ADRA dostala granty ve výši 3,6 milionu dolarů na pomoc strádajícím dětem

Publikováno: 19. 11. 2001 17:00

Silver Spring (USA)/AIS: Dva granty ve výši 3,6 milionu dolarů přidělila Agentura Spojených států pro mezinárodní rozvoj (USAID) Adventistické agentuře pro pomoc a rozvoj (ADRA) na její projekt pomoci v Kambodži a Nikaragui. Do projektu budou zahrnuty hornaté oblasti severní Nikaragui na hranici s Hondurasem a kambodžská provincie Kampong Thom.
"Programy organizace ADRA pro pomoc dětem jsou pro strádající děti otázkou života nebo smrti," uvedl Ralph S. Watts Jr., ředitel mezinárodní organizace ADRA. "Dárci, kteří nám poskytují své příspěvky, dobře vědí, že naše pomoc je poskytována v souladu s přísnými podmínkami USAID."

Projekt pomůže více než 114 tisícům žen a dětí, které jsou postiženy nesmírnou chudobou. V posledních dvou letech přispěly k vysoké úmrtnosti dětí ve zmíněných zemích podvýživa, průjmy a chybějící základní očkování.
Program by měl poskytnout nutnou základní výživu kojencům, dětem pod 5 let věku, těhotným a kojícím ženám, omezit samovolné potraty a novorozenecká úmrtí poskytnutím odpovídající prenatální a poporodní péče. Dále by měl podpořit pěstování produktů na zahradách u domů. V rámci projektu budou rovněž zakládány kluby matek, pořádány Dny zdraví v jednotlivých vesnicích a celkově posilován systém zdravotnické péče.

Související články

Další aktuality

Pražská arcidiecéze vstupuje do nového roku s dvěma generálními vikáři

Od 17. ledna 2020 má pražská arcidiecéze dva generální vikáře. Pomocný biskup Mons. ThLic. Ing. Zdenek Wasserbauer, Th.D., se bude zaobírat kněžstvem, duchovním životem arcidiecéze, zdravotnictvím a posílením péče o farnosti. Mons. ThDr. Jan Balík, PhD., bude odpovídat za ekonomickou a hospodářskou činnost arcidiecéze a charitu.
17.01.2020

Programové tipy Radia Proglas na 4. týden 2020

V týdnu od 20. ledna se můžete těšit na premiérové Čtení na pokračování z knihy Radka Habáně Hádej, kdo se vrátil, nebo na speciální Myšlenky na den k týdnu modliteb za jednotu křesťanů.
17.01.2020

Open Doors: Každý osmý křesťan je pronásledovaný

260 milionů křesťanů bylo v minulém roce vystaveno nátlaku a násilí kvůli své víře. Píše o tom výroční zpráva evangelické nevládní organizace Open Doors.
17.01.2020

V americkém Texasu se bude konat děkovná mše za víru českých přistěhovalců

V kostele Svatého Cyrila a Metoděje v texaském městě Dubina (USA) bude celebrovat v pátek 14. února 2020 ve 14.00 hodin (den patroncinia kostela) mši svatou biskup Brendan Cahill z diecéze Victoria. K biskupovi se na mši připojí také kněží z České katolické nadace v Texasu - Czech Catholic Foundation of Texas (CCFT) a tři kněží z České republiky, kteří nyní působí v USA.
17.01.2020

Dokoledováno. Jubilejní Tříkrálová sbírka slibuje bohatý výnos. Děkujeme!

Papírové „tříkrálové“ koruny jsou složeny v skříních, královské pláště rozvěšeny na ramínka, alby vráceny do kostela. Letos je dokoledováno. Poslední tříkrálové koledníky s pokladničkami pro charitní Tříkrálovou sbírku bylo možné ještě tu a tam spatřit v pondělí a v úterý, teď už na obecních a městských úřadech probíhá rozpečeťování pokladniček a sčítání jejich obsahu. A dosavadní dílčí výsledky dávají tušit, že částka vybraná pro lidi v nouzi nejspíš překročí loňský rekord.
16.01.2020