ADRA pomáhá obětem hurikánu Michelle v Hondurasu

ADRA pomohla v Hondurasu již 20 tisícům lidí, kteří přišli o veškerý majetek.
Publikováno: 12. 11. 2001 10:00

Honduras/AIS: Adventistická agentura pro pomoc a rozvoj (ADRA) poskytla humanitární pomoc přibližně 20 tisícům osob, kterým způsobily těžké škody přívalové deště vyvolané hurikánem Michelle, který minulý týden zasáhl sever Hondurasu. ADRA poskytla potraviny, léky a matrace lidem, kteří nemají žádnou jinou možnost dostat pomoc. Organizace pomáhá zejména matkám s malými dětmi, které přišly o veškerý majetek a osamoceným seniorům. Nejpotřebnější rodiny obdržely potravinové balíčky s rýží, fazolemi, cukrem, kukuřičnou moukou a olejem.

"Pouze tři roky poté, co zemi zdevastoval hurikán Mitch, udeřily přívalové deště po dlouhodobém suchu nejvíce v zemědělských oblastech," uvedl Frank Teeuwen, vedoucí mezinárodního pohotovostního týmu organizace ADRA, který je nasazován v oblastech neštěstí. "Přívalové deště rovněž zničily ochranné hráze pracně vybudované po řádění hurikánu Mitch."
Pobočka organizace ADRA v Hondurasu byla zřízena v roce 1982. Jejím doposud největším projektem byla stavba domů pro postižené hurikánem Mitch. Mimoto se ADRA v Hondurasu angažuje v sociální oblasti, v zemědělství a zdravotnictví.

Honduras je zemí s 6,2 milionu obyvatel, který hraničí s Nikaraguou, El Salvadorem a Guatemalou. Mezi dospělými obyvateli je 71 % gramotných. Průměrná délka života u mužů je 68 let, u žen 72 let. Na každých 1000 narozených dětí jich 31 zemře.

Adventistická informační služba (AIS) je oficiálním tiskovým orgánem Česko-Slovenské unie Církve adventistů sedmého dne. Zprávy ze zahraničí jsou převzaty z Adventist News Network (ANN), zpravodajského servisu Generální konference Církve adventistů sedmého dne.
Odpovědný redaktor: Bedřich Jetelina; e-mail: bjetelina@casd.cz. Veškeré doposud vydané zprávy a fotografie k nim najdete na adrese http://www.casd.cz.

Související články

Další aktuality

"Dejme v sobě prostor Božímu Slovu" připomněl papež František u příležitosti neděle Božího slova

V neděli dopoledne sloužil římský biskup v bazilice sv. Petra mši u příležitosti neděle Božího slova, kterou stanovil v roce 2019 na svátek sv. Jeronýma (30. září) v listu Aperuit illis.
26.01.2020

Papež František: Naší povinností je plnit přednostní přání Boha spasit všechny

V římské bazilice sv. Pavla za hradbami se v sobotu odpoledne konala bohoslužba nešpor, jak je zvykem na svátek Obrácení sv. Pavla, kterým se končí Týden modliteb za jednotu křesťanů.
25.01.2020

Duchovní mezi paragrafy a kánony – lektor JUDr. Jakub Kříž, Ph.D., advokát

Půldenní seminář praktického uvedení do základů práva v kontextu působení v pastoraci. Výklad je strukturován podle životních událostí, v nichž se duchovní ocitá při správě a řízení farnosti.
24.01.2020

Umění rozhovoru - poradenské dovednosti v pastoraci, lektor Mgr. Marek Jargus

Pro kněze, jáhny a seminaristy; max. 20 účastníků; v rámci semináře se účastníci seznámí se základy poradenského rozhovoru od jeho přípravy, otevření, průběhu až k ukončení (cyklický model pomáhajícího rozhovoru).
24.01.2020

Řešení konfliktních situací a emočně náročných rozhovorů – lektor Mgr. Aleš Bednařík

Jednodenní seminář zkušeného Bratislavského lektora a psychologa Vám dá nahlédnout do světa zvládání každodenních konfliktních situací, ať už se jedná o vaše blízké, farníky či cizí lidi, a ukáže Vám principy pozitivní komunikace a strategie (ne)zvládání emočně náročných komunikačních situací.
24.01.2020