Dobrovolné vojenské cvičení pro kněze

Duchovní se mohou do poloviny dubna přihlásit na manévry. Cvičení připravuje 4. brigáda rychlého nasazení v Havlíčkově Brodě ve dnech 27.-31. května.
Publikováno: 8. 3. 2002 18:00

Havlíčkův Brod: Armáda České republiky připravuje letos na jaře dobrovolné vojenské cvičení pro kněze. Muži, kteří absolvovali základní vojenskou službu a dnes působí jako duchovní některé z registrovaných církví, se mohou přihlásit u 4. brigády rychlého nasazení v Havlíčkově Brodě.

"Cílem těchto cvičení je připravovat duchovní pro spolupráci s armádou při nasazení v době přírodních katastrof a podobných událostí," uvedl nadporučík Pavel Ruml, který je kaplanem havlíčkobrodské brigády.
Duchovní stejně jako loni obléknou uniformu a s červenými barety prožijí poslední květnový týden mezi elitními vojáky. "Loňského cvičení se zúčastnilo 19 duchovních ze čtyř církví. Mělo velmi dobrý ohlas a pokračovalo během roku neformálním setkáním na faře jednoho z účastníků," připomněl nadporučík Ruml. Na faru do Fulneku pozval v říjnu své kolegy ze cvičení místní farář P. Rudolf Kopecký, který se přihlásil i na letošní manévry.

Zájemci o aktivní setkání s armádou NATO se mohou do poloviny dubna hlásit nadporučíkovi Pavlu Rumlovi na mobilní telefon 0606/615 992.

Související články

Další aktuality

Svatý otec: Dialog s Bohem je milost naší víry

Při pravidelné středeční audienci hovořil papež František o tom, že díky Ježíši a modlitbě máme přístup k Nejsvětější Trojici. Pokračoval tak ve svém cyklu katechezí věnovaných právě tématu modlitby, přičemž tento týden se zaměřil na vztah mezi modlitbou a Trojicí.
03.03.2021

Abeceda křesťanské víry P. Stanislava Přibyla - 14. díl K - Kříž

Dalším písmenem v abecedě je písmeno K jako Kříž. Kříž je znamením utrpení Ježíše Krista. Původně byl kříž především krutý popravčí nástroj, ale tím, že Ježíš přijal smrt na kříži a vstal z mrtvých, se kříž stal znamením naší spásy. Více v zamyšlení generálního sekretáře ČBK P. Stanislava Přibyla ze série krátkých videí Abeceda křesťanské víry.
03.03.2021

Papež František: Zpověď promlouvá o nekonečném Božím milosrdenství

Vatikánská nadace „Celosvětové sítě modlitby s papežem“ zveřejnila březnové videoposelství, kterým papež František doprovází evangelizační úmysl na tento měsíc. Tentokrát se věnuje svátosti smíření a František v něm vyzdvihuje radost, která pramení z tohoto setkání s Božím soucitem a láskou.
03.03.2021

Katolický týdeník: Texaský biskup Čechoameričan

Nového pomocného biskupa s českými kořeny dostala arcidiecéze San Antonio v Texasu. Je jím církevní právník a dosavadní generální vikář diecéze Victoria GARY JANAK. Krátce po svém jmenování poskytl Katolickému týdeníku rozhovor.
03.03.2021

Výzvy REACT EU už v březnu

Dne 26. února 2021 schválil Monitorovací výbor Integrovaného regionální operačního programu harmonogram výzev na rok 2021, obsahující výzvy REACT EU a hodnotící kritéria pro výzvy REACT EU.
02.03.2021