ADRA nadále pomáhá New Yorku

Publikováno: 12. 11. 2001 13:00

Silver Spring (USA)/AIS: I nadále poskytuje adventistická agentura pro pomoc a rozvoj (ADRA) humanitární pomoc New Yorku. Společně s federálními orgány a státem New York provozuje ADRA v současnosti dočasné sklady pro dodávky, které přicházejí z celých Spojených států. Do New Yorku jsou stále posílány potraviny, balená pitná voda, nové oblečení, rukavice, ochranné přilby a pracovní nástroje. Severoamerická pobočka organizace ADRA, která vystupuje pod názvem Adventist Community Services (ACS), má s federálními úřady uzavřenu smlouvu, která ji při krizových událostech opravňuje spravovat humanitární dodávky.

V dočasných skladech třídí dodávky na 1600 dobrovolníků. Je mezi nimi i 20 vězňů z věznice Queens County. Jednotlivé položky jsou vydávány organizacím, které v New Yorku působí po teroristických útocích. Během posledních šesti týdnů se v této práci vystřídalo 5 týmů vyškolených dobrovolníků ze Severní Karolíny, Georgie, Floridy, Arkansasu, Luisiany a Pensylvánie.

Kromě činnosti v New Yorku pokračuje ADRA i v poskytování humanitární pomoci afghánským uprchlíkům v Pákistánu a středoasijských republikách zejména dodávkami pitné vody, stanů a přikrývek. Pomoc obětem terorismu poskytuje i pobočka organizace ADRA v České republice, která na tomto úkolu spolupracuje s pobočkami v dalších evropských zemích, zejména v Německu.

Své dary na veřejnou sbírku adventistické humanitární organizace ADRA, určené obětem terorismu ve světě, můžete posílat na číslo účtu 211 211 211/0300, var. symbol 211.

Adventistická informační služba (AIS) je oficiálním tiskovým orgánem Česko-Slovenské unie Církve adventistů sedmého dne. Zprávy ze zahraničí jsou převzaty z Adventist News Network (ANN), zpravodajského servisu Generální konference Církve adventistů sedmého dne. Veškeré doposud vydané zprávy a fotografie k nim najdete na adrese http://www.casd.cz.
Kontakt: odpovědný redaktor Bedřich Jetelina, Adventistická informační služba, Zálesí 50, 142 00 Praha 4; tel: 02/4147 1939, 4147 1945; fax: 02/4447 1863; e-mail: komunikace@casd.cz.

Související články

Další aktuality

Pražská arcidiecéze vstupuje do nového roku s dvěma generálními vikáři

Od 17. ledna 2020 má pražská arcidiecéze dva generální vikáře. Pomocný biskup Mons. ThLic. Ing. Zdenek Wasserbauer, Th.D., se bude zaobírat kněžstvem, duchovním životem arcidiecéze, zdravotnictvím a posílením péče o farnosti. Mons. ThDr. Jan Balík, PhD., bude odpovídat za ekonomickou a hospodářskou činnost arcidiecéze a charitu.
17.01.2020

Programové tipy Radia Proglas na 4. týden 2020

V týdnu od 20. ledna se můžete těšit na premiérové Čtení na pokračování z knihy Radka Habáně Hádej, kdo se vrátil, nebo na speciální Myšlenky na den k týdnu modliteb za jednotu křesťanů.
17.01.2020

Open Doors: Každý osmý křesťan je pronásledovaný

260 milionů křesťanů bylo v minulém roce vystaveno nátlaku a násilí kvůli své víře. Píše o tom výroční zpráva evangelické nevládní organizace Open Doors.
17.01.2020

V americkém Texasu se bude konat děkovná mše za víru českých přistěhovalců

V kostele Svatého Cyrila a Metoděje v texaském městě Dubina (USA) bude celebrovat v pátek 14. února 2020 ve 14.00 hodin (den patroncinia kostela) mši svatou biskup Brendan Cahill z diecéze Victoria. K biskupovi se na mši připojí také kněží z České katolické nadace v Texasu - Czech Catholic Foundation of Texas (CCFT) a tři kněží z České republiky, kteří nyní působí v USA.
17.01.2020

Dokoledováno. Jubilejní Tříkrálová sbírka slibuje bohatý výnos. Děkujeme!

Papírové „tříkrálové“ koruny jsou složeny v skříních, královské pláště rozvěšeny na ramínka, alby vráceny do kostela. Letos je dokoledováno. Poslední tříkrálové koledníky s pokladničkami pro charitní Tříkrálovou sbírku bylo možné ještě tu a tam spatřit v pondělí a v úterý, teď už na obecních a městských úřadech probíhá rozpečeťování pokladniček a sčítání jejich obsahu. A dosavadní dílčí výsledky dávají tušit, že částka vybraná pro lidi v nouzi nejspíš překročí loňský rekord.
16.01.2020