Letošní vánoční strom pro Vatikán pochází z Rumunska

Publikováno: 20. 12. 2001 19:00

Vatikán/VIS: 25 m vysoká a 6 tun vážící jedle, která letos pochází z Rumunska, byla 17.12. slavnostně osvětlena na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu za účasti rumunského presidenta Iona Iliesca. Papež Jan Pavel II. vyjádřil rumunskému prezidentovi svůj upřímný dík také za několik dalších menších stromů, které budou sloužit jako vánoční dekorace ve Vatikánu. Letošní vánoční strom pochází z oblasti hory Ceahlaul, která leží v samém srdci Transylvánie. Strom je spolu s betlémem umístěn na náměstí sv. Petra v blízkosti obelisku.

V průběhu slavnosti zmínil papež svou návštěvu Rumunska v květnu roku 1999, která se stala první návštěvou římského biskupa v pravoslavné zemi, a stala se tak bezprecedentním krokem v procesu sblížení mezi pravoslavnými křesťany a katolíky. Papež současně vyjádřil svou naději, že tato bývalá komunistická země může vytvářet most mezi kulturními a náboženskými tradicemi v Evropě, který podpoří mír a porozumění mezi lidmi.

Další aktuality

Podpořme zaměstnávání handicapovaných dívek

Dívčí katolická střední škola Praha handicapované dívky nejen vzdělává, ale rovněž i zaměstnává – ve školní chráněné dílně Inspirace. Prosíme, podpořte nebo svým známým doporučte kampaň na Startovači zaměřenou právě na pomoc zaměstnávání handicapovaných dívek a žen. Zde: https://www.startovac.cz/projekty/inspirace-pro-tebe/ Děkujeme!!!
27.01.2020

Přímé přenosy bohoslužeb od 27. ledna do 2. února 2020

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
27.01.2020

Prohlášení předsednictva Rady evropských biskupských konferencí (CCEE) a předsedy Komise biskupských konferencí zemí Evropské unie (COMECE) k 75. výročí osvobození německého nacistického vyhlazovacího tábora Auschwitz-Birkenau.

27.01.2020

"Dejme v sobě prostor Božímu Slovu" připomněl papež František u příležitosti neděle Božího slova

V neděli dopoledne sloužil římský biskup v bazilice sv. Petra mši u příležitosti neděle Božího slova, kterou stanovil v roce 2019 na svátek sv. Jeronýma (30. září) v listu Aperuit illis.
26.01.2020

Papež František: Naší povinností je plnit přednostní přání Boha spasit všechny

V římské bazilice sv. Pavla za hradbami se v sobotu odpoledne konala bohoslužba nešpor, jak je zvykem na svátek Obrácení sv. Pavla, kterým se končí Týden modliteb za jednotu křesťanů.
25.01.2020