Setkání kněží a jáhnů na Velehradě

Setkání kněží a jáhnů brněnského biskupství, olomouckého arcibiskupství a ostravsko-opavského biskupství se koná za účasti biskupů Moravské církevní provincie 11.-13.3. na Velehradě.
Publikováno: 11. 3. 2002 17:00

Velehrad: Tématem letošního setkání je "Farnost a katecheze dospělých". Cílem je získání nových poznatků z teologických a pastoračních oblastí, společné modlitby a mše, setkání s biskupy a prohloubení osobních kontaktů kněží a jáhnů z různých diecézí a míst.

Z programu (přednášky a diskuse):
* Předávání víry v současné české společnosti (českobudějovický biskup-koadjutor Jiří Paďour)
* Katecheze dospělých (P.Dr. Ludvík Dřímal, Th.D.)
* Priority pro farnost zítřka (P.ThLic.Ing. Aleš Opatrný)
* Farnost z pohledu Kodexu kanonického práva (prof.ICDr. Edward Górecki)
* Farnost z pohledu dějin (P.ThLic.PhDr. František Jindřich Holeček OM)

Související články

Další aktuality

Svatý otec: Dialog s Bohem je milost naší víry

Při pravidelné středeční audienci hovořil papež František o tom, že díky Ježíši a modlitbě máme přístup k Nejsvětější Trojici. Pokračoval tak ve svém cyklu katechezí věnovaných právě tématu modlitby, přičemž tento týden se zaměřil na vztah mezi modlitbou a Trojicí.
03.03.2021

Abeceda křesťanské víry P. Stanislava Přibyla - 14. díl K - Kříž

Dalším písmenem v abecedě je písmeno K jako Kříž. Kříž je znamením utrpení Ježíše Krista. Původně byl kříž především krutý popravčí nástroj, ale tím, že Ježíš přijal smrt na kříži a vstal z mrtvých, se kříž stal znamením naší spásy. Více v zamyšlení generálního sekretáře ČBK P. Stanislava Přibyla ze série krátkých videí Abeceda křesťanské víry.
03.03.2021

Papež František: Zpověď promlouvá o nekonečném Božím milosrdenství

Vatikánská nadace „Celosvětové sítě modlitby s papežem“ zveřejnila březnové videoposelství, kterým papež František doprovází evangelizační úmysl na tento měsíc. Tentokrát se věnuje svátosti smíření a František v něm vyzdvihuje radost, která pramení z tohoto setkání s Božím soucitem a láskou.
03.03.2021

Katolický týdeník: Texaský biskup Čechoameričan

Nového pomocného biskupa s českými kořeny dostala arcidiecéze San Antonio v Texasu. Je jím církevní právník a dosavadní generální vikář diecéze Victoria GARY JANAK. Krátce po svém jmenování poskytl Katolickému týdeníku rozhovor.
03.03.2021

Výzvy REACT EU už v březnu

Dne 26. února 2021 schválil Monitorovací výbor Integrovaného regionální operačního programu harmonogram výzev na rok 2021, obsahující výzvy REACT EU a hodnotící kritéria pro výzvy REACT EU.
02.03.2021