ADRA pomáhá obětem hurikánu Michelle v Hondurasu

ADRA pomohla v Hondurasu již 20 tisícům lidí, kteří přišli o veškerý majetek.
Publikováno: 12. 11. 2001 10:00

Honduras/AIS: Adventistická agentura pro pomoc a rozvoj (ADRA) poskytla humanitární pomoc přibližně 20 tisícům osob, kterým způsobily těžké škody přívalové deště vyvolané hurikánem Michelle, který minulý týden zasáhl sever Hondurasu. ADRA poskytla potraviny, léky a matrace lidem, kteří nemají žádnou jinou možnost dostat pomoc. Organizace pomáhá zejména matkám s malými dětmi, které přišly o veškerý majetek a osamoceným seniorům. Nejpotřebnější rodiny obdržely potravinové balíčky s rýží, fazolemi, cukrem, kukuřičnou moukou a olejem.

"Pouze tři roky poté, co zemi zdevastoval hurikán Mitch, udeřily přívalové deště po dlouhodobém suchu nejvíce v zemědělských oblastech," uvedl Frank Teeuwen, vedoucí mezinárodního pohotovostního týmu organizace ADRA, který je nasazován v oblastech neštěstí. "Přívalové deště rovněž zničily ochranné hráze pracně vybudované po řádění hurikánu Mitch."
Pobočka organizace ADRA v Hondurasu byla zřízena v roce 1982. Jejím doposud největším projektem byla stavba domů pro postižené hurikánem Mitch. Mimoto se ADRA v Hondurasu angažuje v sociální oblasti, v zemědělství a zdravotnictví.

Honduras je zemí s 6,2 milionu obyvatel, který hraničí s Nikaraguou, El Salvadorem a Guatemalou. Mezi dospělými obyvateli je 71 % gramotných. Průměrná délka života u mužů je 68 let, u žen 72 let. Na každých 1000 narozených dětí jich 31 zemře.

Adventistická informační služba (AIS) je oficiálním tiskovým orgánem Česko-Slovenské unie Církve adventistů sedmého dne. Zprávy ze zahraničí jsou převzaty z Adventist News Network (ANN), zpravodajského servisu Generální konference Církve adventistů sedmého dne.
Odpovědný redaktor: Bedřich Jetelina; e-mail: bjetelina@casd.cz. Veškeré doposud vydané zprávy a fotografie k nim najdete na adrese http://www.casd.cz.

Související články

Další aktuality

Katolický týdeník: O „nebezpečné“ literatuře

Ve středu 7. října uplyne 60 let ode dne, kdy v sanitním voze u Vlčatína zemřel při převozu do třebíčské nemocnice básník Jan Zahradníček. Toto výročí je příležitostí připomenout si jeho tragický osud, ale i další literáty pronásledované nejen v 50. letech.
30.09.2020

Závěrečné poselství z plenárního zasedání CCEE

Na závěr plenárního zasedání Rady evropských biskupských konferencí (CCEE), které se konalo 26.-27. září, vydali evropští biskupové krátké poselství určené nejen pro katolíky, ale pro všechny obyvatele Evropy:
29.09.2020

Papež zvolil téma pro Světový den sdělovacích prostředků 2021

Svatý stolec dnes zveřejnil téma poselství pro příští Světový den sdělovacích prostředků, který budeme slavit v květnu 2021. Jsou to slova z Janova evangelia: «Pojď a podívej se!» (Jan 1,46) s podtitulem "Komunikovat s lidmi skrze setkání na místech, kde jsou, a v situaci, v níž jsou".
29.09.2020

Studentský Velehrad přinesl studentům „něco navíc“ i na dálku

Heslo „Něco navíc“ doprovázelo celý letošní ročník Studentského Velehradu, který se konal ve dnech 26. – 28. září. I přes ztížené epidemiologické podmínky se setkání uskutečnilo, letos však netradičně online, s doprovodným programem, kterého se studenti mohli zúčastnit v městech jednotlivých Vysokoškolských katolických hnutí.
29.09.2020

Charita Česká republika: Středeční rozhodnutí poslanců jen prohloubí současnou krizi

Ústavně právní výbor Poslanecké sněmovny PČR zamítl při pojednávání novely exekučního řádu ve středu 23. září 2020 všechny varianty teritoriality exekutorů i princip „jeden dlužník – jeden exekutor“.
29.09.2020