Radio Proglas vysílá i z Dobré Vody

Radio Proglas vysílá od 12.11. i z Dobré Vody v okrese Jindřichův Hradec v jižních Čechách.
Publikováno: 13. 11. 2001 22:00

Dobrá Voda: Vysílání křesťanského Radia Proglas mohou nyní naladit na frekvenci 107.5 FM posluchači v oblasti mezi Českými Budějovicemi, Českým Krumlovem, Jindřichovým Hradcem a státní hranicí. Vysílač o výkonu 0,5 kW s vertikální polarizací je umístěn na věži poutního kostela Nanebevzetí Panny Marie v Dobré Vodě.
Českobudějovický biskup-koadjutor Jiří Paďour oceňuje především příležitost ke společnému prožívání víry. "Například nemocní se mohou připojit k modlitbě a prožívat širší společenství," řekl biskup Paďour.

Radio Proglas je stanice rodinného typu. Vysílání je určeno především věřícím křesťanům. Vychází z katolického katechismu, ale poskytuje prostor i jiným křesťanským denominacím.
Podle výzkumu sledovanosti médií MediaProjekt jej ve III. čtvrtletí roku 2001 poslouchalo v posledních sedmi dnech 72.000 lidí. Nejposlouchanější stanicí je pro 27.000 posluchačů.

Související články

Další aktuality

Kardinál Czerny sloužil mši u oltáře sv. Václava ve vatikánské bazilice

Jako každý rok na slavnost sv. Václava oslavila národního patrona také česká komunita žijící v Římě. Bohoslužbu zorganizovali členové České papežské koleje Nepomucenum v čele rektorem, otcem Romanem Czudkem. Svého křestního patrona uctil také velvyslanec České republiky při Svatém stolci, Václav Kolaja, spolu s ostatními členy naší římské ambasády. Mši svatou sloužil kardinál Michael Czerny SI, kterého, jak známo, pojí s naší vlastí rodové kořeny.
28.09.2020

Ve Staré Boleslavi se konala Národní svatováclavská pouť

I přes přísná koronavirová opatření se dnes ve Staré Boleslavi konala Národní svatováclavská pouť. Hlavním celebrantem poutní bohoslužby byl pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka, kazatelem olomoucký arcibiskup Jan Graubner, předseda ČBK. Společně s nimi koncelebrovali čeští a moravští biskupové a řada kněží.
28.09.2020

Obrácení je milost, o kterou musíme neustále prosit

V neděli před polednem se na Svatopetrském náměstí sešlo několik set lidí, aby si v dešti vyslechli pravidelnou papežovu promluvu před mariánskou modlitbou Anděl Páně.
27.09.2020

Papež vyzval evropské církve k duchovnímu výkladu pandemie

Papež ve svém poselství pro účastníky plenárního zasedání Rady evropských biskupských konferencí, které se z důvodu pandemie koná 26.-27. října pouze online, ujistil biskupy o své duchovní podpoře.
25.09.2020

U příležitosti Dne české státnosti ocenil Senát biskupa Václava Malého

U příležitosti Dne české státnosti předal dnes předseda horní komory Parlamentu ČR Miloš Vystrčil stříbrné pamětní medaile. Mezi oceněnými byl i pražský pomocný biskup Václav Malý.
25.09.2020