ADRA dostala granty ve výši 3,6 milionu dolarů na pomoc strádajícím dětem

Publikováno: 19. 11. 2001 17:00

Silver Spring (USA)/AIS: Dva granty ve výši 3,6 milionu dolarů přidělila Agentura Spojených států pro mezinárodní rozvoj (USAID) Adventistické agentuře pro pomoc a rozvoj (ADRA) na její projekt pomoci v Kambodži a Nikaragui. Do projektu budou zahrnuty hornaté oblasti severní Nikaragui na hranici s Hondurasem a kambodžská provincie Kampong Thom.
"Programy organizace ADRA pro pomoc dětem jsou pro strádající děti otázkou života nebo smrti," uvedl Ralph S. Watts Jr., ředitel mezinárodní organizace ADRA. "Dárci, kteří nám poskytují své příspěvky, dobře vědí, že naše pomoc je poskytována v souladu s přísnými podmínkami USAID."

Projekt pomůže více než 114 tisícům žen a dětí, které jsou postiženy nesmírnou chudobou. V posledních dvou letech přispěly k vysoké úmrtnosti dětí ve zmíněných zemích podvýživa, průjmy a chybějící základní očkování.
Program by měl poskytnout nutnou základní výživu kojencům, dětem pod 5 let věku, těhotným a kojícím ženám, omezit samovolné potraty a novorozenecká úmrtí poskytnutím odpovídající prenatální a poporodní péče. Dále by měl podpořit pěstování produktů na zahradách u domů. V rámci projektu budou rovněž zakládány kluby matek, pořádány Dny zdraví v jednotlivých vesnicích a celkově posilován systém zdravotnické péče.

Související články

Další aktuality

Dobré umírání může přinést pokoj

Místnost plná přátel, děti, vnoučata, pes. Vzpomínky, smích, slzy a objetí, vůně jídla i otevřené víno. A uprostřed na lůžku odcházející stará paní, kvůli které tu všichni jsou. Tak může vypadat umírání, po kterém nezůstane pocit dluhu.
14.08.2020

Jubilejní pouť k Paladiu města Brna

V rámci letošních oslav Dne Brna bude 15. srpna v 18.00 hodin slavit pontifikální bohoslužbu v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Starém Brně u obrazu Panny Marie Svatotomské, Paladia města Brna, brněnský pomocný biskup Pavel Konzbul.
14.08.2020

Biskup Martin David oslaví významné životní jubileum

Apoštolský administrátor ostravsko-opavské diecéze biskup Martin David oslaví zítra, na slavnost Nanebevzetí Panny Marie, významné životní jubileum - 50 let.
14.08.2020

Brněnské Zahrady pod Petrovem - místo odpočinku

Díky evropské dotaci byly obnoveny Zahrady pod Petrovem, které jsou součástí areálu katedrály sv. Petra a Pavla. Realizací projektu vznikl unikátní prostor nejen pro odpočinek, ale i pro pořádání kulturních a společenských akcí.
13.08.2020

Jen modlitba a dialog může odvrátit občanskou válku, říká arcibiskup Minska

Po prezidentských volbách v Bělorusku, mimochodem snad jediné zemi, jejíž občané nebyli podrobeni všeobecné koronavirové karanténě, propukly pouliční protesty neuznávající zvolení Alexandra Lukašenka. Demonstrace provází násilí a jedna osoba přitom přišla o život. Představitelka opozice Svjatlana Cichanouská opustila zemi a odešla do sousední Litvy, odkud vybízí k ukončení demonstrací. Mnoho demonstrantů bylo zatčeno. Vatikánský rozhlas se obrátil telefonicky na arcibiskupa Tadeusze Kondrusiewicze v hlavním městě Minsk, aby jej požádal o stanovisko:
13.08.2020