Setkání mládeže s biskupem v Plzni

Setkání mládeže z plzeňské diecéze s biskupem Františkem Radkovským se uskuteční o víkendu 9.-11.11.
Publikováno: 7. 11. 2001 21:00

Plzeň: Setkání mladých lidí s plzeňským biskupem Františkem Radkovským se uskuteční v budově Církevního gymnázia (CG) v Plzni od pátku 9. do neděle 11. listopadu.
"Je to první víkend, který celý stráví biskup s mládeží," říká Magda Skálová z Diecézního centra mládeže (DCM) v Plzni, které celou akci organizuje. Program je připraven pro mladé lidi od 18 do 30 let, ale jsou očekáváni i mladší účastníci.

Celé dění bude zahájeno 9.11. v 19.00 hodin mší v kapli gymnázia. Poté se uskuteční večerní kvíz s těmi, kteří jsou - každý svým způsobem - "ON THE TOP", čili na vrcholu. Spolu s biskupem Radkovským přijali pozvání generální vikář plzeňské diecéze P. Adrián Zemek OPraem., zástupce ředitele CG PhDr. Petr Halajčuk a další hosté.
Na sobotu připravují organizátoři program s biskupem a tématické skupiny. Mottem dopoledne bude citát z Matoušova evangelia "Vy jste světlo světa", který také použil papež Jan Pavel II. ve svém poselství mládeži. Na odpoledne jsou připraveny workshopy a večer se koná divadelní představení "Jonáš" a koncert skupiny "Klobouk dolů", která hraje irskou muziku.
V neděli bude setkání zakončeno společnou mší v katedrále sv. Bartoloměje od 10.30 hodin.

Podle organizátorů je možné přijet také jen na část víkendu. Nejvíce účastníků se očekává v sobotu. Pro přespání je třeba vzít s sebou karimatku a spacák. "Na sobotní odpoledne se může hodit také nějaké sportovnější oblečení a milovníkům vodních sportů doporučuji, aby si vzali plavky, protože odpoledne bude možné vyrazit do nedalekého bazénu. Připravili jsme i prohlídku plzeňského podzemí," dodává Magda Skálová. Případní zájemci usnadní organizátorům jejich práci, když se co nejdříve přihlásí. Je třeba předem zajistit stravování a noclehy.

Kontakt: DCM, Křimická 73, 318 01 Plzeň-Skvrňany; tel: 019/28 25 66 nebo 738 17 57; e-mail: dcmplzen@volny.cz.

Související články

Další aktuality

Přímé přenosy bohoslužeb od 29. září do 4. října 2020

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
29.09.2020

Kardinál Czerny sloužil mši u oltáře sv. Václava ve vatikánské bazilice

Jako každý rok na slavnost sv. Václava oslavila národního patrona také česká komunita žijící v Římě. Bohoslužbu zorganizovali členové České papežské koleje Nepomucenum v čele rektorem, otcem Romanem Czudkem. Svého křestního patrona uctil také velvyslanec České republiky při Svatém stolci, Václav Kolaja, spolu s ostatními členy naší římské ambasády. Mši svatou sloužil kardinál Michael Czerny SI, kterého, jak známo, pojí s naší vlastí rodové kořeny.
28.09.2020

Ve Staré Boleslavi se konala Národní svatováclavská pouť

I přes přísná koronavirová opatření se dnes ve Staré Boleslavi konala Národní svatováclavská pouť. Hlavním celebrantem poutní bohoslužby byl pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka, kazatelem olomoucký arcibiskup Jan Graubner, předseda ČBK. Společně s nimi koncelebrovali čeští a moravští biskupové a řada kněží.
28.09.2020

Obrácení je milost, o kterou musíme neustále prosit

V neděli před polednem se na Svatopetrském náměstí sešlo několik set lidí, aby si v dešti vyslechli pravidelnou papežovu promluvu před mariánskou modlitbou Anděl Páně.
27.09.2020

Papež vyzval evropské církve k duchovnímu výkladu pandemie

Papež ve svém poselství pro účastníky plenárního zasedání Rady evropských biskupských konferencí, které se z důvodu pandemie koná 26.-27. října pouze online, ujistil biskupy o své duchovní podpoře.
25.09.2020