ADRA nadále pomáhá New Yorku

Publikováno: 12. 11. 2001 13:00

Silver Spring (USA)/AIS: I nadále poskytuje adventistická agentura pro pomoc a rozvoj (ADRA) humanitární pomoc New Yorku. Společně s federálními orgány a státem New York provozuje ADRA v současnosti dočasné sklady pro dodávky, které přicházejí z celých Spojených států. Do New Yorku jsou stále posílány potraviny, balená pitná voda, nové oblečení, rukavice, ochranné přilby a pracovní nástroje. Severoamerická pobočka organizace ADRA, která vystupuje pod názvem Adventist Community Services (ACS), má s federálními úřady uzavřenu smlouvu, která ji při krizových událostech opravňuje spravovat humanitární dodávky.

V dočasných skladech třídí dodávky na 1600 dobrovolníků. Je mezi nimi i 20 vězňů z věznice Queens County. Jednotlivé položky jsou vydávány organizacím, které v New Yorku působí po teroristických útocích. Během posledních šesti týdnů se v této práci vystřídalo 5 týmů vyškolených dobrovolníků ze Severní Karolíny, Georgie, Floridy, Arkansasu, Luisiany a Pensylvánie.

Kromě činnosti v New Yorku pokračuje ADRA i v poskytování humanitární pomoci afghánským uprchlíkům v Pákistánu a středoasijských republikách zejména dodávkami pitné vody, stanů a přikrývek. Pomoc obětem terorismu poskytuje i pobočka organizace ADRA v České republice, která na tomto úkolu spolupracuje s pobočkami v dalších evropských zemích, zejména v Německu.

Své dary na veřejnou sbírku adventistické humanitární organizace ADRA, určené obětem terorismu ve světě, můžete posílat na číslo účtu 211 211 211/0300, var. symbol 211.

Adventistická informační služba (AIS) je oficiálním tiskovým orgánem Česko-Slovenské unie Církve adventistů sedmého dne. Zprávy ze zahraničí jsou převzaty z Adventist News Network (ANN), zpravodajského servisu Generální konference Církve adventistů sedmého dne. Veškeré doposud vydané zprávy a fotografie k nim najdete na adrese http://www.casd.cz.
Kontakt: odpovědný redaktor Bedřich Jetelina, Adventistická informační služba, Zálesí 50, 142 00 Praha 4; tel: 02/4147 1939, 4147 1945; fax: 02/4447 1863; e-mail: komunikace@casd.cz.

Související články

Další aktuality

Dobré umírání může přinést pokoj

Místnost plná přátel, děti, vnoučata, pes. Vzpomínky, smích, slzy a objetí, vůně jídla i otevřené víno. A uprostřed na lůžku odcházející stará paní, kvůli které tu všichni jsou. Tak může vypadat umírání, po kterém nezůstane pocit dluhu.
14.08.2020

Jubilejní pouť k Paladiu města Brna

V rámci letošních oslav Dne Brna bude 15. srpna v 18.00 hodin slavit pontifikální bohoslužbu v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Starém Brně u obrazu Panny Marie Svatotomské, Paladia města Brna, brněnský pomocný biskup Pavel Konzbul.
14.08.2020

Biskup Martin David oslaví významné životní jubileum

Apoštolský administrátor ostravsko-opavské diecéze biskup Martin David oslaví zítra, na slavnost Nanebevzetí Panny Marie, významné životní jubileum - 50 let.
14.08.2020

Brněnské Zahrady pod Petrovem - místo odpočinku

Díky evropské dotaci byly obnoveny Zahrady pod Petrovem, které jsou součástí areálu katedrály sv. Petra a Pavla. Realizací projektu vznikl unikátní prostor nejen pro odpočinek, ale i pro pořádání kulturních a společenských akcí.
13.08.2020

Jen modlitba a dialog může odvrátit občanskou válku, říká arcibiskup Minska

Po prezidentských volbách v Bělorusku, mimochodem snad jediné zemi, jejíž občané nebyli podrobeni všeobecné koronavirové karanténě, propukly pouliční protesty neuznávající zvolení Alexandra Lukašenka. Demonstrace provází násilí a jedna osoba přitom přišla o život. Představitelka opozice Svjatlana Cichanouská opustila zemi a odešla do sousední Litvy, odkud vybízí k ukončení demonstrací. Mnoho demonstrantů bylo zatčeno. Vatikánský rozhlas se obrátil telefonicky na arcibiskupa Tadeusze Kondrusiewicze v hlavním městě Minsk, aby jej požádal o stanovisko:
13.08.2020