různých jazyků. Každá encyklika však v sobě nese univerzální poselství a přeje si promlouvat k srdci každého člověka, domnívá se ediční ředitel vatikánského Úřadu pro komunikaci, Andrea Tornielli. Text nové encykliky bude zveřejněn v neděli 4. října, na liturgickou památku sv. Františka z Assisi, oznámilo tiskové středisko Svatého stolce.
18.09.2020

Katolická teologická fakulta slaví 30 let

Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy slaví svoje malé výročí. Velká výročí fakulty se vztahují ke 14. století, kdy byla fakulta založena v rámci nově vzniklé Univerzity Karlovy. Méně známé však je, že velkým mezníkem byl pro akademickou obec také rok 1990. Fakulta totiž v průběhu své historie nesídlila vždy v Praze a ne vždy byla součástí Univerzity Karlovy.
18.09.2020